DemoBox CFL By matumizi.ya.majani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
u bogati :) pa ti si dobar salim se ovako lepo je to a kako bi bilo da si duze vege radio joj :)
 
04.12.2010
33
9
0
45
Hvala narode :)
Mozda pocetnicka sreca ili sta li.....
kako sam ih mislio pokositi jer su bile patuljaste, sad su i vise nego sto sam se nadao da ce biti....
Jos kad u sljedecu turu udjem sa vec nekim znanjem..... uf kakve ce biti.....
 
04.12.2010
33
9
0
45
Nisam siguran da li je ovo u redu... ali mi se pojavile neke tackice na liscu (vecina je blizu cijeta)...
DSC03542_1.jpg

DSC03540_1-1.jpg

evo malo vece slike da vidite o cemu se radi....

koliko sam primjetio da su prestale rasti (bar su ranije vidno rasle.... sad su 2-3 dana iste velicine)...
 
04.12.2010
33
9
0
45
HazeSeeker je napisao(la):
Želiš da te točkice što više porastu i da budu u što većem broju !!!

Znaci jos uvijek sam na dobrom putu.....
Hvala (predpostavio sam, ali reko da nisu kave gljivice ili nestoslicno tome)....

Ne znam koliko je mudro, ali kad je bilo pomjeranje sata i tajmer sam pomjerio za sat, tako da im se svjetlo upalio sat ranije i sad je ponovo po 12 - 12...
(mrzi me cekati 22 ih pogledam, a vec sam se navikao da to radim u 21, nekad navratim 5-6 min ranije i sjedim pred boksom i cekam da se upale svjetla :) )
ali od tad su usporile rast i pocele se pojavljivati tackice...


P.S. Citao sam po forumu da neki predlazu da se sjeku donji listovi, a ima i drugih koji su protiv toga...-
interesuje me malo o tome posto je prvi put, a u botaniku sam ne upucen, totalni "duduk"....
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Svjetlosni režim nevalja prčkati baš kad biljke uđu u cvjetanje stoga što manje diranja i sad samo strpljenje,to bijelo po listovima ti se zovu trichomi (glandular trichomes) to ti je smolasta nakupina koja ima oblik gljive i sadrži najviše psihoaktivne supstance thc-a...neznam sad više koliko su ti dugo biljke na cvjetanje ali reći ću opet ako već jesam...do 5 tjedna otkad su počele te bijele dlačice tojest pistili izlazit iz vrha prestani davat dušik u vodu nego hrani samo kombinacijom fosfora,kalija
odlično bi bilo i da jednom tjedno dodaš malo meda u vodu i zaliješ zemlju,to če malo pomoći rastu heda i formiranju trichoma a ostalo je samo na genetici i do tebe koliko češ biti strpljiv!pozz
 
04.12.2010
33
9
0
45
E sad... (mali izvjestaj)
prvo mi se najavili gosti koji nisu bili nekih 3-4 godine i bas u tu sobu gdje sam krenuo prvu turu... sve sam planirao za tavan, ali dok sve to spakujem... ovako sam morao da improvizujem nabrzaka (boks u koji cu da stavim svoj boks :) radi svjetla)... sve je ispalo fino.. malo su se biljke smorile (primjetio sam da im se malo lisce pocelo savijati) dok sam ih prebacio, jer sam morao zatvoriti rupe od ventilatora i tako su morale biti zatvorene bez ventilacije nekih sat vremena dok ih nisam ususkao.... ali sam kasnije (sutradan) primjetio da su se oporavile.... nemam pojma kako im je sa temperaturom, noci su hladne, dani topli..... dok sam ranije morao dogrijavati njihov boravisni prostor... valjd ce se snaci nekako :)
e sad pitanje... banalno i vama moze zvucati glupo... ali mi je prvo, a jos i neiskusan.....
pocele su da dobijaju smedju boju na onim dlakicama.......
Koliko jos odprilike treba cekati do berbe?
Posto je kraj blizu... prestao sam da im dodajem sve vrste djubriva (doduse koristio sam samo jedno i to sad ne znam kako se zove, za sve vrste kucnih biljki pa cak i kaktusa - tako je naglaseno :) ).... mogu li da ih kljukam sa medom... stavio sam im do sada samo jednom i koliko meda na 1L vode?
U svakom slucaju sta mi preporucujete za zavrsnu fazu uzgoja....???
Hvala na dosadasnjim savjetima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nolle

