Borba protiv buđi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Ena&Modelsy je napisao(la):
Dzoksone koliko sam te shvatila ti si i u ranijem growanju koristii taj teldor 500 i ,znaci provereno radi posao..? A i tri puta si ga koristio u toku jednog grova,a jel se osetilo nesto kad si dimio ?? Pitam te jer pretezno kazu za fungicide kao ono nesme vise od dva puta prskati u toku godine..
ma provjereno radi svoj posao i ja sam zadovoljan,malo je skup ali ga imaš za dosta puta.Kada pušim nisam baš ništa osijetio razliku u okusu ili mirisu .Ne dva puta sam ga koristio u cvjetanju,kad su mi hedovi bili kao prst debeli tada sam prvi puta,i pred kraj tj 25 dana prije nego ću je odrezat. Karenca je 15 dana ali je pustim još par dana duže i onda je recnem i na sušenje tako da prođe i više nego što treba. Mislim to je sredsvo za voće povrće i lozu ,ako mu je tu primjena onda nemože biti štetnije od duhanovih fungicida,
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
poz.
mozda ulijecem malo obzirom da je ova tema koliko vidim namjenjena za vanjski grow pa mi nemojte zamjerit, ali dali je itko od vas pokusao prevenciju (i borbu) protic pljesni sa onim famoznim UV-C lampama (germicidal lamps)?
znam da je to vise za indoor, ali ako neko ima outdoor blizu uticnice moze isto koristiti.
e sad, one lampe gotove od nizozemaca su skupe ko vrag, ali moze se relativno jeftino slozit home-made jer UV-C lampe su dostupne za kupit u otvorenoj prodaji kao i UV-A i UV-B

dok samo malo proucavao UV-B lampe za koje mnogi tvrde da "povecavaju" THC kad se koriste tokom grow-a naletio sam na nekoliko mjesta da groweri tvrde da isto tako unistavaju/sprecavaju i pljesan (to se naravno odnosi na indoor). taj dio mi malo nije jasan sad, jer koliko sam ja naucio/procitao UV-C je za unistavanje/sterilizaciju. UV-B je za solarij i za terarije te za neke vrste ljecenja.

i sta mislite o onim sredstvima za prevenciju od npr. canna-e i biobizz-a koji kao naprave nekakvu "umjetnu" kozu preko biljke/listova pa to kao stiti. pise kao da je to organski bla bla, al meni to ful cudno zvuci?

u svakom slucjau mene outdoor trenutno ne interesira, al bi u indooru napravio apsolutno sve sto mogu kao prevenciju jer kad se to pojavi ... :-(.

pozdrav
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ha,haa..ma kakvi blizu uticnice kakve uv lampe ,nema u blizini ni ljudi a kamoli struje..ima samo gamadi i insekata koje tezimo da unistimo ili ti da drzimo daleko od naseg growa...najsigurniji outdoor ti je sto dalje od civilizacije a pogotovu ljudi...a ta budj,ma izboricemo se i sa njom kao i sa ostalom gamadi sto smo..:) ako nemoze prirodno pa zato postoje fungicidi pa eto resenja..:)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Druze neznam na koga si mislio ,na mene ili predhodnog clana..aki si primetio da se naravno nisam slozila na taj njegov predlog...vec preporucila sto udaljenije mesto za sajt,gotovo na neko pusto ostrvo..:)
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Swich 62,5 wg je the best off što se tiče fungicida, mada i teldor 500 završava posao.
Jedina mana za nas gruvere je što nema neko malo pakiranje.
Switch ima najmanje pakiranje od 100gr, što je dosta za soma kvadrata i košta 150kn, zadnje tretiranje bi trebalo obavit 20 dana prije skidanja.
Dobra stvar je što ima EXP do 2017g, tak da sam ga ipak uzeo.
Danas slijedi tretiranje pa ćemo da vidimo.

