Debata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde da se vratimo na lovu. Kod nas je što se dobitaka tiče najjači LOTO. Nekad dobitci idu i do nekoliko miliona eura.

Hm, možemo mi pisati i filozofirati šta hoćemo ali priznali to ili ne, niko od nas nije imun na novac. Iskreno, ne bih imao ništa protiv da me lupi neka premija.

Ne verujem, ustvari, siguran sam da se lično ne bih promenio. Ali imao bih sredstvo da promenim svoju i stvarnost meni dragih, imao bih sredstvo da pomognem drugom. Obezbedio bih decu ...

Kupio bi sebi neki salaš negde u pizdi materini, ogradio ga i ... Ma nema veze ...Verovatno nisam jedini koji u krevetu uveče pre nego zaspe vrti film šta bi bilo kad bi bilo, ali da vas sad ne davim time...

E,da... Mogao bih bez opterećenja da posetim i upoznam mnoge od vas, mogao bih da pravim druženja na "mom salašu", platim vam ja i put i sve vam je plaćeno. Svašta bi tu bilo... Eh...
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
moje mišljenje je da kad te lupi kerma tipa loto i to,ne mjenja te previše,samo druge neke osobine dolaze do izražaja...
ali zato kad neko naglo poćne zarađivat puno para,e to stvori svakve "ljude",onda bi samo još i samo gaze...
a vako kad te lupi kerma i počastit ćeš i sve,kako došlo tako ošlo..tako nekako :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
VenloNL je napisao(la):
Otvaram debatu :spliff: Mislite li da lova mijenja ljude?
Naravno da mijenja. Ljudi se mijenjaju sa lovom i bez love :)

Nazalost, danas smo vecina nas zavisna o novcu, koji i nije lose rjesenje za razmjenu dobara, samo sto ga ljudi zloupotrebljavaju na slican nacin kao i prirodna bogatstva.
Svi mi imamo svoje potrebe koje nas cine sretnim, a osim preko novca malo je drugih nacina da ih sebi obezbjedimo, pa je pomalo besmisleno kuditi novac zbog onih koji ga imaju previse i kojima u dosta cesto slucajeva na tome zavidimo.
Misljenja sam da je mnogo lakse nekome ko je bez obaveza, bez porodice, bez djece koju treba hraniti, oblaciti, skolovati, davati dzeparac itd., osjecati se slobodno poput ptice na nebeskim visinama sve do onog trenutka dok mu ne zakrce crevca pa se zapita sta ce da jede. Sloboda je primamljiva stvar, al je ujedno i mnogo opasan mamac. Sloboda u pravom smislu nastaje kada se nakon prozivljenog ovozemaljskog zivota stopimo sa slobodom bez ove ljudske ljusture. Tada cemo biti slobodni da letimo do mile volje jer nas u takvom letu nece prekinuti krcanje crevca, ni nasih ni onih koji od nas zavise.
Dokle god smo u ljudskom obliku necemo biti slobodni. Mozemo biti u raznim emotivnim stanjima prouzrokavanim raznim nacinima zivota. Neko ce biti sretan kao porodican, neko kao poslovan covjek, neko kao isposnik (pustinjak) jer ga upravo takav nacin zivota ispunjava i cini ga sretnim.
Danas je situacija takva da nam za sve treba novac, ne svima al' dobroj vecini sigurno da i bez njega ta vecina nema pojma kako preziviti. Ako se desi dobitak na bingu prezivljavanje je zagarantovano neko vrijeme, a tada covjek zagrize mamac koji mu se servira u vidu slobode da radi sta hoce, pa onda pocne i da pretjeruje. No, ne smijemo zaboravljati cinjenicu da covjek pretjeruje u novcu a ne novac u covjeku.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Jack-Sparrow je napisao(la):
Ma u pravu si ti 100%...svaku srecu želim.
mičurin je napisao(la):
Nemoj se ljutit :eek:hno: PEACE
:cvetak :RastaBong: :ljulj
malimarko je napisao(la):
,e to stvori svakve "ljude",onda bi samo još i samo gaze...
yeap dobiješ 10 000 000 kn i 100 000 novih prijatelja :common028:

Hooker je napisao(la):
Iskreno, ne bih imao ništa protiv da me lupi neka premija...
Zajebi, moj je :cool44:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Isan je napisao(la):
Novac/moć ne mijenja ljude, samo im stvara uvjete da budu ono što uistinu jesu. :)

sve ovo citam jer mi je dosadno i naletim na ovu izjavu i moram priznati da mi nije jasna


ja sam to sebi protumacio da ti govoris kako su novci i moć (o kakvoj moći se priča, i šta je to moć??) uvjet da bi ti bio nešto što ustvari jesi unutra duboko u sebi?

ako je to tvoje razmisljanje onda cu ti samo reci da se jos jednom preispitas i da si postavis pitanje "dali jedan obican komad papira može meni pomoći da otkrijem pravog sebe"

ako ti odgovor opet bude DA, e onda ti ja nemogu pomoci, samo ti mogu reci da si jako u krivu...


