dali ljudi iskoriscavaju jedni druge zbog vutre ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mene su zahebavali prije dosta. ono navlacili me, stalno me
netko zvao daj sredi ovo, daj sredi ono. i nebi bio bed
da to nije bilo tak par puta na dan. i zato sam ja "prestao"
pustit. ko god da me pita ne pusim vec godinu dana. pusim
samo sa dva frenda, i osim njih jedino me buraz konta. ajd i
starci. ali mogu vam rec da mi je puno ljepse od tad.
 
22.10.2007
8
0
0
34
Pa danAs LjuDi iSkoRishTavAjU zA sVe mOguCe .. NaZaLosT i zA vuTrU.. ImA iH tAkviH koLiko hoCesH, aLi LaKo iH jE pRovaLiTi, uStvAri zAviSi jEsi PocHetniK iLi vEc zA sTarAchki dOm Po tOm piTanJU, xaXa....VzZz
 
20.02.2008
3
0
1
32
Stoner je napisao(la):
ma naravno da ima iskorištavanja uvijek je bilo i bit će , i nije to pitanje samo vutre to je pitanje općenito mogu biti i novci u pitanju može biti bilo što . Ljudi zamjenjuju poznanstva za prijazrljstva pa onda dolazi do takvih situacija. Rekao bi danas je malo prijatelja u principu i definitivno treba povući crtu izmedju prijatelja i poznanika .

stonerider?!
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
MaRiJ@ je napisao(la):
Pa danAs LjuDi iSkoRishTavAjU zA sVe mOguCe .. NaZaLosT i zA vuTrU.. ImA iH tAkviH koLiko hoCesH, aLi LaKo iH jE pRovaLiTi, uStvAri zAviSi jEsi PocHetniK iLi vEc zA sTarAchki dOm Po tOm piTanJU, xaXa....VzZz

Je li ti ovakvo pisanje profesionalna deformacija ili samo trazis paznje?

Sto se tice vutre i iskoristavanja - da ima dovoljno izvora za nabavku i dovoljno vutre u opticaju po normalnoj cijeni, ne bi bilo iskoristavanja. Dobro, bilo bi, ali ne u ovolikoj mjeri. Kada ti danas gram kosta 100kn, a mozes izvuci iz njega dvije do tri gice, ljudi gledaju gdje bi mogli ustedjeti cim vise. Jednostavno ako kupis gram, nemas dovoljno vutre da mozes pocastiti prijatelje, ma nemas je dovoljno ni za jedan dan... U ovakvom kapitalizmu, ljudi gledaju gdje bi mogli cim vise ustedjet jer se nema novaca - isto takvo stanje je i kod vutre, ne bitno sto je to ilegala.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja na to ovak gledam.. kad ti neko oce upast u marihuana smoking ekipu prvo ga malo moras cimat iliti iskoristavat... on mora smotat vise pljugi od ostalih zato kaj je nov i mora se iskazati.. tipa ko u mafiji kad si noob na pocetku, ti moras placati ruckove u restoranu mada oni glavonje iznad tebe imaju 347 puta vise para od tebe... e i onda kad se ekipa uvjeri da je taj lik ok, on je ravnopravan clan i sve 5.
Ak na pocetku odustane i ne visi s tom ekipom vishe, to znaci da je zidov skrti i da bi on prije ili kasnije nekog od nas u ekipi zaebo.
A sto se tice ovih prijateljstava zbog dima, to mi je prejadno i mrzim kada ljudi to rade, to je cisto iskoristavanje, i ne vidim smisao druzenja s debilom samo zbog nesto dima.. jebte onda si sponzorusa, a svi mi mrzimo sponzoruse, zar ne?
A ovo sto za pare govorite, pa ono za prave prijatelje bi ruku u vatru dao, a kamo li ne osto bez 50-100 kuna, znam da ce on sutra preksutra isto za mene ucinit.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
KaraJack je napisao(la):
Laidback,

govori šta je kod nas činjenica. mislim da je pljuga još naj manji problem za iskorištavanje, više se prijateljstvo iskorištava koje jako vrijedno. Prijatelj bit ili imat je jako velika sreća a njih je jako malo.

