Cheese Micro SCROG 70W HPS + 46W CFL by MarcoPolo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
''....al evo recimo ovako nekako...ako imam 43 nabrojena vrha, moglo bi biti barem gram po vrhu''?
Druze Marco..mislim Polo....brate mislim cale si keve mi!
Salu na stranu druze moj ako imas 1 gr po hedu (a nema teorije moze samo vise)kako ova biljka izgleda tj kako si je nasminkao mozes samo da nam porucis :''Evo vam domaci zadatak''!
Jos jednom svaka cast za rad i trud...ovde ce biti jedno 65-80g....zivi bili pa videli!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
he he...svaka cast na komentaru, nasmijao si me do suza ;-)
to je neka moja slobodna (neiskusna) procjena kojom bi bio i vise nego zadovoljan...sve preko toga je iznad svih ocekivanja
misija mi je zavrsiti grow do kraja, a berba je onda ionako neupitna
ma dosta vise ulicnih sranja i pljuckanja sjemenki...uff jedva cekam da je skinem i probam, al izdrzat cu...necu da je cupkam ranije iz principa mada imam feeling da bi se i od ovakvih hedova nadimio;-)

biggie a tko se sekira? samo opusteno i strpljivo...nju cu na kraju da sekiram ;-)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kolicina te netreba zamarat, biljka je odlicna i dat ce dovoljno........:)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ljudi ali ja se uopce ni najmanje ne zamaram kolicinom...notsmoke pitao, a ja mu odgovorio

pruzio sam joj sve sto sam najbolje mogao, a koliko ce da uzvrati to ovisi samo o njoj ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
gura gura pa stane....eto mora biti i nekih problema...ne bih paničario al čini mi se dosta ozbiljno pa bi molio za sto brzi odgovor...sad u 20 se upalilo svjetlo i krenuo zaliti kad vidim po zemlji par nekih malih sitnih bubica i već to mi se učinilo zabrinjavajuće al kad sam zalio zemlju u vodi koja sa digla bilo ih je jos i vise...stotine???

probao sam slikati al dosta su sitne pa neznam hoce li se sto vidjeti...nalaze se na povrsini zemlje, no na listovima nisam nista primjetio

uglavnom, panika...pa kud bas sad pri samom kraju...otkud uopće te bube u boxu...pomagajte

evo slika...ako pazljivo pogledate hidroton kuglice vide se te male bjele bubice...i prilično su brze



EDIT: Izgledaju mi slično kao kod MinkePinke u prvom postu... https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/9529-grinje-ili-%9Ata-ve.html#post186585
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
to su podstanari i ja sam vireo neke bubice kod mene al kao musice

neznam cim su listovi ok valjda neskode al pricekaj ove jace growere da kazu nesto

pokusaj da je izvadis pa slikaj jako blizu da se bas vide
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Mislim da se te bubice zovu springtails(90%),nisam siguran kak se kaze po naški,ali proguglaj na slikama pa vidi jesu li to tocno one...
Sretno :D
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hendrix to bi moglo biti to...slične su ovim na slikama...i sad kad sam uklonio sve hidroton kuglice vidim da zemlja vrvi tim bubama...dzizus

nesto nabrzaka sam procitao da nisu pretjerano stetne ali da se brzo namnoze a onda tko zna sta ce bit kad ogladne...ima li tko kakvu ideju kako da se rješim tih napasnika?