:)
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Bas tako ^^ novac je papir , moc je znanje , a dijamanti su dobri za tehnologiju a ne za kicenje.
I sta ako nikad ne budem imao para , znaci da cu ceo zivot da provedem kao neko ko nisam ja ? Ne funkcionise to tako.

Sistem je takav nelogican i neljudski i prosto nema nikakvog smisla.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Big L je napisao(la):
e onda ti ja nemogu pomoci, samo ti mogu reci da si jako u krivu...

Ovo se zove nametanje mišljenja. "Ako ne kužiš moje riječi, nema ti pomoći i jako si u krivu".

:D

Svak ima svoju "stvarnost" a od puste želje da se nekome nešto nametne kao "pravo" ispadne svijet u kojem se trtenutno živi :)

Dođem ja kod sudije na suđenje zbog jedne biljke. velim ja njemu; "moj stav je takav i takav, bog mi ju je podarija, imam ju pravo pusiti i zenu spenkati sa vrhom marihuane svaki dan koliko mi srce želi" ...kaže meni sudac: "ne mogu ti pomoći, samo ću ti sinko reći da si u krivu...evo tebi 2 godine robije pa malo razmisli"

:D
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Isan je napisao(la):
Novac/moć ne mijenja ljude, samo im stvara uvjete da budu ono što uistinu jesu. :)
Odličan primjer koliko se razlikujemo.
Ovako bi protumačio ovu rečenicu,koja mi se btw jako sviđa!
Kod gomilanja novca,na bilo koji način, preleze se leveli kao u igricama. Prvi je da imaš dovoljno za osnovne životne potrebe,drugi da ne moraš štediti i da si možeš priuštiti malo lukszuza,treći je da razgledaš brošure malo komfornijih jahtica,ili egzotičnijih jurilica,četvrti je da bi bilo zgodno osim u Monacu imati stančić i u NY,peti je da imaš problem kako ne prijaviti porez na onih 10 mil € koje si maznuo onako usput,a šesti je da više ne doživljavaš sebe kao nekog tko ima samo novac,nego imaš i moć. Količina novaca je ključ za otvaranje vrata moći. Otud ona poslovica :" Kad ne može burgija,može novac."
Institucije rade za tebe jer ih kroz svoj imperij sam financiraš. Sve što taj novac radi u tvom životu je da oblikuje uvjete u kojima možeš biti potpuno svoj,tj. onakav kakav uistinu jesi ;) Mike Tyson je uništio ogromno bogatstvo na perverzije,dok Bono Vox pomaže gladne u Africi.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
nebi ja nikad nikome reko da mu nema pomoći, ja sam mu reko da mu JA nemogu pomoći jer mi se neda tipkat zasto i kako i kakvo je moje misljenje o novcu i koliko je drugacije od njegovog misljenja o novcu

nije to nametanje od moje strane nego jednostavno moj nedostatak volje za objasnjavanjem i preljevanjem iz supljeg u prazno, po mom misljenju svako ko gleda na novac kao na boga je u krivu i nije da cu mu podmetnuti nego mišljenje nego cu mu samo reci da je u krivu (bar sa moje tocke gledista) i pozelit mu svu srecu, jer za objasnjavanje volje nemam, znam da to nije uredu, ali nemam i gotovo....

:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Novac oslobadja (po mom misljenju) u tom smislu da te boli dupe sta drugi misle. Na osnovu misljenja drugih ljudi svi mi, kako bi smo se uklopili u drusto/zajednicu, formiramo neko svoje ponasanje i manire. Misljenje drugih ljudi tj. zajednice u celini, odredjuje moralne norme jednog drustva koje moras da postujes da bi se u isto uklopio, da bi mogo da radis, zaradjujes i zivis normalno. Onaj ko te norme krsi trpi - gubi poso, gubi musterije i samim tim sredstva za zivot. E sad dolazimo do dela gde novac igra ulogu. Ako dobijes premiju na lotou ili nasledis neke velike pare ili razvijes poso toliko da vise ne moras da se uopste pojavljujes u firmi stvorio si sebi uslove da ne moras da postujes te drustvene norme tj. mozes da budes ono sto jesi bez straha da ce to uticati na tvoj kvalitet zivota. Mozes da visis po kafanama, mozes nekim ljudima za koje mislis da su glupi i ograniceni da kazes da su glupi i ograniceni sto se inace ne bi usudio da nemas, kako bih rekao, ekonomsku nezavisnost. Zato postoje tzv. ekscentricni bogatasi - ljudi koji se ponasaju i rade stvari koje su drustveno neprihvatljive ali posto su uspesni (bogati) onda nisu otpadnici drustva, huligani, perverznjaci i td. (sto bi bili da su neuspesni i siromasni) nego su ekscentricni. Pominjao sam slicnu stvar negde - ako u kafani po ceo dan piju covek bez fakulteta i covek sa fakultetskom diplomom - prvi je pijanica a drugi boem.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
e pa meni taj nacin razmisljanja nije dobar, ja cu nekome rec da je supak imo ja love il ne, novci su nebitan faktor, ono sto je meni osobno bitan faktor u zivotu je PRINCIP....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ma slazem se BIg L principi su bitni. Ovo je samo moje misljenje na ovu temu mislite li da lova menja ljude. Mislim da ih menja u smislu da vise ne moras da postujes neka pravila koje ti namece vecina. Sto se tice principa ja bih iz principa oterao u **** celu poresku upravu jer su gomila nesposobnih, partijski zaposljenih debila (izuzev par ljudi) ali ako to uradim ima da me zajasu inspekcijama i jednostavno necu moci da radim. E sad da sam neki milioner mogo bi da ih oteram u tri lepe a oni bi se svi smejali i govorili kako sam bas duhovit. Jbg tako je ako razumes sta hocu da kazem.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
To su samo azličiti stavovi i mišljenja,a ima i hibrida :) meni više odgovara Vu ing-ova teorija ,a opet sviđa mi se i ovo "ja cu nekome rec da je ***** imo ja love il ne" Teško da se mogu složiti da nešto radim iz principa,jer nemam baš neko pozitivno mišljenje o nečemu "iz principa". Mislim da je prije potreban dobar razlog,a principa tek toliko da je u granicama dobrog ukusa.
Ova tema je jako širok pojam i dalo bi se godinama debatirati o tome...Uglavnom zanimljivo je
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Moram se i sam složiti sa Vu ing-om. Koliko para - toliko slobode, na žalost.

