CFL - domaja - Prvi grow - testiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
E jbg... Kazem ti, lepo sam prosijao sve, nema korenja... Nema insekata... Trebalo bi da je ok... :)
Ali kao sto je napisano, ovo je kao "testiranje", ako ispadne nesto lose, a nadam se da nece, sledeci put cu kupiti zemlju i lepse to uraditi, a ako se ovo pokaze dobro... Nastavljam ovako ;)

Nego... Nesto sam razmisljao... Jel bi bilo puno staviti jos 2 sijalice po 36W ( oko 4500lm dodatnih )? To bi bilo ukupno nesto preko 13000lm tj. 204W ( ukupno oko 7-8 eura struje mesecno )... A to sve na 0,5x0,5m povrsine boxa... :)
Posto je "sto vise svetla = brzi rast" :)
 
06.02.2010
38
0
0
35
imam jedno pitanje kako znas kolika ti je potosnja mjesecno ako ti nije problem da mi malo objasnis kako da to izracunam
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Obračunska jedinica je KW/h (kilowatt/sat),dakle naplačuje se utrošak watta u jedinici vremena od jednog sata,tako da recimo netko tko koristi žarulju od 400W i neki vent od 15W troši 0,415 KW/h i ako mu to sve radi 12 h dnevno,ima dnevnu potrošnju 12x0,415=4,98 KW/h što je u mjesec dana cca 150KW/h puta cijena 1KW/h koju možeš vidjeti na računu za struju.Ja sad ne znam koliko je u HR,a da budem iskren,nije me ni briga :)
Dosta spamanja,ovo je dnevnik,a ne "pitaj što ti padne na pamet" :icon_lol:
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pametan ovaj zlo&naopako... I dobar covek, hoce da pomogne uvek :)))

Danas sam obisao ceo grad, i nigde nema hidrometar... :/ Obisao apoteke, poljoprivredne radnje, ovako neke radnje i nigde nema...
Gde god pitam svi kazu da nema nigde u gradu...

Jel zna neko gde se moze naruciti preko neta? Cena i to sve...
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
***********, bg, 3 u 1, PH, Vlaga, Lumen................i radi........nije los............cca 14 e..........
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Meri do 2000 lumena? :/ Slabo...
Merenje "vlaznosti zemljista", to mi definitivno ne treba :)
Ph merac... E to mi se vec svidja... :) Ako ga budem kupovao kupicu ga zbog merenja ph :)

Ali sad mi treba za vlaznost vazduha... Najobicniji, analogni... :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pet shop!
Gdje ima gmazova i riba i ostalih zahtjevnih živina,ima i opreme za njih,pa tako i termo i higro metara.
Ja sam,istina u HR,našao u pet shopu analogne za 12 eura (1 termo i 1 higro u kompletu).

ps:
Nemoj ti meni pametan ovo ono :icon_razz: nego klik na ovu zvjezdicu dole i dodaj reputaciju :icon_lol:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
zlo&naopako je napisao(la):
Obračunska jedinica je KW/h (kilowatt/sat),dakle naplačuje se utrošak watta u jedinici vremena od jednog sata

Sve ok samo nije kW/h( kilovata po satu) nego kWh (kilovatsat)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
zlo&naopako
Pa nema Pet Shop... :/ Nista, moracu otici u drugi grad, tu svi kazu da ima... Nekih 50tak KM daleko... Pa cu valjda naci tu... ;)

p.s. Joj, ja pogresio... Umesto zvezdice kliknuo na ovaj crveni trougao... :( Prijavio te... :D :p

