BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ma dobit će sigurno uputstvo, pa nije to problem sastavit uopće. On je čini mi se pitao za prateću opremu pa sam mu u PP šibnuo link za spajanje HPS lampi (računam da ide na tu varijantu) i ostalih tehnikalija.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Ja sam koristio Gorenje H17P i s njim sam bez problema dizao vlagu ako sam htio i na 80% dok lampa radi u boksu od 1m2.

to je 400w žarulja?

ja sam sad stavio blauberg 125, 280m3/h kod tog pasivnog ulaza i nakrenio ga malo prema žarulji.
uspio sam spustit temperaturu na 27, a vlagu dić na 35%
probat ču ga stavit isto na ispuh kad nabavim račvu
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Da 400W. Ali ima jedna caka, kad bih stavio ovlaživač unutar boksa, onda bi mi vent svu vlagu na brzinu isisao. Onda sam izvadio ovlaživač van i stavio ga odmah kod pasivnog upuha (rupe) i to je funkcioniralo odlično :)
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Pozdrav ljudi planiram poceti grow imam vecinu potrebnih stvari samo da ih poslozim kako treba .
Box je 60x50x115 ŠxDxV , trebalo bi da ga pokrije HPS 150w .
Iza boxa do zida ima 5cm prostora za ventilaciju , imam 3 pc venta . Eh sad volio bih kad bi neki iskusniji clan ocrtao na slici gdje da stavim ventove . Ja sam mislio pasivan upuh , jedan vent ispod hps-ice a drugi da izvlaci zrak ,ali kako vi kazete .
Evo boxa
http://s27.postimg.org/535dsp2dv/20150414_200435.jpg

Evo ventova svi su 12V , eh da koliko treba adaptera koje jacine i kako da ih spojim
http://s18.postimg.org/spyj5p5zt/20150414_202522.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Sva 3 venta stavi gore. Poredaj kak ti pase, bitno da su gore gdje vruci zrak ide.
Bojim se da ti ta 3 venta nece bit dost za ohladit to. Ja bi odokativno preporucio barem 200m3/h ventilator(e).
Ispravljac istosmjerni 12V. I ajmo rec 1000mA(1A) maksimalne struje.
 
19.03.2015
50
35
18
39
Pozdrav!
Planiram napraviti neku repliku Pc big towera od plexiglasa,nacrtao sam neku skicu da vidite kako bi to otprilike izgledalo,najvise me zanima ovaj gornji dio u koji planiram smjestiti sijelicu i fizicki odvojiti pregradom od plexija gdje ce imati posebno svoje hladjenje. Da li ce to biti dovoljno da ohladi jednu HPS od 70W?Ako imate jos nekih savjeta dok nisam poceo s izgradnjom dobrodosli su.Narucio sam fem.sjeme Auto chocolate skunk i planiram tu odraditi prvi grow. skica pc box.png
 
19.03.2015
50
35
18
39
Stavio sam upuh dolje,s tim sto ima i ovaj gornji,ali on je odvojen fizicki i ima namjenu hladjenja prostora gdje ce biti hps sijelica,necu praviti od plexi clear ploca,imam onaj plexi zamuceni-neprovidni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ok je to ovak na papiru.
Probaj prvo tako kako si zamislio i kad upalis, izmjeri temperaturu. Ako ce bit pre visoka, a vrlo lako bi mogla, onda premjesti upuh ventove da budu ispuh ventovi gore, a rupe gdje su sad upuh ventovi ostavis kao pasivan upuh. U dosta slucajeva je bolje imat pasivan upuh a jaci ispuh.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bebulijum
19.03.2015
50
35
18
39
Nisam mogao ici previse u sirinu, evo jedna fotka, vecinu sam toga pribavio, ostaje mi jos hps jedna od 100 w, s njom cu ici za sad, sutra idem potraziti je, imate li preporuku za neki brend?

uklonjena fotka na zahtjev. ocekujemo novu uskoro kada je boks "gotov" kako kazes...zzz
 
Poslednja izmena od urednika:
04.05.2015
23
12
3
Moze li mi neko napisati u poruci za kolko se love moze sklopiti jednostavna, a kompletna skalamerija, ne samo box.. za nekoliko biljaka za kucnu varijantu? Pretpostavljam da biljaka moze da izbaci 100-200 g naravno u zavisnosti od uzgoja, same sorte, ali onako prosecno govoreci? Nov sam potpuno u prici oko uzgoja pa postavljam neka pitanja osnovna, i malo nagadjam mozda. izvinjavam se na offtopic, ako je. Mozda ste vec pisali ranije.. priznajem nisam iscitao temu.. sem nesto pocetak same teme.. koji bese davno 2006 pa reko zanimaju me sveze informacije
P.s.
a sad sam skinuo one fajlove vodice...super sto postoje! :) Pa cu prociti naravno
 
19.03.2015
50
35
18
39
kad procitas vodic,vec ces imati neku sliku kako to sve ide otprilike i jos ces morati da citas :),ovisi kakav hoces box,imas jeftini solucija pa do malo skuplji varijanti,koliko para toliko muzike :)


editiraj prethodni post. nema potrebe za duplima...zzz
 
Poslednja izmena:
10.01.2015
175
107
43
Zamislio sam box 50x50x75. Super HPS 150w, cooltube bi bio kao neka kocka od parceta stakla i sper ploce oblozen iznutra nekim limom. Ventilacija cooler master pc ventovi 80mm 12v, protok vazduha 31,53 CFM, 2 na cooltube-u, jedan upuh, ispuh pasivan ili i tu jedan ako zatreba, i jedan na vrhovima biljaka.
Mislio sam da dve stranice boxa skratim za 8cm i podignem dno boxa za 8cm od tla (razdvojio bi upuh i ispuh nekim stiroporom ispod dna tako da se ne mesa topli vazduh sa upuhom) a iz cooltubea do ispuha bi topli vazduh sproveo onim srebrnim crevom za ventilaciju.
Zanima me vase misljenje dal bi to islo, neki savet, kritika, i to. Ako mozete da mi preporucite neko staklo koje nece puci od HPS-a. i kolko bi morao da odvojim biljke od cooltubea jer mi od dna boxa do cooltubea ostaje 53cm ako racunam da ce cooltube oduzeti 10cm, i da cu odvojiti dno boxa od tla 8cm.
 
10.01.2015
175
107
43
Ja se izvinjavam, mislio sam na upuh pasivan ili sa ventom ako je potrebno. Znaci bilo koje staklo od 5mm, a koje dimenzije stakla da uzmem, mislio sam duzina 30cm sirina 20cm, al mozda to ne odgovara zbog oslobadjanja toplote ili sta ja znam, i jel ok da cool tube bude visok 10cm, da ne bude hps preblizu staklu?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Brate moras pricu pokreniti da bi dobio konkretne odgovore. Kupi prvo HPS set, grlo, reflektor, pogledaj koliko realno mjesta zauzima, pa pogledaj koliko ti treba mjesta. Neznam. Niti ce ti itko moci reci konkretno da li je dosta ili nije. U 10 cm se može natrpat sigurno. Kako ćeš učvrstiti nosac grla i za sta? Za sta paniras okaciti taj CT ? Imas li uopce nacrtano na papiru sta si zamislio ili si samo sjeo i napisao onaj post gore iz glave? ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ridim