Teldor 500 je 100kn
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Prskam vec mjesec dana cajem od preslice svaki 7 dana i danas naletim na budj. Sto znaci kad su uslovi ekstremni... hemija majka... odem i kupim Teldor u poljoprivrednoj apoteci 100ml 14e.
Od sutra krecem u akciju. :violent018: .... pa cemo vidjeti rezultate.
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
da resimo tu agoniju vise ,da u potpunosti ,ali dobar fungicid.. :samoja a za posledice nisam jos videla..a da i imam nemora da znaci da je od toga..mogu biti i od nekog selje koji donese voce i povrce ,prskano sa tim istim.. :dada
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
šta se mora, mora
svi bi mi voljeli da nemoramo prskat
danas je općenito manje više sve prskano od voća i povrća šta kupujete u trgovini
tako da...
ova godina je extremna po vlagi, pa sami odlučite dal prskat ili ne
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Mislim da je razlika pojesti nešt prskano kemijom ili to inhalirati u obliku dima ili pare. Pluća su mnogo osjetljivija od želuca tako da treba pokušati
sa svim mogućim PRIRODNIM sredstvima i od njih 20-tak koliko možeš naći sigurno će ti nešt pomoći. Kod plijesni je stvar da kojom god
prirodnom otopinom špricaš moraš to raditi intezivno i često, gotovo svakodnevno, a za to treba biti uporan, imati volje i onoga najbitnijeg...vremena.
Kako god mislim da ukoliko budem imao problema da ću to riješiti na taj način, nikako nekim kemijanjem.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Sve to manje više ovisi i o sjtu na kojem sadiš, ako si na nekom brdu gdje ima više vjetra, čestim tretiranjem prirodnim sredstvimsa može se završit posao, ako si u nekoj udolini gdje je česta magla i veća vlaga čisto sumnjam.
Opet ako nisi u mogućnosti odlazit na sajt i provjeravat svakodnevno po danu i obilazak ti se svodi samo po noći, teško je zamijetit buđ, što je npr. u mom slućaju problem, ostaje mi jedino opcija da preventivno djelujem sa nekim provjerenim fungicidom.
Ja sam danas dobrano folijarno poprskao sa Switchom a do kraja imam cca još mjesec dana, padat ća kiša i dalje kako najavljuju već od četvrtka i nastavak tjedna sa vlagom 80-90%, ja više nemam u planu biljku tretirat sa ničim do kraja, ovo danas sa fungicidom je bilo zadnje, pa kako joj dragi bog da.
Sretno svima u najvlažnnijoj godini koju ja pamtim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
al ćete se potrovat. prošle godine mi je bilo buđi ali nisam nijednom pomislio da ranije špricam s fungicidima, koliko sam imao i spasio, bilo je i više nego dovoljno. ako stvarno imate jednu i pol biljku nije teško uzeti sode bikarbone i sapuna, jednom tjedno napraviti to i opet će biti za dim. nadam se da nikad necete dati kolegama takvu vutru da puše. pozz
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Velicanstveni je napisao(la):
al ćete se potrovat. prošle godine mi je bilo buđi ali nisam nijednom pomislio da ranije špricam s fungicidima, koliko sam imao i spasio, bilo je i više nego dovoljno. ako stvarno imate jednu i pol biljku nije teško uzeti sode bikarbone i sapuna, jednom tjedno napraviti to i opet će biti za dim. nadam se da nikad necete dati kolegama takvu vutru da puše. pozz
Soda bikarbona i sapun ,pa oboje je čista lužina ,dovoljno je samo jedno od toga.
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Stipe je napisao(la):
sapun ne sluzi za remecenje ph-a u ovom slucaju nego zpog boljeg primanja i zadrzavanja na liscu. Kad koristis duhan-chilli-cesnjak mix za nametnike, isto se preporuca stavit kap sapuna
ali ga remeti jel je to koncentrat lužine.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
kakav mrtvi koncetrat luzine? sapuni(tvrdi) nastaju kao produkt spajanja masti i luzina. i ph im je 8-10. Tekuci sapuni ili deterdjenti za sudje se ne rade na nacin saponifikacije nego sadrze anionske povrsinsko aktivne tvari(u vecini slucajeva). No to je nebitno sad...necemo o kemiji :D .... ta kapljica tekuceg deterdjenta na 1-2-3-4-5 L vode nece poremetit previse ph...a i da poremeti barem ce gljivice bolje krepat....spricamo folijarno i nije opasno za biljku ako je ph malo visi.

Koncentrirana luzina nemora nuzno imat visok ph...postoje i slabe luzine i jake kao natrijeva ili kalijeva luzina.
 
02.05.2014
5
6
0
a jel nekto probao koristiti poljoprivredne okvasivače umjesto deterdženta? ako da kako je prošlo? ako ne zašto ne bi to koristili?