Bubble hash - jeftina i jednostavna kućna metoda

Hesi Mills Nutrients Hempatia

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.276
8.045
258
Newfoundland
eelslap.com
Bubble (eng.) - balon ,mehur ,mjehur , klobuk

Bubble hashish je jedan od po koncentraciji najpotentnijih i najčistijih vrsta hasha , a kao što samo ime kaze pravi mehurove kad se zagreje pa otud i ime .U pitanju je jeftina , kućna varijanta pripremanja i za ovu metodu nam ne trebaju specijalizovane posude ,raznorazne vreće (bubble bag , xtr ekstraktori i sl.).
U suštini , ova tehnika filtracije THC kristala se bazira na ledenoj vodi. Naime , THC ima jako nisku rastvorljivost u vodi (oko 2,8g/l ,na 23°C info wiki ) , njegovi molekuli su teži od vode ,pa padaju na dno posude i na taj način se vrši odvajanje .

Malo sam se bavio istraživanjem na temu da li je efikasnija metoda spremanja sa svežim ili sa suvim materijalom i mišljenja su dosta podeljena .
Probao sam obe metode , sa otprilike istom količinom (trim i lišće) .Rezultati su bili dobri na oba načina .Kvalitet je možda za nijansu bolji sa svežim materijalom jer se suvi mrvi lakše i dosta krša ume da prođe kroz filter ,mada ponavljam , mišljenja su podeljena pa je najbolje da uradite neki AB test i probate na oba načina. Sve u svemu korisna je informacija da možete raditi i sa suvim i svežim i tu nema zajeba nikakvog .Jako je bitno da materijal bude dobro zaleđen , te ga pre nego što se upustite u ovu akciju spakujte u neke kese i dobro zamrznite .

Za ovu rabotu potrebno nam je :
dve posude
dosta leda
hladna voda
kuhinjska cediljka
filter za kafu ,
gumica za tegle i
kašika .

Ja sam radio uglavnom sa staklenim teglama , lakše je i za prezentaciju , a ako radite sa većom količinom možete slobodno koristiti kofe, kante i slično .

1.U teglu sipajte led (ne puniti teglu do vrha).
2.Istesite zaleđeni trim u posudu preko leda .

3.Sipajte malo što hladnije vode (ne previše) . O promerima vode i leda treba paziti .Ostavite dovoljno mesta u tegli za mućkanje!

4.Mućkajte teglu 5,6 minuta ali ne preterujte previše da ne napravite bljuzgu od svega .
5.Odložiti teglu u frižider na nekih 30-45 minuta .
6.Uz pomoć cedijke procedite materijal u drugu teglu.Dobićete žućkasto-zeleni bućkuriš .(Trim možete sačuvati za drugu turu i ponoviti ceo postupak kasnije) .

7.namestite filter na vrh prazne tegle ,gumicom uhvatite krajeve da filter ne pobegne .

8.Sipajte bućkuriš kroz filter i sačekati da sva tečnost prođe kroz filter .(ovo zna da traje dosta dugo proporcionalno količini koja se priprema)

9.Sačekajte da se filter osuši pa pokupite hash sa njega .

10.Pre nego što ga bacite u rizlu , valjalo bi da odstoji 24h da se potpuno isuši .
11.Uživajte :D

pozdrav

12.02.2015
88
4
8
vrhunski odradeno svaka cast. de mi sam reci ove vrecice za kavu gdje se mogu naci i jel postoji kakva zamjena za njih

Sviđa im se: irieman

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.112
16.740
358
37
Tacna
Ja radim sa osušenim, iz jedinog razloga što bude malo više hasha na kraju. Probao sam i sa sviježim i više manje razlika je u mirisu dima. Istom metodom ga i ja dobivam, malo je razlike u nekim finesama.
Odličan tutorijal ;) Evo i jedan savjet, dobro je taj vlažni materijal prešati u neku prešu pa zapeći na nekih 100-120 stupnjeva u pećnici da se stvrdne. Ja ga na kraju tako mokrog umotam u papir, lagano nakvasim taj papir, preko njega foliju, onda bacim na pod, dobro izgazim i u zagrijanu pećnicu na već navedenu temperaturu, cirka 2 do 4 minute. I bude sve tvrdo i u pločici. By the way ima i preša kalupa po headshopovima jefta za kupiti pa možete i svoj logo stavljat na njega :)

OP
OP
irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.276
8.045
258
Newfoundland
eelslap.com
Metoda je proverena , radi posao , fotke iz postupka su moje , prolazio sam kroz ovaj proces vise puta tako da sam ga naravno testirao .
Ako mislis na procenat THC-a - nemam laboratorijske uslove da bih utvrdjivao nesto tako , sto se tice mehurova i to je malo prenaduvano al' nisam ga je krstio i dao mu ime ...

[email protected]

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.12.2013
2.280
5.673
258
4
Ajde jedno glupo pitanje :p,dali je možda moguće recimo bez filtera.
Mislim možda pustiti da se slegne sve na dno pa nekako odstraniti veći dio vode a ostalo na sunce ili nekako ispariti.
Mislim probati ali nemam puno trima pa se bojim da se sve ne izgubi po filteru :whato::

14.07.2012
74
122
33
25
Ljudi ovo je vjerovatno mutavo pitanje, al ja cu pitat xD
Dal je ovo moguće sa muškim biljkama, i ako musku biljku pocupam prije vremene iz razloga da mi ne oprasi zenke, dal onda ima neke vajde od nje za ovakav postupak?

Sviđa im se: Gajba

[email protected]

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.12.2013
2.280
5.673
258
4
Eto da javim nije baš dobro prošlo :fuck:
E sada greška je u filterima za kavu ili u mojoj brzopletosti neznam,
ali nakon nekog vremena jednostavno se filter raspadne i sve prođe dolje.
Evo kako je to išlo....
Stavila sam led i trim u bocu i pomješala sa hladnom vodom
IMG_20150527_51477.jpg IMG_20150527_32752.jpg
Zatim sam to sve mućkala i nakon nekog vremena procjedila trim
IMG_20150527_15150.jpg
Eto do tu je sve išlo dobro,a zatim sam to počela cijediti.
Već nakon pola sata filter je popustio :(
IMG_20150527_2761.jpg
Ponovila sam sa drugim i opet ista stvar.
Eto sada sam se odlučila sve pustiti u zdjeli pa ovom metodom što je Tarzan linkao spasiti stvar. IMG_20150527_43858.jpg
Kvragu i jeftini filteri:grrr:
Ali eto probala sam i sada znam za sljedeći put :)

[email protected]

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.12.2013
2.280
5.673
258
4
Da,ma bacim sliku kasnije da se netko drugi ne zezne sa istima.
U njima je problem jel se dole jednostavno otvore,kvaliteta očito jako loša.
A jedino sam te našla u marketu i to 100kom ih ima u kutiji :whato::