Da li je dovoljan prostor?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.10.2013
3
0
0
Pozdrav drugari, izvinjavam se adminima zbog otvaranja nove teme oko ovog sitnog pitanja, ali me kopka, jer da se ne zeznem, da li će mi ovo biti dovoljno za OG Kush ili neku manju biljčicu, planiram da ide u širinu i biće mi prvi grow. (Ima iznad ovog gornjeg dijela još nekih 15 cm koje sam planirao za rasvjetu). Inače prvih par nedelja će biti kraj prozora, tj. u prozoru. Hvala unaprijed.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.177
5.070
258
somwhere over the rainbow
Mnogo glup post..izvini ali...

dimenzije boxa?
Rasvjeta? (cfl, hps...snaga)
ventilacija? (pc, kupaonski, centrifugalni, watt,protok....)
način uzgoja (lst, sog, scrog...)
broj biljaka?
potovi?


ovdje meni samo tanjuri i viljuške fale....ili boce žestokog kad dojdu gosti...bajadera... :knockknock:
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Hamlet postavio pitanje, a ti mu odgovoriš pitanjem.
Kakva bajadera kakvi bakaraći.
Hamlete pastuše ljubavi....ako je taj prostor veći od PC boxa, onda prijatelju ne vidim razlog zašto ne bi mogao imati predivan hobi.
 
03.10.2013
3
0
0
Ovog prvog drugara pola nisam razumio a tražio sam samo da mi neko onako vizuelno potvrdi da može stat što je olidoboli uradio, tnx.
U pitanju je 1 biljka, rekreativno i eksperimentalno jer ne planiram da pravim plantaže u ovome.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.177
5.070
258
somwhere over the rainbow
olidoboli ( AN Master ) je napisao(la):
Hamlet postavio pitanje, a ti mu odgovoriš pitanjem.
Kakva bajadera kakvi bakaraći.
Hamlete pastuše ljubavi....ako je taj prostor veći od PC boxa, onda prijatelju ne vidim razlog zašto ne bi mogao imati predivan hobi.
Sve 5.

Ali slika ne daje odgovor na njegovo pitanje...

...da li će mi ovo biti dovoljno za OG Kush ili neku manju biljčicu, planiram da ide u širinu i biće mi prvi grow. (Ima iznad ovog gornjeg dijela još nekih 15 cm koje sam planirao za rasvjetu). Inače prvih par nedelja će biti kraj prozora, tj. u prozoru. Hvala unaprijed. ...

Po meni Hamlete CFL ako ces stavljati pokusaj napraviti neki nosač za njih tako da ih možeš dizati spuštati ovisno po potrebi, jer imaju jadnu penetraciju..

lijep je komad namještaja, pa ako vec ideš sa štednima, radije sklepaj neki mali od iverice boxić ili nađi na smetlištu neki mali kuhinjski ormarić....samo savjet ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
to ti je i vise nego dovoljno za jednu biljku..
samo..pokusaj izbjeci ovu varijantu sa prozorom tj. pokusaj ipak cim prije nabaviti rasvjetu i neku ventilaciju...jer..vegetacija na prozoru nikakonije preporuchljivo rjshenje.
btw. potrazi ovdje podtemu "mentorski kutak"...mislim da je to pravo mjesto za tebe..sretno
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Prvo riješi ventilaciju:


upuh i ispuh neka ti čine 4 pc venta cca. 120*120 mm i 3 ispravljača sa promjenjivom voltažom na koje ćeš priključiti te ventilatore (dobit ćeš lijepi protok zraka unutar boxa...ustajali zrak donosi nam samo nevolje kao što su spideri ) cca. 250-300 Kn.

Onda riješi svijetlo:


uzmi HPS prigušnicu i HPS lampu od 150w, grlo E 40 za lampu, reflektor ( kupi ili izradi ), i potreban ti je tajmer koji će sam uključivati i isključivati lampu cca. 400-500 Kn.

Za spajanje svijetla ti je potreban i trožilni kabl, te utikač cca. 50 kn.

To je što se tiče boxa.

Za zdrav rast biljke potrebna ti je dobra zemlja Composana univerzal ili Teramagma ( navedene zemlje u sebi imaju nutrijenata dosta za fazu vegetacije ), cca. 70 Kn + kalič u kojem ćeš držati biljku takve veličine da imaš malo mjesta sa svake strane kad ga staviš u box.

Potrebna ti je i meteo stanica koja mjeri temperaturu i vlažnost u boxu, te PH metar za vodu cca. 200-250 Kn.

Sve što sam ti gore napisao je potrebno da box staviš u funkciju i da biljci pružiš ideale uvjete za rast.

E kad sve to rješiš prijatelju onda ide sjemenka u zemlju i čudo.

Odo radit.