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
rekao bih da imas celih mesec dana do berbe,s obzirom da su procvetale 12.3,pre tacno mesec dana,al ko ce ga znati...
mozes li bar jednu-dve slikice da postujes,bas me zanima kako izgledaju...veoma zanimljiv dnevnik uzgoja...
+rep za neodustajanje
 
04.12.2010
33
9
0
45
imam opasan problem......
ujutro pred gasenje svjetala (tada mi je pogodno da se penjem na tavan, navece je ludnica koliko svijetli) temperatura u boksu je 11C
preko dana nemam pojma jer ne smijem da ih otvaram radi svijetla... nemam nacina da ih dogrijavam.... ono sa sijalicom sto sam radio ne mogu jer bi sijalo krz krov cijelu noc i naravno da bi narodu bilo sumnjivo... mozda da probam da ugasim ventilator sto ubacuje vazduh... da ostavim samo onaj sto izbacuje.. pojma nemam ali moram nesto podhitno smisliti... za sad sam pokusao da smanjim dotok svjezeg vazduha u vanjski bok tako da uzima onaj topli koji je presao preko sijalica.... vidjet cu koliko ce da pomogne... gdje dodjose sad majke im ga...... pa nisu bili godinama...!!!!

__________________________EDIT____________________________

Evo par slikica od jucer ujutro....... inace raspustio sam ih veza... posto su prestale da rastu, bar ne onako naglo ko prije, a prostora ima jos toliko da narastu

DSC03576_resize.jpg

DSC03577_resize.jpg

DSC03578_resize.jpg

DSC03579_resize.jpg
 
04.12.2010
33
9
0
45
Bio sam malo ljen da pisem pa cu sad ukratko.
poslije 3-4 dana gosti otisli i ponovo sve prepakovao na staro mjesto.... pono vo su se ugrijale :)

sad su se vidno oporavile (u nedostatku vlaznosti lisce im je postalo suvo na dodir - ko lovorovo lisce za grahsulj (grahsulj - hibrid graha i pasulja :) ))
ima par smedjih fleka na malim listovima sto izlaze sa gornjeg cijeta... ali mislim da nije nista strasno..
Evo par slikica:

DSC03595_resize.jpg

DSC03596_resize.jpg

DSC03597_resize.jpg

DSC03599_resize.jpg

DSC03600_resize.jpg

DSC03602_resize.jpg

DSC03603_resize.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
mmmm sto se zakristalila na ovoj slici :)
to je normalno da listovi zute i propadaju pri kraju cvjetanja
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
eee to se traži,drago nam je da ćeš uspjet izgurat ovaj grow:banana:
Nisi nam napisao koji ti je daljnji tijek zaljevanja ali moje mišljeje je da njima treba još sigurno mjesec dana,lišće im je usko i duguljasto pa bi mogle imat sativa gene u sebi što znači malo duže cvjetanje,tako da bi još neko vrijeme trebao gnojiti.
Koliko su dugo u toj zemlji i jesi radio koji put flushing?Znači ako nisi sad bi bilo dobro napravit flushing pa nastavit s gnojenjem.Možeš i stavljat med,ja stavim jednu čajnu žličicu na 1l vode.
Budući se radi o odraslim biljkama i malim posudama vjerovatno zahtjevaju nešto češće zaljevanje što i nije tako loše jer je lakše iskombinirat sve te dohrane,ispiranja....i kod mene je slično pa idem prvo zaljevanje voda+peroxid+gnoj(NPK+PK),zatim sljedeće zaljevanje voda+med pa sljedeće samo voda+peroxid i onda u krug iz početka.
Samo strpljivo i bit će to odlično...

live long and prosper
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
hmm,
peroxid + gnojivo... Datatinjo :eek:hno:

neznam koje gnojivo koristiš, ali znam da nije baš preporučljivo... neće ti se ništa dogoditi ali gubiš kvalitetu prihrane!