Nego... Jel moze vent od 12V da radi na 15.7V, tj 12+3.7?
Probao sam i radi, mnogo vise obrtaja nego na 12V, ali ne znam da li ce crci tako posto radi 24h, ne gasi se...
Imam adapter, izlazi 1,5-3-6-9-12 V, i + spojim od mob punjach na to :D i to je + 3.7V
Hoce li moci ovako raditi? Posto ne bih bas da mi se sve pokvari... :(
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Bijem da će tako ge-crk vrlo brzo! Radije stavi 2,nego da ti i ovaj jedan krepa.
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Sranje... :(
Malopre mi je jedna umrla... :( I to tek pocela da izlazi iz ljusture semenke... Mislim da je to i glavni razlog sto se sasusila...
Bila je porasla mozda 1cm iznad zemlje ali je bio samo kao koren, nisu se videli listovi ni nista, jer je bila ljustura od semenke, izgleda nije mogla da je rastvori skroz... :(
Sad se sasusila... malopre sam "rucno" skinuo ljusturu i malo je prelio vodom... :( Valjda ce biti oke... :(
I definitivno moram uskoro nabaviti higrometar...

Status:
11 - poceli listovi kako treba
1 - jos uvek nije iznikla iz zemlje ali se vidi kako izlazi...
1 - bori se za zivot... :(
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
I nastavilo da se raspada... :/ Poceli i ovi dobri listovi da se suse, tj. izgledaju zeleno ali kad ih dodirnem kao papir su, nema nikako vlaznosti u njima...

Dodao sam vodu i krpu, stavio pored venta i izgleda da je opet mala vlaznost, ali ne mogu proveriti nikako :/

I da, otkrio sam da je flasha iz koje sam zalivao, da je u njoj pre bio neki alkohol, ja sam je isprao i sve, dok juce kad sam pomirisao vodu osetio sam miris alkohola... Tako da mozda je i zbog toga... Sad ih zalivam drugom vodom...

Sve do sinoc sam ih zalivao malo, samo da se pokvasi povrsina, a sinoc sam ih bas bas zalio, da celo zemljiste bude vlazno...


Niti znam ph te vode, mozda je to samo mali miris, mozda nije imalo uticaja...
Ne znam vlaznost vazduha, mozda je ova krpa sto ima dala dovoljnu vlaznost...
Ali znam da nesto ne valja... :/
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Slike!?
I jeb'la te flaša,da ti tako moram reći :eek:hno: pa zar je toliki problem nešto čisto naći...
Ovo s listovima ti svašta može bit,tako da bi najbolje bilo neke kvalitetne slike stavit,pa će ti ljudi moći pomoći-ovako :eek:hno:
Škrt si sa detaljima.Opišeš ti to sve,ali slika govori više.
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa mislio sam da je ona cista... Kazem ti da sam je oprao, da se izgubio miris skroz, da je bila cista... :/

Eo slicica...
Ali slikano je sa fonom, pa ne znam da li se vidi dobro...





Kako su spustili listice :(
A bas su dobro rasle... Razvijale listice, a nisu rasle u visinu...
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Nije bilo previse vode... Ovo sam ih sinoc zalio malo vise...
Kad mi je ona uvenula uzeo sam da vidim kako je vlazna zemlja, posto ne mogu ostetiti korenje njoj, jer je vec uvenula, i tek oko 1-1,5 cm se pokazala vlaga...

Ae sad cu pogledati ove linkove sto si mi poslao ;)

Nadopuna:
Pa izgleda da je previse zalivano, bar po ovim slikama...
A ja sam sinoc jos vise zalio, jer sam mislio bas suprotno... :/ Videcu do kraja dana da li ce im biti bolje ili ce ovako ostati... :/
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
ako tje taj grow da ti ide napolje bacash pare za merach vlaznosti. . .
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Nece ici napolje, ostace unutra... ;)

Evo sad sam ih izneo napolje, malo na sunce, valjda ce im to pomoci... :(

I kad ih stavim pored one sto je bila napolju na suncu, ove unutra su modre, tamno zelene, dok je ova sto je napolju bila svetlo zelena... :/
Vidi se da je zdravija od ovih sto su bili unutra... :/

Valjda ce biti ok... :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.