Digitalne Protiv Magnetnih Prigusnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.02.2015
11
7
3
Trazio sam temu po forumima ali je nigdje nisam nasao. Pa cisto da pitam. Da li smatrate da su bolje digitalne od magnethnig prigusnica i da li vrijede te dodatne novce? :wave::wave::joint2:
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
A gledaj, naići ćeš na oprečna mišljenja. Netko će ti reć jedno, netko drugo.

Ja recimo imam magnetnu prigušnicu kao i većina ljudi tu s foruma i šljaka nam više manje svima dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BudMachine
24.02.2015
11
7
3
Znam da su ljudi dosta podjeljeni ali mislio sam da je neko mozda imao iskustvo i sa digitalnim i sa ovim "obicnim":) Citao sam po netu da se magnetne znatno manje kvare ali da su digitalne dosta tise i manje se griju. Sad je pretpostavljam pitanje sta kome treba i sta je kome prioritet :p
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja imam green power 600w. zuji lagano, ali nista strasno. povrsina 47C (sobna 20C) sa 120mm PC ventom koji puse stalno po njoj. bez venta bi islo dosta vise.
ako se dobro sjecam pisalo je za digitalne da "ubija" zarulju dosta prije; trosi manje struje.
meni se osobno kod digitalnih najvise svida sto one skuplje imaju mogucnost smanjivanja snage dok si u boxu i ak se ne varam ima verzija koje podrzavaju nekoliko jacina zarulja. al onda opet cjena je jako visoka.
poz

edit: e da, i ovo ako nekoga interesira; neznam dali je istina

http://www.rollitup.org/t/warning-d...t-you-busted-the-a-m-radio-test.497790/page-6
 
24.02.2015
11
7
3
Ah da famozne smetnje koje izazivaju digitalne prigusnice zbog kojih je pao ogroman broj uzgajivaca :) Skeptican sam sto se tice pitanja radio smetnji cisto sumnjam da mogu toliko da smetaju i da bi to neko mogao da otkrije na AM radio prijemniku. :p:)
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
ma cisto me zanima posto nigdi nisan vidia. jel ti treba prigusnica za led system? ili led samo piknem u struju i to eto
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
BSN > ALL

kakva digitalna, to je pizdarija napravljena za grow jos kad vidim vent na njoj padne mi mrak na oci. Sve te prigusnice magnetne ili digitalne za grow su losije kvalitete nego prave industrijske.

Po meni je Philips BSN najbolja prigusnica, cisti bakar, visoka kvaliteta, nije napravljena za grow nego kao ulicna rasvjeta da traje i po 50 godina. Grije fino ali to mi ne smeta kad znam da je neunistiva.
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
VenloNL, jesi isprobao tu dig prigusnicu?

malo citam o tim balastima i interesira me zbog RF smetnji najvise. po netu jako puno pisu o problemu sa smetnjama pogotovo o lumateku.
ja nekako mislim da je to do amerikanaca i njihovih jadnih instalacija.

vidio sam da pise da nije dobro ostavljat da starta na 600+ (ili 400+) jer da to skracuje zarulju, a ako je tome tak taj superlumen onda nema bas nekog smisla jer bi onda mora svaki dan ulazit u box i prebacivat nakon sto se svjetlo upali - ugasi.

gledam i Ballast Green Power 600W+u hempati pa mi nije jasno zasto tolika razlika u odnosu na obicni green 600W.
jel netko isprobao tu + verziju i da je vrti na +?

lp
 
10.04.2015
35
33
18
48
stara koka-dobra juha a moze i "bez starca nema udarca!!"
to vam je kao da upredjujete Gorenje aparat za varenje koji ima 40kg i ove sad koji se kupuji vomax,einhel i sl,imaju 5kg i posle 15min izbacuje bimetal. Zec lezi u onim teskim bakarnim namotajima!
ja nekazem da dig.balastnevalja,ima on i prednosti,ali stari su pouzdaniji.:respect::respect:
 
13.03.2008
28
18
3
Imam jedno pitanje za one koji imaju digitalne prigušnice?Recimo imam dig prigušnicu od 600w i one uglavnom imaju taj potenciometar za 250,400 i 600w.dali je onda dovoljno imat jednu žarulju od 600w pa samo smanjit ili pojačat kolko trebaš svjetla ili za svaku jačinu na potencijometru mjenjat i drugu žarulju?