BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Evo kak sam ja sklepao sebi mikro/nano box jaslice, za sezonu proljeće ljeto;
prednja.JPG
zadnja.JPG
mrak.JPG
evo tu sam i malo platformicu patentirao za približiti bebače žaruljama;
pregrada.JPG
Ukupno me izrada izašla 8 kuna, sve sam imao većinom, šperploču (6mm) dobio od nekog lika iz bramaca, veli nosi šta će meni to. Žarulje i grla imao, šarafe i čavliće imao. Primio se ubodne pile i bušilice i udri.
Tih famoznih 8 kuna sam ispljunuo za ovu foliju, baš mi simpa i lakoljepljivo djelovala;
isto folija.JPG
folija.JPG

Dimenzije i specifikacije:
visina/30 - širina/24- dubina/33.
pogoni ga dvije žarulje po 30w /6400K/sve skupa oko 4000 lumena.
rupice dole i gore predstavljaju pasivni upuh i ispuh.
tu su još i dva venta, veći 8mm glumi upuh i dere između žarulja i biljoza, a manji 4mm je za ispuh.
od hi-tech opreme ugradio sam samo senzor u slučaju da ga netko drugi otvori automatski se puštaju
lavovi i tigrovi iz kaveza u dvorište :) .
Box jaslice isključivo namjene za preodgoj biljčica od sjemena pa do nekih 10 dana starosti kada se sele van.

Peace (nema pis smajlija) :eek:
 
22.03.2015
25
8
3
38
Pozdrav ekipi. Krecem sa akcijom uz blagoslov mamuske (mame) pogadjate pristala je jer je i ona cula za blagodeti ulja a ja ugasio sa zdravljem pa eto.

Da mi je neko pricao posle silnih suza koje je pustila u vise navrata nakon provaljivanja stekova koji su proseku bili 0.5g ....
C:\Users\x\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif
ne bi mu verov'o

Procitao dosta toga napisano na forumu i nisam nasao par stvari pls ne uzimajte za zlo ako odgovori na ova pitanja vec postoje ja jednostavno nisam uspeo da ih nadjem

Merkao sam onaj medium size box iz hidroponike u full opremljenom paketu no medjutim ne lezi vraze.... ortak koji mnogo bolje zna tematiku od mene veli da nisu prakticni uopste jer su previse bucni a bice mi u spavacoj sobi pa resih da napravim kabinet od cvrstog materijala za 4x10l saksije cenim dimenzije 80d X 80s ce raditi posao na 250w mh/ipsa

E sad

Gledao par ormana po oglasima i ni na jednom se vrata nisu lepo zatvarala. Uvek je bilo propusta od par milimetara celom duzinom ormana gde bi svetlost probijala unutra

Smislio da nakucam lestvice po ivicama i tako nadam se resim tu zaebanciju ali sta ako IPAK box propusta i tad?
Koliko to smeta biljkama i kako su drugi resili taj problem probijanja svetlosti? I da li karbon filter gubi svoju funkciju sa milimetarskim propustom na vratima?

Zbog manjka love resio da probam sam da napravim to cudo vec sam sklapao gitarske kabinete cvrste ko tenk pa cu nadam se uspeti i orman. Bice od iverice 16mm debljine (500din iliti 0.4e je m2) sa lesonitom pozadi i na delu vrata ali ta VRATA me teraju da berem brigu... da li je bolje sa klizacima ili da se otvaraju zatvaraju ili neki trwci efikasniji nacin?

I jos nesto

Oko ventilatora i reflektora vs cool tube

Da li neko moze da me posavetuje sa ventilatorima koje modele da trazim po beogradu a da se resim zvuka poletanja aviona. Komp mi radi 24/7 i ne da mi ne smeta nego cak ne mogu ni da zaspim kad je iskljucen
C:\Users\x\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif


I kolilo je bat wings cool tube iz hidroponike korisniji za biljke i laksi sa radom od standardnog reflektora i da li je uopste?


edit
Razmisljam da na kraju sa 2 srafa po potrebi skidam i vracam "vrata"....

Ono, zasrafim, odsrafim, i dec it, problem resen... kakav sam majstor napravicu vrata sa jos vecim propustom nego vrata sa ormana iz oglasa sto sam snimao
 
Poslednja izmena:

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Bok!

Trebao bi mi jedan iskusni grower/ica preko pm za led grow box ili high end hps system. Ako je netko slobodan, molim te javi mi se na pm. Imam vec neke solucije, znaci radi se o gotovom proizvodu 120 x 120 x 200 i tu bi se htjela savjetovat. Tnx
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Škicni kod mene u dnevnik koji je trenutno aktivan. Pa onda pogledaj gdje stoji boks. Ukratko, stoji u sobi koja ima roletne ali se ne mogu "zamračit" odnosno napraviti totalni mrak. Noc u boksu je kad je vani dan. Jos nisu pohermile. Mislim da se sekiras previse oko toga.

Smislio da nakucam lestvice po ivicama i tako nadam se resim tu zaebanciju ali sta ako IPAK box propusta i tad?

Ako imas ikakvog iskustva cool tube ti ne treba. DObar vent koji puse izmedju lampe i biljke i to je generalno to. Reflektor se koristi ako nemas CT ili ako imas CT koji nema reflektor na sebi montiran.

@JoannaDark

Svrati u mentorski kutak ili LED teme na forumu. High End HPS? :D Iako bas nista ne kontam sta si napisala gore u postu. A nisam naduvan :rolleyes:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hooka djonee lee

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
box 130x130x190 s 600w, kupio sam blauberg turbo 125, max protok je 280m/h.
kontam da će mi to bit malo?
konto sam kupit recimo set ovaj http://www.hempatia.si/ventilacijski-set-480-m/h
ovaj prodat ili si ostavit, možda budem slago još jedan box.

taj termostat, ak sam dobro skonto mi ne treba, nego poteciometar.
da mogu smanjit na poteciometru brzinu vrtnje kad je ugšena žarulja?
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
čak, da i nije puno skuplji, 250kn
ako uzimam poteciometar, dodje 160kn. razlika bude 90kn. ni tolko ako uzmem dostavu u obzir

s ćim učvrčujete foliju?
 
Poslednja izmena od urednika:

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
napravio sam box 130x130x190
lampa 600w
vnetilacij: VK125 355/h, mali vent koji bi puho po biljkama
filterom 480m/h
stavio sam sad to malo za probu da radi, trenutno radi 45min
temperatura u prostoriji je 17-18 stupnjeva.
u boxu je 29,6, pretopostavljam da se neće više dizat.
zabrinjava me i vlaga što je 20%, ubacio sam mokru čarapu al nepomaže.

jel bi dobio šta da stavim cijev odma do žarulje a filter izbacim van?
kako da povečam vlagu?
evo i tmperatura se digla na 29,9 za vrijeme pisanja
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ako ti je sad temperatura 30 unutar boksa, kakvu temperaturu očekuješ za 2 mjeseca kad temperature vani budu kudikamo veće?

Ne znam da bi ti to s cijevi pomoglo baš.

Vlagu ćeš dignut tako da umočiš ručnik u posudu s vodom i staviš vent taj nutarnji da puše po ručniku. Ako to ne šljaka uzmi si neki ovlaživač zraka jer 20% vlage je prenisko.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
ubacio sam sad ručnik i majicu pa ću vidit,
a tmperatura se opet malo digla 30,2 je sad.
ne znam kak to ohladit.
kad temperature skoće, očekujem da će preko 40 u boxu bit, a to nikako nije dobro.
eventualno ne znam da uzmem pvc račvu pa spojim još jedan vent?