Retki će moći da se odreknu svega materijalnog pa time reše pitanje robovanja novcu ali većina smo robovi i tome nas uče od malih nogu tako da jedinu slobodu vidimo time što ćemo nakupiti dovoljno da ne moramo više misliti na to. Smešno... čitav život skupljati pare da ne moraš više razmišljati o njima... :D

Kad smo već kod toga a tema je debata, šta nas sve uče od malih nogu što je pogrešno? Kako ima i starijih vutroljubaca ovde, šta vi učite svoju decu a mislite ili ste mislili da je pogrešno? Pritisak društva bi bila neka mini tema. :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ponos, principi, karakter, vera, politika...
To su samo reci, samo !
Neki ljudi se vade na te rijeci, da nametnu svoje sran.je
drugim ljudima.
Moj stav je takav, da nek to svoje sran.je drže kod sebe, jer ja ga
ne trebam, da smr.di kod mene.

Kakav si takav si, ako se u životu zbog rjeci gore spremenis onda to nisi ti
ampak su rijeci ti.

Bolje pročitati; Znamenja veće i manje kulture./F.Nietzsche/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pa bas Nice je dobar primer onoga sto hocu da kazem: i on je prvo bio profesor filologije pa kad se "izvuko" iz ekonomske zavisnosti poceo da kritikuje religiju, moral... A da li bi postao najmladji sef katedre da je odma krenuo (u to vreme) sa svojim kritikama posebno religije. Mislim ovde uopstavam stvari stvari sto se tice Nicea, ali on ni nije tema.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Kuzim ja vas, i neznam dali je uopce bitno to o cemu raspravljamo, ja sam samo protivnik mišljenja da ti novac može pomoći u građenju svog unutarnjeg i pravog karaktera i spoznaje o istome, jednostavno nisam na toj razini, po meni je novac samo neko sredstvo kojim eto, moramo kupovati hranu, i ostale potrepstine, ali nisam pristaša misljenja da je novac bitan za to kako ces se ti ponasati prema drugima, to mi je glupo.

I u vezi principa, po meni je taj princip ustvari neko "pravedno rasuđivanje" nekih sukoba među pojedincima do kojih nazalost dolazi stalno.

Da meni netko neda plaću 1. mjesec OK, nebi riječi reko, ali ako mi ju nedaš i 2. mjesec, budi siguran da ti prvog dana treceg mjeseca ja necu biti na poslu i to je taj moj princip, i nemoras mi dati novce ni dio ni cijeli iznos, moj princip je odlučio da ti za mene više ne postojiš, ne zbog ne davanja novca, nego zbog kršenja svoje riječi i našeg dogovora....


To je po meni princip
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
http://i.snag.gy/kdu77.jpg Evo primera.
Mi kao celina mislim da imamo sve resurse da sve bude besplatno. Ali imamo taj procenat ljudi koji su nauceni da nista ne dele , vec da svoje vestine pretvore u profit koji je fikcija . Jer tamo neko taj papir stampa iz vazduha , a da ne govorim o digitalnim parama gde na svaki papirni dolar ide 30 digitalnih . Vecina to nece da prizna ali ljudi verujte mi novac je vera , novac je droga , cak i da ga imas dovoljno nikada nije stvarno dovoljno .

Lepo kaze chill to su reci , magija , fikcija . Koristimo neciju ideju koja je pogresna . A kada ja zelim da prikazem moju ideju drugima neko ce me prebiti sa razlogom "TAKO JE. NE ZNAM JA NEMOJ DA DIRAS CE POKVARIS NESTO"

@Jolly Joker : Ja sam krenuo od toga da sve sto su meni moji roditelji rekli je laz . 50 godina bivaju na ovoj planeti i pojma nemaju .