BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
cjeli box sam prefarbo sa temeljitim slojem mat bjele i nebunim se,mislim da je to sasvim dovljno eventualno kasnie majlar al to ono ako idemo top top......
 
12.04.2010
20
0
1
zdrawo kolege groweri ewo da i ja dodam neshto wezano za farbanje boxa......ne znam koliko ste upuceni u to da skoro swe boje procesom isparavanja oslobadjaju toxicne materije.Ja sam vishe opredeljen za korishcenje iverice sa belom glat powrshinom ili za foliju,narawno ne alu-foliju nego belu foliju
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mislim da je to poznato, tj. da raja već to znaju.... naravno najbolje je imati foliju (mylar) ako ne, može i alu-folija, ALI SA "MAT" strane, ne ona reflektujuća.... mislim u krajnjoj nuždi,...inače najbolje je ipak (ukoliko nemate mylar) ofarbati u bijelo...

Ovo što Momir kaže stoji na mjestu, ali pošto moramo imati dobru ventilaciju, ova vrsta toksina je zanemariva....
Naravno, niko valjda ne farba (ko se odluči na farbanje) dan prije montiranja...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0





izgleda blesavo a radi,na prvi pogled mana mu materijal(karton)koristen za izradu dok malo dubljom analizom dolazimo do zakljucka da u konkretnom slucaju i nije pretjerana.Ne nosi nista osim PC ventova,iznutra je oblozen a vanjski dio dise(susi ako je vlazan) kroz platno garderobe.Cak ima i nekih prednosti,cjena:icon_rolleyes::icon_lol: ,lak za obradu( i mase) ne vibrira.Meni sluzi vise od pola godinie bez deformacija ili ostecenja a :eek:hno:planiram ga skoro mjenjat:sun2:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
25r30wi.gif

Bitno da si našao temu u kojoj treba pitat,a to što ti u prvih par postova piše odgovor na tvoje pitanje nije važno
4fvgdaq_th.gif
 
17.01.2011
45
0
0
31
joooj zaboravih, a već sam pročitao to al sam zaboravio, evo piše da u box od 1x1x2.5 idu četri biljke, logično bi bilo da će i u moj stat isto toliko samo će bit manje, jel to to? :respect:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sve ovisi od sorte i tehnike uzgoja...od 1 do 9 (max cca 16).
I to je sve što si zaključio čitajući!? A ono da 150W hps ide na 50x50 (maximum)!? A ono da na 100x100 ide 400W!? A ventilacija!? .... Još čitanja...
 
17.02.2011
1
0
1
34
pozzz.ovo mi je prvi box,posto me vise mrzi da pusim razlicite sorte i hibride :(
ovako, pravim box velicine 1x1x2.2(2.25) zanima me posto sam uzeo HPS 400W sijalicu da li bi mi trebalo vise,takodje imam 2 ventilatora i zanima me da li mi treba cool tube? o_O
za foliju se jos nisam odlucio i da li treba da oblozim celokupno kuciste iznutra?da li boja kucista utice na biljku?da li mi treba filter?posto najbolje ne razumem ove postove gde ste pitali za misljenja!!! :)))
 
20.02.2011
10
1
0
34
ovako, imam jedan zvucnik dobre je visine ali male sirine oko 25 cm....duzina je slicna isto..
dali bi bilo pametno saditi u njemu hoce li biljka imati prostora dovoljno??
imam iskustva u sadjenju, ali nikada nisam porobavao u ovako malom prostoru..
kada sam studirao u Sarajevu, imao sam svoj stan sa jednim frendom pa smo sadili u jednom dobro opremljneom boxu..

pa, sta mislite za ovaj zvucnik? ako je neko pokusavao nesto slicno neka se javi bicu mu zahvalan!
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
I što, imaćeš jednu patuljčicu unutra? Radije se potrudi i sklepaj nešto veće, čini mi se da i pc box ima veću širinu a i to je minimum u kojem se guraju 2 lowridera. Ja osobno nebih išao ni na taj pc box grow a kamoli nešto manje. Imaš valjda kakav ormar ili bar nabavi nekakav polovni pc box ili odustani ako nemaš uvjete. To je samo moje mišljenje ali ako si uporan poslužiće i kutija od starki.
 
14.03.2011
23
7
0
41
pozz

krećem sa izgradnjom grow (pc) boxa pa imam sitno pitanje. Bit će ih još, pa ću sve bacati tu

Prvo moje pitanje se odnosi na 'zidove' moje kante. Dosta ljudi je predložilo šperploču. Osim što mi je nezgodna za obradu, dosta je i skupa. Drugih materijala koje predlažu na stranim forumima kod nas nema za nabaviti (ili ih je ne mogu naći: ona dvostruka lploča sa nekom pjenom u sredini...)
Zato mi je na pamet palo da komp (iznutra) obučem u tanki stiropor. Izvrsna toplinska i zvučna izolacija, jednostavnost obrade i niska cijena. Bonus: bijela boja!

Što mislite?
hvala unaprijed
shoki
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stiropor je jos vise zapaljiv od papira (po mojem). Ako hoces bas stiropor, vidio sam ti u OBI trgovini rolu sa srebernom folijom i par milimetara stiropora na toj foliji. Kosta oko 110kn, imaju je na odjelu za boje i lakove! Pa tako dobivas i izolaciju i reflektirajuce "zidove".
 
14.03.2011
23
7
0
41
born_to_be_green je napisao(la):
Stiropor je jos vise zapaljiv od papira (po mojem). Ako hoces bas stiropor, vidio sam ti u OBI trgovini rolu sa srebernom folijom i par milimetara stiropora na toj foliji. Kosta oko 110kn, imaju je na odjelu za boje i lakove! Pa tako dobivas i izolaciju i reflektirajuce "zidove".
hmmm.
nisam razmišljao o zapaljivosti
S druge strane, namjeravam koristiti CFLs pa sumnjam da će bit temperature...
uglavnom, hvala i pozz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
hmmm.
nisam razmišljao o zapaljivosti
S druge strane, namjeravam koristiti CFLs pa sumnjam da će bit temperature...
uglavnom, hvala i pozz

Nije sve u temperaturi, dovoljna je iskra od struje da sve ode u k****. Nema na cemu. Sretno!