CFL - domaja - Prvi grow - testiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
I ponovo su OK :)))
Problem je bio u tome sto sam stavio veliki vent da duva odozgo, u njih, spolja vazduh...
Sad sam ga stavio da izduvljuje, i pocinju da se oporavljaju... :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Danas isao u ovaj grad gde je trebalo biti sva ta oprema i nema... Ni higrometra ni ph meraca...
Obisao 3 pet shopa, 20 apoteka, 10 poljoprivrednih apoteka i nigde nema... :/
Nista, moracu otici do BG pa kupiti tamo... Nema druge... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Danas isao u ovaj grad gde je trebalo biti sva ta oprema i nema... Ni higrometra ni ph meraca...
Obisao 3 pet shopa, 20 apoteka, 10 poljoprivrednih apoteka i nigde nema... :/
Nista, moracu otici do BG pa kupiti tamo... Nema druge... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Evo jos slicica... ;)
















Sad ispade problem sto nisu dovoljne visine, jer ne mogu da rasire listove, nisu prosli iznad ove case... :/

A i vidi se da su kod dve biljke poceli da zute ovi donji, okrugli listovi... Jel to normalno ili...?

Poceo sam da pravim novi box 150x105x200cm, ali jos uvek nije zavrsen skroz... Pa kad on bude zavrsen tad cu ih presaditi u posude od 5l i dodati jos 1-2 sijalice...
A do tad, moraju biti u ovom boxu... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Evo jos slicica... ;)
















Sad ispade problem sto nisu dovoljne visine, jer ne mogu da rasire listove, nisu prosli iznad ove case... :/

A i vidi se da su kod dve biljke poceli da zute ovi donji, okrugli listovi... Jel to normalno ili...?

Poceo sam da pravim novi box 150x105x200cm, ali jos uvek nije zavrsen skroz... Pa kad on bude zavrsen tad cu ih presaditi u posude od 5l i dodati jos 1-2 sijalice...
A do tad, moraju biti u ovom boxu... :/
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Neka su one male,narasti će one,bez brige :)
Ovo sa malim listovima je ok-više joj ne trebaju.
Presadi POD HITNO jer je korjenje već popunilo čaše 100% i sad se samo pate.
Obavezno kupi kvalitetnu zemlju,jer ova ne valja-vidi se iz aviona.Ako nemaš gdje perlit nabavit,izmrvi stiropor i pomješaj sa zemljom kako bi korjen imao zraka.
Šta misliš stavit u taj box što praviš (na svjetlo mislim) ? Jel to za veg samo ili za kompletan grow?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Neka su one male,narasti će one,bez brige :)
Ovo sa malim listovima je ok-više joj ne trebaju.
Presadi POD HITNO jer je korjenje već popunilo čaše 100% i sad se samo pate.
Obavezno kupi kvalitetnu zemlju,jer ova ne valja-vidi se iz aviona.Ako nemaš gdje perlit nabavit,izmrvi stiropor i pomješaj sa zemljom kako bi korjen imao zraka.
Šta misliš stavit u taj box što praviš (na svjetlo mislim) ? Jel to za veg samo ili za kompletan grow?
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa 18ti im je dan, izgledaju mi maleno :(
Ovo za male listove pise da im fali N, tj. "dušnik" kao sto ovde na forumu pise... :/
Ali neka ovako dok ih ne presadim, ako i dalje nastavi sa ostalim listovima moracu nesto uraditi...
Sutra bih trebao napraviti novi box, "oklop" je zavrsen, sutra cu ga obloziti foliom i namontirati svetlo, ubaciti ih u 5l posude i bice im ok, ja mislim... :)
Videcu da nabavim zemlju za njih, ili cu kupiti ili cu praviti... ali necu ovako istu...
E, jel bolje pesak ili stiropor? Neki kazu da je pesak dobar za koren, da jaca koren a ima i prostora za vazduh, da dise...
Za sada samo par stednih sijalica, oko 5 ( oko 10000lm ), primaci ih skroz, pa cu kasnije ubacivati jos vise... A mislim i ubaciti sa strane fluo cevi...
Ne znam za sta ce biti, za sada se vodi da je za kompletan grow, ali mozda napravim jos jedan box samo za cvetanje, a ovaj cu za vegu ( kao sto sam pisao u onom prvom postu sta planiram )... ;)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa 18ti im je dan, izgledaju mi maleno :(
Ovo za male listove pise da im fali N, tj. "dušnik" kao sto ovde na forumu pise... :/
Ali neka ovako dok ih ne presadim, ako i dalje nastavi sa ostalim listovima moracu nesto uraditi...
Sutra bih trebao napraviti novi box, "oklop" je zavrsen, sutra cu ga obloziti foliom i namontirati svetlo, ubaciti ih u 5l posude i bice im ok, ja mislim... :)
Videcu da nabavim zemlju za njih, ili cu kupiti ili cu praviti... ali necu ovako istu...
E, jel bolje pesak ili stiropor? Neki kazu da je pesak dobar za koren, da jaca koren a ima i prostora za vazduh, da dise...
Za sada samo par stednih sijalica, oko 5 ( oko 10000lm ), primaci ih skroz, pa cu kasnije ubacivati jos vise... A mislim i ubaciti sa strane fluo cevi...
Ne znam za sta ce biti, za sada se vodi da je za kompletan grow, ali mozda napravim jos jedan box samo za cvetanje, a ovaj cu za vegu ( kao sto sam pisao u onom prvom postu sta planiram )... ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Naravno da su male kad nemaju više zemlje=hrane.
S obzirom na dimenzije boxa ti bi bez problema mogao utrpat unutra fluo cjevi od 36W koje su 120cm dugačke.Te cjevi imaju najbolju iskoristivost,odnosno najviše Lm po wattu (kod philipsa je tako),a štedne mogu poslužit kao dodatak.Za cvjetanje pukneš unutra 600W HPS i to je to.U protivnom,bezveze si pravio tako visok box,jer s fluo i cfl nema smisla radit u visinu.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Naravno da su male kad nemaju više zemlje=hrane.
S obzirom na dimenzije boxa ti bi bez problema mogao utrpat unutra fluo cjevi od 36W koje su 120cm dugačke.Te cjevi imaju najbolju iskoristivost,odnosno najviše Lm po wattu (kod philipsa je tako),a štedne mogu poslužit kao dodatak.Za cvjetanje pukneš unutra 600W HPS i to je to.U protivnom,bezveze si pravio tako visok box,jer s fluo i cfl nema smisla radit u visinu.
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
A dobro, bice kasnije bolji rast, kad ih presadim... Jbg, ne mogu odmah sve... :/
Evo sad gledam neke fluo cevi, 55W, 4800lm i 400 din... extra su... mozda kupim ovakve 4, njih cu sa strane a gore cu clf... ;)

