BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
lijep pozdrav forumasi...ako sam slucajno fulao temu slobodno me prebacite u odovarajucu..
imam pitanje vezano timer..jel moze funkcionirat timer u koji je ukljucen produzni kabel,a u taj kabel je ukljucena hps rasvjeta od 400w i 2 kupaonska venta? znaci da 1 timer regulira rasvjetu i 2 venta. mislim bilo bi mi bezveze kupovat 3 timera za svaki uredjaj..ovako bi rijesio 3 muhe jednim udarcem...
 
27.06.2014
2
0
1
može li mi netko reći jeli dovoljan ovaj ventilator za ispuh na box od 60*60*160,
Panel:200*200mm,
Installation: ø150mm
Voltage:220V50Hz extraction:320m3/hr
Noise:less than 38db
Fan speed:1800 rpm; Watts :22W;
Maximum operating temperature :40ºC
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
tonel je napisao(la):
može li mi netko reći jeli dovoljan ovaj ventilator za ispuh na box od 60*60*160,
Panel:200*200mm,
Installation: ø150mm
Voltage:220V50Hz extraction:320m3/hr
Noise:less than 38db
Fan speed:1800 rpm; Watts :22W;
Maximum operating temperature :40ºC
Extraction:320m3/hr ...

Mozes kako da ne, to je sigurno da je vent... ali opet sve zavisi kako ga koristis.. da li imas filter ili ne i koliko blizu se nalazi lampi ili filteru i da li diftuje sve ili je pasivni upuh itd.
 
22.08.2014
1
0
0
citam sve ove komentare i posle svakog procitanog shvatam da sam veci amater nego sto sam bio :sadbanana: ,ok konstrukcija boxa je najmanji problem nego me buni elektronika i njeno povezivanje,moze neko najprostije da mi odgovori i pomogne oko boxa,planiram 2 3 biljke da zasadim, e sad ako neko ima vremena da mi odgovori najprostije sta mi treba unapred sam vam zahvalan?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
MasniHed je napisao(la):
citam sve ove komentare i posle svakog procitanog shvatam da sam veci amater nego sto sam bio :sadbanana: ,ok konstrukcija boxa je najmanji problem nego me buni elektronika i njeno povezivanje,moze neko najprostije da mi odgovori i pomogne oko boxa,planiram 2 3 biljke da zasadim, e sad ako neko ima vremena da mi odgovori najprostije sta mi treba unapred sam vam zahvalan?
Evo vidi tu si fino odaberes mentora:)https://vutra.org/forum/60-mentorski-kutak/
na kraju krajeva zato i postoji taj kutak i tamo ces dobiti sve odgovore ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
MasniHed je napisao(la):
citam sve ove komentare i posle svakog procitanog shvatam da sam veci amater nego sto sam bio :sadbanana: ,ok konstrukcija boxa je najmanji problem nego me buni elektronika i njeno povezivanje,moze neko najprostije da mi odgovori i pomogne oko boxa,planiram 2 3 biljke da zasadim, e sad ako neko ima vremena da mi odgovori najprostije sta mi treba unapred sam vam zahvalan?

stari moj, elektronika ti je mala beba, vjeruj mi. cekaj da dodes do proucavanja zemlje i gnojiva, ajme majko koja enciklopedija :).
al, nema veze, ovaj sajt je zakon i stvarno sam naucio hrpetinu toga, iako nazalost to traje jako dugo obzirom da je materijala jako puno i treba puno citat, a slobodnog vremena jako malo :-(.

poz
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
da,visina je 116,širina i dužina 48.

nekak mi se čini slabo svjetlo pri dnu,jer sam se zajebao,trebao sam napravit box od 100x60x60,da mi bude širi,ovako mi se čini dosta uzak.

hvala na odgovoru.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
dobih neki sanducic na poklon (ono kad se pijanski dogovoris s drugarom, a ne znam ni sam sta ce mi sanduk) i odmah ga uslikah da vam to pokazem i da mi date koju ideju :D

evo kako izgleda :




medjutim, dimenzije su: 36,5 dubina x 36 sirina x 55 visina (iskoristivi prostor koji sam izracunao kad sam oduzeo debljinu ivica)....e sad, realno to je malo (ili ne??) za 150 w HPS ako se ne varam (naravno islo bi s CT ako bi isao 150w HPS)


a kako mi je kuca kao ciganski otpad (bez uvrede), nadjoh i neki komad drveta ili kuhinjskog elementa (jebemliga sta je vec) pa sam ja to nesto ovako zamisljao :




taj komad bi ga produzio za 40 i koji cm....imam dva ovakva komada, za "krov" bih se nekako snasao vec....da li to nije losa ideja da se ide u duzinu, pa da pokusam neki LST da odradim ?? i da, glavno pitanje : sta mislite da li je izvodljiv vertical grow u ovom malom prostoru (bez produzavanja prostora, tj. u prostoru prvobitnih dimenzija)?


ideje, kritike, savjeti i prozivanja su dobro dosli ! zivjeli vi meni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
I temu i pitanje :)
Neda se preko adaptera, ima sve objašnjeno u temama o žaruljama i to svaka vrsta žarulja zasebno :)
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Ljudi evo mog prostora za grow dimenzije unutrasnje 48x60x120 ŠxDxV .
Naime imam hps 150w i probacu napraviti kakav reflektor, ako ne budem mogao kako da prikacim hps ovde bez cooltube ?
Eh znaci gdje mi preporucujete da stavim ventilatore imam veci i manji kompjuterski, mislio sam manji na upuh a veci na ispuh blizu hpsice ipak kako vi kazete .
Eh da imam timer onaj sto ima krug analogni neki austrijski na krugu imaju sati a sa strane ima za paljenje , kako da ga namjestim na 18/6 ?
Da li treba jos jedan vent da hladi hps ?
http://s22.postimg.org/fv2j0f7dd/20141207_015949.jpg
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
ti kompjuterski nisu baš najsretnije rješenje rješenje al mogu poslužit za 150 w ja bi večeg da lupa u lampu i iznad biljki a manji na vrhu za izpuh i još jedan mali da bude d.j. biljkama :)a za usis ti je dovoljno napravit nekoliko rupa na dnu... bez dobrog reflektora su veliki gubici rađe nabavi pravog