EDIT: Sorry Power sad sam vidio...eh pa moglo bi biti i ovo...ponajviše zbog onog "When you water your plant they will rise to the surface of the soil and you can plainly see them crawling on the top of the soil."

dakle preporučuju fungus gnats pesticide...a kako se to točno zove kod nas, šta da tražim?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
jel zna netko kak se taj insekticid tocno kod nas zove da ne zablejim sutra u apoteci...ili barem kak se taj nametnik zove kod nas

ajde pomagajte jer sam vise lud...sutra ujutro odmah picim u polj.apoteku...ma i sad bi provalio da znam sta mi treba ;-)

sorry sto pisem post za postom, al ipak nevolja je...
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Marco to ti se zove neem oil ili neem azal i pomaze, ja sam imao problem s tom gamadi i pomoglo je nakon prvog špricanja s tom otopinom....pozz
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
e odlicno...hvala ti...bit cu prvi sutra u apoteci ;-)

stavio sam i ploskice krumpira, probat cu zaliti sa vodom i peroksidom pa mozda pomogne

a stvarno ne kuzim otkud to unutra, trebao sam sterilizirati zemlju prije...tko zna mozda su vec bile unutra, samo me cudi da se tek nakon 2 i pol mjeseca pojavljuju?
vjerovatno ih ne bi ni skuzio da nisu isplivale na povrsinu, jer uopce ne vidim zemlju od hidroton kuglica jbg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"Take 3 strong ciggeretes soak them over night in water. Boil it for 2 to 3 miniutes, let it cool off and spray the plants 3 to 4 times a week. You can add safer soap if you like to the mixture. (make absolutly sure you use gloves/face protection while handling and spraying)
Neem oil works very well too!!" :icon_lol:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
smiksao sam 3/4 vode i 1/4 Peroksida od 3% sve skupa 4 deci...i stavio u prskalicu i svu zemlju sam isprskao i natopio...al su se migoljili ;-)

peroksid je samo malo zacvrcao i to je bilo to, na površini zemlje potpuni mir :) sutra cu ponoviti postupak, nestalo mi H202

neće joj ništa škoditi malo više kisika...nadam se rješit to bez kemije...i još ću malo pojačati s peroksidom drugi put...bit će to pozitivan šok korjenu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: konji

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Ovo šta vidim se meni znalo desiti sa kućnim biljkama kada imaju previše vode, dakle samo se nalaze u ili na zemlji, vjerovatno je sva zemlja puna njih, koliko sam skontala ne dolaze na listove.Postoji jedno sredstvo "Plant pin" u polj. apotekama koje se zabode u zemlju i tako ih uništava, ali to bi moglo biti teško pronaći jer zadnji put kad sam to tražila rekli su mi da se više ne proizvodi, ali svakako treba pokušati, možda ima starih zaliha.Uglavnom ne izgleda mi kao oni moji aliani (mada sam ih dosta vjerno nacrtala) koji su bili isključivo na listovima i riješavam ih sa Neem uljem.Ovo tvoje bi, ako se ne tretira, moglo prouzrokovati da te gamadi iscrpe cijeli korijen i da biljka ugine, zato u akciju i sretno i mislim da ubuduće moraš paziti na višak vlage.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da...puna ih je zemlja bila, nisam mogao vjerovati koliko ih je...uglavnom kupio sam neem prah tj. dobio ga u apoteci na poklon ;-)
bio u poljoprivrednoj apoteci gdje su se cudili jer nikad nisu ni culi za to...i na kraju odem u normalnu apoteku i apotekarka nadje samo jedan neem prah sto je dobila kao uzorak i pokloni mi ga ;-) inace kosta 150g 35kn
a uzeo sam i dve bocice peroksida, cini mi se je sinoc dosta djelotvoran bio jer jutros gamadi uopce nije bilo na povrsini zemlje

nisam stigao jutros zaliti jer se svjetlo ugasilo u 8 tako da cu to obaviti navecer kad se zemlja malo posusi

koliko sam skuzio treba prah posuti po povrsini zemlje i dobro zaliti vodom...pa cu onda za koji dan opet peroksid...mozda bi mogao i taj neem prah odmah zaliti vodom sa peroksidom, sta vi kazete?

po listovima necu nish spricati jer cini mi se da nisu zahvaceni

minka stvarno neznam jel to do previse vlage jer sam svaki drugi dan zaljevao i zemlja je bila isusena
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.