A za HPS... Uh... To ce morati da priceka... :( Jbg, nema se bas za to... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
A dobro, bice kasnije bolji rast, kad ih presadim... Jbg, ne mogu odmah sve... :/
Evo sad gledam neke fluo cevi, 55W, 4800lm i 400 din... extra su... mozda kupim ovakve 4, njih cu sa strane a gore cu clf... ;)

A za HPS... Uh... To ce morati da priceka... :( Jbg, nema se bas za to... :/
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale poslušaj Zlo mada je on Naopako ali zna čovjek u svjetlo dosta.....
Ubaci neki HPS bit će ti drago kad vidiš kako se promjene dešavaju......
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale poslušaj Zlo mada je on Naopako ali zna čovjek u svjetlo dosta.....
Ubaci neki HPS bit će ti drago kad vidiš kako se promjene dešavaju......
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa pametan, kazem ja... A i ovako je dusa od coveka, nije ni malo zlo :p

Ali jbg... Skup HPS... Bar za sada... Ali docicu i do toga... ;)
Za sada moram malo sa cfl, ali prvom prilikom nabavljam HPS...
Mada, izgleda da cu i za to morati ici u Bg... :(
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa pametan, kazem ja... A i ovako je dusa od coveka, nije ni malo zlo :p

Ali jbg... Skup HPS... Bar za sada... Ali docicu i do toga... ;)
Za sada moram malo sa cfl, ali prvom prilikom nabavljam HPS...
Mada, izgleda da cu i za to morati ici u Bg... :(
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Konacno presadjene...
Zemlju sam napravio, zemlja ( iz sume ) + djubrivo ( domace :D ) + stiropor... Sve izmesao, presadio, i obilno zalio... :)
A box, nikakav... Tj osvetljenje je nikakvo...
Mada, kad sam im otklopio foliju, kad sam video kako je koren izrastao uz casu... Bolje im je ovako...
Sutra idem za Bg, vracam se za 3 dana, pa kad se vratim bice jos pojacavanja svetla a za sad... beda... Ali sam morao ovo uraditi... ;)
Evo slichica... Bezze sam dodao svetlo i vent, jer sam ih MORAO presaditi... Valjda ce biti ok... :(






To je to... Za naredna 3 dana... A posle toga ide sredjivanje... ;)


( I da, taman imate 3 dana da se odmorite od mene, jer necu dolaziti na forum :D :p )
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Konacno presadjene...
Zemlju sam napravio, zemlja ( iz sume ) + djubrivo ( domace :D ) + stiropor... Sve izmesao, presadio, i obilno zalio... :)
A box, nikakav... Tj osvetljenje je nikakvo...
Mada, kad sam im otklopio foliju, kad sam video kako je koren izrastao uz casu... Bolje im je ovako...
Sutra idem za Bg, vracam se za 3 dana, pa kad se vratim bice jos pojacavanja svetla a za sad... beda... Ali sam morao ovo uraditi... ;)
Evo slichica... Bezze sam dodao svetlo i vent, jer sam ih MORAO presaditi... Valjda ce biti ok... :(






To je to... Za naredna 3 dana... A posle toga ide sredjivanje... ;)


( I da, taman imate 3 dana da se odmorite od mene, jer necu dolaziti na forum :D :p )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.