Cannabis - vrste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
SENZACIONALNO! :)
Naj novija istrživanja (2014/2015) ruše sva dosadašnja znanja o svetoj nam biljci. Našao se baja da čeprka po njenim genima i zaključio da smo 40 godina bili u zabludi o samim vrstama kanabisa, odnosno porekla samih vrsta. Naime, izvesni John McPartland je došao do saznanja da su:
- C.Sativa zapravo C.Indica,
- C.Indica je C.Afghanica, a
- C.Ruderalis je C.Sativa.

http://theleafonline.com/c/science/2015/01/indica-sativa-ruderalis-get-wrong/

Ja sam u šoku, sve vreme pušimo pogrešne biljke :upiii:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
neki pokusavaju da odvoje afganiku od indike?! tako da predstavljaju da ih ima 4 reda, poredice, cega vec, ne znam kako ide. malo sam bio iznenadjen, al ajde...
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Koliko sam ja shvatio ima tri podvrste, a ne četri i sve tri su jedna ista vrsta u stvari. S tim da je ona koju smo do sad smatrali sativom je indika (jer je iz indije), a dosadašnja indika je afganika (koja je greškom nazvana indikom) jer je dokazao da potiče iz afganistana, a ne iz indije. To nije mala razlika što se tiče postojbine. A naziv Sativa nosi samo dosadašnja Ruderalis (koja je inače i spontanika ili automatik).

PS. Koja čudna situacija :watch: kako ćemo dalje da ih oslovljavamo, jel isto kao i do sad ili po novom. Znači ja sada u boksu imam Indiku i Afganiku, a bio sam ubeđen da su Sativa i Indika :confused: mada mislim da se neće baciti :spliff:
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
da, tri. ali kao sto rekoh, pokusavaju (ili su pokusavali) da razdvoje afganiku od indike, pa starom i da budu cetiri sorte, znaci indika, sativa, afganika i ruderalis.
ali ako ce da cepidlacimo avganistan je do skoro bio indija :D
a dalje sta sa afrikanikama, amerikanikama (juznu/srednju) itd itd havajiku i ostale ostrvike...
moze ali i ne mora da se klasifikuju po sub i kontinentima. komplikacije.
vidimo i objasnjenja kao neka, pluton, dinosaurusi cudi me da nisu stavili i pederluk koji je do pre 35 godina bilo bolest a sad nije, ali su zato u poremecaje stavili homofobiju...

bla bla bla

da se mi drzimo trenutno vladajuce klasifikacije.
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Čini mi se da je na druge kontinente konoplja preneta iz Evrope i Azije, kao krompir iz Am. u Evropu itd. Nisam video da su se indijanci davno radili travom već pečurkama i kaktusima. A za gejeve ne znam, nit me interesuju. Ali kad mi rodi hermi, meni je to bolesno, bljak, fuj... jer ako nije muško + žensko, nema nema tu dobre sorte :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma naravno, odlutao sam i previse, balkanska posla i teorije zavere u svemu i svacemu :D
lakse bi bilo i prihvatljivije da se podele na 4 podvrste, voleo bih da nadjem taj text ali citao sam ga pre oko godinu dana i ko zna gde je sad.
 
17.05.2014
20
1
8
pozdrav svima...imam 5 sjemenki arian haze #3..dobio sam kao poklon od frenda...zanima me dali je iko radio s tom sortom i dali je bolje s njom radit in ili out??ja cu verovatno raditi vani...nemam pojma o toj sorti...nista nisam nasao na netu osim nekog poljskog sajta kojeg ne razumem...dali je to autos ili fotoperiodna biljka??u svakom slucaju sajt je spreman vise od 5 kvadrata ocisceno i posprejano bio killom i posuto neo petriodom.....sutra kopam rupe ici ce 10l terra magme u svaku mozda i 12....stavio sam mrezu oko sajta jer njega stitim a ne biljke...kad resim rupe opet sprejam imam i punu kesu dlaka od mog retrivera koje cu da razbacam naokolo da rasteram vecu gamad...natopit cu par krpa naftom da budem siguran pa i to nabacat u blizini sajta...mislim se opako naradit ove godine...imam i 2 biljke iz keta prekjucer su pokazale spol(zenke) ici ce i one vani samo na drugo mjesto(to mi je back up)...ako netko ima korisne informacije otvoren sam za predloge...hvala svima ...lepi pozdrav
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Kaze meni moj dragi prijatelj biokemicar da kanabis u rodu ima samo jednu biljku na svetu, onu drugu nam najdrazu, HMELJ... Tako da kad smo kod vrsta i podvrsta, ma brate jedna je marihuana i jedno je pivo :joint2:
 
28.05.2014
5
6
3
svaka cast na spisku vrsta, napisanih i poredjanih po abecedednom redu, a covek je samo trazio da mu se preporuci nekoliko vrsta dobrih biljki haha Svaja cast na spisku, uradio si posao
U
Uber Candy Haze = Vietnamese Black x White Widow Thai and the Hawaiian x Neville's Haze
Ultimate Indoor (Capricorn) Northern Lights X Matanuska Thunder
Ultimate Moonshine = LUI x Blue Moonshine
Ultimate Peak (Capricorn) Peak 19 X Bubbleberry
Ultra Skunk (Dutch Passion) Swiss Skunk X Skunk