Masu ljudi iskoristava prijateljstvo za neke svoje osobne ciljeve. To je tako od uvijek, te se tu nema sta puno pricat i razglebat. Ono sto je ovdje tema, jest iskoristavanje zbog vutre. To je naravno samo jedna od stvari zbog koje ljudi iskoristavaju jedni druge, isto kao sto je to i nekakva moć ili novac.

@Brus

Ovo o cemu ti pricas je brutala - to jos nisam nigdje cuo... Vecinom kod nas se upadne u kako ti zoves marihuana ekipu ovako - frend od frenda, pa poznanik, dosao par puta rijesit neku vutru, pa ostao zapalit gicu (kao sto to uvijek biva kod neke kupovine/prodaje - nepisano pravilo), pa se malo upoznas s covjekom, pa nakon dvije-tri zajednicke gice, vec znas otprilike o kakvom se covjeku radi i tu se odlucuje da li ce on ostati samo jedan od nabavljaca ili ces covjeka koji put i ne vezano za neki vutra deal zvati na gicu, kavu, sta god. Tako sam upoznao mnogo ljudi koji su ok i s kojima sam dobar poznanik, cak i par danasnjih dobrih prijatelja, ali opet i masu ljudi s kojima sam na "bok bok", ali nista dalje jer mi ne pasu kao osobe za drustvo.
Dok opet sam upoznao masu danasnjih prijatelja cisto preko druzenja uz vutru - ekipe se spajaju i upoznavaju, te prakticki preko vutre znas pola grada.

Sto se tice iskoristavanja, to se nece skuziti dok netko ne postane malo bolji s nekim i onda "neprimjetno" krene iskoristavat zbog woo.
 
29.03.2008
28
1
0
37
Treba smradove porokat. Dok imas super je sve do zadnjeg. Jel tebe loma novcana kriza uzme kontas kako ces. Onda se nadjes sa tom ekipom i prvo pitanje bez zdravo cao sta ima ovo ono, pitaju ima li sta zapalit :D I ti gospodski kazes sad ja ispusio imate li vi para onda oni kazu nemamo i onda ti fino napravis izjavu. Kad budete imali para onda cete i zapaliti. jer vecina tih govnara pusi cisto da bi bili neki frajeri po gradu da se prica oni travu puse a izoblice se poslije drugog jointa na trecem zaspali :D
i kazu puse travu puse qrac.

Tjerajte takve od sebe samo ce vas isfuravat po gradu pa cete ispast glupani.

Provjereno!:rasta1:
 
29.01.2008
26
2
0
35
Postoji, al jos nesto sto sam primjetio kod nas vutrasa.
Kad god te neko pita za dim, znao ga ti ili ne znao, uvjek se da malo, a znas da kad ti ne budes imao, neko ce tebi dat - i to je ,bar po meni, jedna od najljepsih ljudskih osobina koja kod vutre dolazi do izrazaja...
 
02.04.2008
8
0
0
36
A ovisi kako se postaviš iz početka i dal blebećeš da si nabavio. Nikad nisam shvaćao ljude koji mogu pušit sa bilo kim u društvu. To mi je totalno šugavo. Pušio sam bio s nekim poznanicima par puta (bila moja il tuđa trava,svejedno) i bilo mi je glupo. Ljudi zabriju na gluposti i onda počneš brijat u glavi:"koji k***c ja ovdje radim?nit kilo trave nije vrijedno ovoga." ispadaš kurva koja se bode za usrani šut ili netko drugi bude kurva. To nije poanta pušenja trave. Poanta je u ugodnom društvu osoba koje su bliske tebi. Tako isto piše i na početku ovog site-a. Meni je najbolji joint,ma koliko loše zamotan,sa šugavom vutrom unutra,ali sa ugodnim društvom koje mi paše. ipak je to jedno društvo sa internim forama. jednostavno mrzim čmaronje koji su sa tobom samo da puše. njih se rješavam ekspresno! budi čovjek i reci da biš se samo napušio, a ne da se smiješ svakoj mojoj fori i da se složiš sa svakom mojom tvrdnjom. to mi je gnjusno! valjda sam židov u vezi tih stvari jer nikad ne žicam drugog! je**ga, kako kome:family1:
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
i samnom je tak bilo...ispocetka sam se druzila zbog samo zbog vutre tj. to je bila "elit" ekipa a nakon toga..oni su mi postali sve..volim ih i kad se ima i kad se nema...a sad...to zna svako ponaosob kada dolazi do iskoristavanja u pravom smislu te rijeci a kad je to samo cascenje!
 