PiS!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
indian_summer je napisao(la):
hmm,
peroxid + gnojivo... Datatinjo :eek:hno:

neznam koje gnojivo koristiš, ali znam da nije baš preporučljivo... neće ti se ništa dogoditi ali gubiš kvalitetu prihrane!

PiS!

Evo vidiš matumizi kako je dobro kad osvježiš dnevnik uvijek nešto novo naučiš:icon_lol:

@indian:napisao sam kako ja to radim,biljke se ne bune(srećom),radim to već rutinski pa nisam uvažio tu informaciju ako sam ju slučajno pročitao negdje(al ne sjećam se:rasta1::icon_lol: )a tebe onda molim fino malo pojasni taj odnos u kombinaciji peroxida i gnojiva pa da i ja znam.:thankyou:
 
04.12.2010
33
9
0
45
imao sam neku tecnost... bezveze... nemam pojma kako se zove ali mi je bilo simpaticno jer je univerzalno: za list, cvijet i kaktuse (najvise mi je smijesno bilo to naglasavanje za kaktuse, tako sam i zapamtio ove podatke... zaljevanje je na 1l jedan cep te tecnosti i zaljevanje jednom sedmicno)....
od svega sam odustao, jer predpostavljam da je pri kraju, samo jos med... i to sam prvi put nakrkao nekih 2-3 kafene kasike na litar.... i sve sljuljao..... inace zaljevam nekih 2 - 2,5 deca dnevno....
flush nisam radio ili jesam, samo nemam pojma sta je to... mogli bi mi to malo pojasniti... znam da bi se trebale isprati od gnojiva prije berbe (to je neki period zalijevanja samo sa vodom - sto radim vec nekih sedmicu - sedmicu i po.....).

@Data - svaki dan se nesto nauci... ako nista bar neka nepotrebna glupost.... a ovde sve sto treba da se zna..
 
04.12.2010
33
9
0
45
Narode...
koliko jos da se ceka.... (nisam nestrpljiv nego me brinu ovi suvi listovi na mom favoritu, ova sto je izduzena ih nema.....)
Davno sam ih prestao gnojiti (ima napisano vec u ranijim postovima), samo sam dva puta koristio med.... ostalo zaljevanje sa obicnom vodom..........
evo zadnje slicice.....
DSC03648_resize_exposure.jpg

DSC03649_resize_exposure.jpg

DSC03650_resize_exposure.jpg

DSC03651_resize_exposure.jpg


Ona druga bez problema...
DSC03647_resize_exposure.jpg


P.S. Trebat ce mi mali savjet (objasnjenje) kada dodje susenje.. sta i kako....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nema problema sto se listovi suse...biljka polako uzima hranjiva sredstva iz listova i sve baca u cvjetove...tako da ti je to pozitivno... =)

Ima dosta smedih pistila na prvoj, jos koji dan i spremne su...tesko je sada reci bez poblize inspekcije...

A druga ce trebati malo vise...jos je bijela...
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
treba biti barem 80% smeđa, a to što se listovi suše to je normalno, kao što je kolega Sekacha rekao biljka uzima hranjive sastojke iz listova i pumpa cvijetove..
 
04.12.2010
33
9
0
45
Super.... ovo mi je sve strano pa mi je cudno... za ubuduce cu znati :)

Nego kada je budem vadio... vadim je sve sa korjenom???? znam da treba da se okrene naopako.. ali kako dalje (sta sve treba mrak? temteratura? vlaga?)... i dali treba da se izlomi stabljika???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.