dal se skracuju listovi sa stabla biljke u periodu cvetavanja ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.05.2013
6
1
0
Dal ima neko ko mozda zna da se skracuju listovi sa stabla(ne grane koje cvetavaju vec samo listovi sa stabla)ili ti prvi listovi na stablu... procitao sam na internetu ali nisam dovoljno informisan dal se to u opste radi ili ne i dal steti biljci takav postupak?


slike stavljam kasnije na ovu temu da bi vam lakse bilo da shvatite ono sto sam pitao ,,, :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zli-wutrenjak
01.04.2013
44
64
18
sigurno da đunglu treba imati pod kontrolom, ali opet pazi da nepocepaš sve listove jer su joj potrebni...sve ovisi o veličini biljke i načinu growanja. Ja i slaba (sporedne) grane porežem sa malim cvijetovima da biljka ne troši snagu na njih...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja bi rekao da u cvijetanju nebi trebao dirati ništa, ni lišće ni grane. List je bitan za fontosintezu biljke, pogotovo u cvijetanju. Možda ja griješim, ali rekao bih ne diraj ništa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SkyHighatrist
10.06.2013
5
0
1
43
Ako ima dosta sunca gdje se nalazi ,,,možeš ih skinit do pola tamo kad biljka ima dva mjeseca ali ne i one na vrhu.Najbolje ti je malo ih rasporedi ako su ti gore jako gusti a dole slabije onda gledaš da skidaš one koje ti smetaju za donje vrhove,,,Bar ja tako radim ..Pozz
 
31.05.2013
6
1
0
mnogo vam hvala ljudi na ovim savetima ,meni je ovo prvi uzgoj,,,,,,sada je u fazi cvetanja,,,,malo sam je i rasirio to jest grancice sam rasporedio vezivanjem malo da dobije vise svetlosti i vise vazduha za bolje,i pravilnije cvetanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.