11.05.2008
5
0
0
35
u mom gradu,vecina ljudi sta pusi iskoristavaju jedni druge..isprazna druzenja.pusenje svaki dan,nalazenje nacina nabave.koje gluposti.ja od kad duvam pokusavam naci nekoga s kim sam dobar dok sam naduvan,ali neuspjesno zbog cega sam odlucio prestati sa tim stilom zivota,dok jos nisam postao jedan od njih.ne sjecam se kad mi je zadnji put bilo dobro kad sam se naduvao,a da prije 2 mjeseca kad sam sam zapalio.da zivim negdje gdje je drugaciji mentalitet to bi sad bila sasvim druga prica
 
27.04.2008
20
0
0
63
kod mene se cesto desi da me covek pogledne u oci i u trenutku znam sta ce mi reci...JEL IMA JEDNA PLJUGA.meni to nervira bre.kakve su te pusace kad nikada nece ni sa malim prstom da pomakne da bi dosoo do travu.u posljedno vreme svi su isti.samo daj pa daj.a nikad nije dao . ok bi bilo da svi imamo travu i popusimo i druzimo se.ali na zalost to se sve retko desava.BILO JE TO NEKADA DAVNO.meni to ne smeta da dam travu kad neko nema,ali nazalost i nikad nemaju,a moje glediste govori da me neko pravi glupa i to ne dozvoljavam.zalosno je da stari pusaci dodzu i potrazu od neki klinci jednu pljugu:cool44:.PRIJATELJSTVO ZA JEDNA PLJUGA.hahhahaaa......zalosno:icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37
jbg ,sa mojim ortacima ...slozno,skupimo kintu i uzmemo vutru,ako neko nema,jbg damo malo vise.ali standardno znamo da niko nikoga nije ostetio iz moje ekipe.jedino sto mrzim kada dodju sa strane ka klosari i na foru "ima li sta veceras" , mrzim to grebanje klosara,koji nikad nisu dali 1 ket vitre za ceo zivot.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Meni se pre jedno dvije nedelje desilo da me je jedan od onih koji nikad nemaju zabelezi da idem da si kupujem vutru...
Ali nisam mogao odma da kupim jer je bilo neke zajebancije..ostalo je za sutra..
Taj mi je dan osam grebatora plakalo po telefonu..daj daj daj daj daj daj daj dajd ajd....
Ali ono sto me je najvise iznerviralo je bilo to sto je onaj koji me je video, je reko da iddem da kupujem na 100 drugih grebatora, koji i da imaju nikada ne bi te pozvali..
Al sto je jos tragicnije od toga da nikada nemaju, i kao sto je skankovka rekla ne mrdaju ni malim prstom da bi dosle do vutre, a kamo li pa da sami to uzgoje...
Nakraju nisam mogao izdrzati sve, i dao im sve sto imam da popuse...

Jest da je vutru tesko naci u ovom periodu, narocito kada je prosla godina bila losa, u smislu uzgoja i da i stariji pusaci koji sami uzgajavaju nemaju sta da puse...ali opet nikome nisam dosadjivao da mu trazim vutru kada ga vidim...kao ono " jel ima nesto ??"

I na kraju mislim da bi prijateljstva od koristi postoje i da ce postojati, i to ne samo vezano uz vutru, nego u svemu ono sta onaj koji koristi prijateljstvo kao "rucku" nema..

Zato birajte svoje prijatlje malo pazljivije..

Pozdrav:b_evil: