''Damnesia'' 250 W HPS_Topping_by_Strain Hunter_

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
-Strain: Damnesia; Genetika: A.M.S. x Amnesia Haze - {40% indica - 60% sativa}

-Banka: Greenhouse;

-Box: 50 x 50 x 160cm;

-Ventilacija: 2x vent.upuh, 2x ispuh, 1x hladi reflektor, princip ''cooltube-a'', 1x cirkulacija zraka u boxu;

-Lampa: Sylvania HPS SHP-TS Grolux, dvojnog spektra (250W);

-Posuda: 25 x 25cm;

-Zemlja: Substral (terra magma);

-Gnojivo: Plantela cvet u kombinaciji substral štapići (crveni) za produženo cvjetanje, (5 komada na posudu 25 x 25);

>>Veliki pozdrav svim dobrim ljudima ove meni drage i poučne stranice. Živjela trava<< :)

Da podijelim s vama jedan dnevnik. Od početka indoor-a, je svega mjesec i desetak dana. Odlučio sam posaditi jednu biljku koja će biti optimalna za ovako jedan skroman box. Presađena je u zemlju (terra magma) s malom mješavinom pijeska i stiropora, u posudu u kojoj će završiti ciklus. Krenula je s fazom cvjetanja u toku mjesec dana.
Zalijevanje svakog drugog dana. Voda + Plantela cvet. Temperatura boxa je 20-26 C, vlaga je u normali, jer je room više u zemlji, pa radi kao klima uređaj. Sada ljepotica izgleda sretno zdravo i zadovoljno.

Upload slika je u razmaku manje od deset dana, za sad 9 slika, a onda idemo s daljnim upload-om, i nadam se lijepim tekstom. Uz vas je to zadovoljstvo raditi ;)


DSC_0419.JPG DSC_0420.JPG DSC_0478.JPG DSC_0491.JPG DSC_0510.JPG DSC_0511.JPG DSC_0540.JPG DSC_0541.JPG DSC_0561.JPG
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Da, nema baš nešto posebno, već radi prozračnosti sam malo ubacio. Hvala na sugestiji ;)



* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nedaje ti pjesak prozračnost, ako mislimo na isto. Onaj sitni sivi pjesak. Naprotiv on zbija zemlju i vrši pritisak te otežava korijenu da se probija. Nije bed, ali moj iskren savjet ti je da ga ubuduće izbjegavaš, to ti većina ljudi koja je probala ovdje može potvrditi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Ako vec imas volje igrat se sa zemljom i pripremat ju, umjesto stripora i pijeska stavi perlit :) Ima raznih gluposti koje mozes dodat u zemlju da bi dobio ono sto ti pase. Perlit, vermikulit, zeolit, keramzit, kokosova vlakna, sterilni treset i slicno.

Uglavnom, super sve. Sretan grow ;)
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Danas je biljci 46 dan od dana klijanja. U fazu cvjetanja je prebačena nakon 21 dana.
Danas je 25 dan u fazi cvjetanja.
Raste u boxu, ventilacija i vlažnost zraka su optimalni. Sama soba po sebi radi kao klima uređaj, jer je u zemlji, tako da nemam puno muke oko temperature i vlage, samokontrola. Zalijevam na drugi dan, dodam Plantelu cvet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Slobodno preskocis koje gnojenje ako svaka dva dana dajes full dozu. To je dosta cesto zaljevanje i savjetujem da svako drugo zaljevanje gnojis... Nisu jos pregnojene ali se pazi nakupljanja soli sa tolko cestim gnojenjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strain Hunter