V
Valley Queen (No Mercy) Everest Queen X Silver Pearl
Very White (Celebrity) White Widow X Haze
Viet Combo (Spice Brothers) Vietnamese X Vietnamese Black
Viper (Reeferman) Blackseed X Burmese
Voodoo (Dutch Passion) Thai X ??
Vortex (Subcool) Apollo 13 X Space Queen

W
Wakeford (Reeferman) [Skunk #1 X Airborne G-13] X UBC Chemo
Waldo (Apothecary) Pez X Purple Cherry
Warlock (Magus) [Skunk X Skunk] X Afghani
Warpberry (Patch Works) Texada Timewarp X Purple Pineberry
White Cinderella (Canadian Seed Co.) BRG White Widow X Cinderella 99
White Crystal (THC Seeds) White Lightning X Super Crystal
White Flow (Capricorn) White Widow X Flow
White Grizzly (Kootenay Mountain) Dutch Treat X Nepali X Chemo
White Haze = ??Juicy Widow x Blue Hen??
White Himalayan Haze (GN03) White Widow X Himalayan Haze
White KC (KC Brains) White Widow X Afghani X KC33
White Light (Soma) Bubblegum X White Widow
White Light (Willy Jack) Northern Lights X White Widow
White Lightning (BC Seed Co.) Northern Lights #5 X White Widow
White Mr. Nice (Blue Grass) White Haze X [Mr. Nice G-13 X Hashplant]
White Rhino (Green House) Afghan X Brazilian X South Indian, Kerala
White Rose (High Quality) Skunk X White Widow
White Russian (Serious) AK-47 X White Widow
White Satin (Mandala) Landraces; N. India, Punjab X ??
White Star (Capricorn) Sensi Star X White Widow
White Star (Delta 9) New York City Diesel X Sensi Star
White Tusk (Goodhouse) [Hawaii X Big Bud] X KGB
White Widow (Green House) Brazilian X South Indian
White Widow = Brazilian x Indian
White Widow = First Lady{mullimbimby madness} x Shiva Skunk
White Willow (Soma) White Widow X Afghain Hawaiian
Widow Warrior (White Widow Web) Master Widow X Durban
Widowrella (Canadian Pros) Cinderella 99 X White Widow
Willie D (Reservoir) William’s Wonder X New York City Diesel
Willijuana (Reeferman) Vietnamese X Burmese
Willy Jack (Willy Jack) Williams Wonder X Jack Herer
Willy Nelson (Reeferman) Vietnamese X Highland Nepalese
Wonder 99 (Reservoir) Cinderella 99 X William’s Wonder
Wonder Diesel (Reservoir) William’s Wonder X Sour Diesel
Wonder Haze (Reservoir) Super Silver Haze X William’s Wonder
Wonderberry (Sagarmatha) Bubbleberry X William’s Wonder

Y
Yarkoum (Tiki) Landraces; Pakistan, Chitral Valley X “secret F1”
Yellow Brick Wall (Juan Moore) Afghani X Columbian Gold
Yumbolt (Sagarmatha) Landraces: Afghanistan X Landraces: Himalaya

Z
Zagorsk (Canadian Seed Co.) Killer Queen X Sugar Klingon
Zamal (GN03) Landrace; La Reunion

svakako da postoki trava thc sa 1-2% i koja nista ne sljaka, industrijska konoplja ili cannabis ruderalis ,ali je bitna, gaji se u svetu i koristi u industriji konopa,papira, pravili su tkaninu i odela i to na ovim prostorima pre 80 godina i gomile stvari pride, na balkanu se gajila po njivama, zabranili je 50-ih komunisti, i dan danas je gaje i to uglavnom farmaceutske kuce i u sveu i ovde kod nas
a u jbte odgovorim na ovo isad skonta da je napisano 2009 haha
e da li se sa ovim mogu takmicit u nagradnoj igri ?
 
Poslednja izmena od urednika:
05.02.2016
10
1
3
srbija
Ne kapiram ove flash auto semenke iz seedman-a.. Pise za vecinu sorti da cvetaju nakon 90 dana od klijanja, pa me zanima sta je tu auto kad cveta samo nesto pre nego obicna feminizirana.. Hvala drugari!
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Baci regularku i autos van u 4-5-om mjesecu, regularka(fotoperiodna) će ti biti gotova u jesen, a autosi za 2-3 mjeseca...
Baci se na čitanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
05.02.2016
10
1
3
srbija
Nisi me razumeo! Znam ja sta je auto i sve kako to ide, vec sam gajio.. U seedman banci ima FLASH SEEDS koji pocinje da cveta nakon 90 dana i raste 2-4 metara u visinu, a pritom pise da je auto. Zanima me sta to tacno znaci jer nisam nailazio na ovako nesto..
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
FLASH SEEDS je seed bank, a sve je objašnjeno na seedsman stranici.
Koliko sam ja shvatio, treba im duže od običnih automatika, ali su brže od fotoperiodnih uz prinos skoro kao fotoperiodne...
Google is your friend, koristi ga.