Dnevnik iskustava (početnik)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.11.2012
2
0
0
30
Pozdrav svima

Ovako, imam 18 godina i još nisam probao marihuanu, puno sam čitao o tome i odlučio sam početi pušiti. ovdje na forumu planiram voditi dnevnik iskustava sa marihuanom kako bi slikovito mogao prikazati učinak svima onima koji žele znati više o tome. Reći ću nešto o sebi i o svojim životnim navikama te ćemo u nastavku dnevnika vidjeti neke promjene, veće ili manje. Kako nisam naišao nigdje na ovakvu vrstu teme u obliku dnevnika iskustava, potrudit ću se da ju ja napišem. Mislim da je to potrebno jer svi koji nisu nikad probali a željeli bi, moći će ovdje saznati istinite informacije i iskustva iz prve ruke. To se može nazvati i istraživački rad ili tako nešta.

Kao što sam rekao imam 18 godina, završio sam srednju strukovnu školu i sada sam u potrazi za stalnim poslom, dakle radim nešto po malo u fušu kad treba. Pušim oko 2 kutije cigareta dnevno, alkohol pijem u prosjeku 2 puta tjedno, i da iz Hrvatske sam. Nabavio sam nešto trave, tj dobio sam od poznanika. Jako miriši i ima poseban intenzivan i fin miris, večeras će biti moj prvi dodir sa travom, odlučio sam pušiti sam. Dakle sutra ili možda čak večeras dodat cu svoja prva iskustva sa travom.


Do duvanja!
 
12.03.2012
35
32
0
39
možda da ipak nađeš neko društvo nikad neznaš kaj će te oprat,ujedno dobrodošao...
a i sigurno ćeš bolje primjetit efekat...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Ma,mislim,sta ce nama dnevnik-mi vec znamo kako to izgleda xD
al' ok bice lepo podsetiti se tih nekih prvih tripova na dzidzi kroz tvoja iskustva...

najedi se dobro,da ti ne bude muka od dima,i pusti finu muziku da te vodi.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Imam osjecaj ko da citam "dnevnik jedne djevice" ahahahah.

Za prvo pusenje ne ocekuj rad, rijetko tko se napusi prvi put. Eventualno, drugi treci itd....
A i ko zna kakvu travu imas, daj sliku, mozda su ti lisce uvalili.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Welcome =)

Kažeš da si već puno pročitao o ovoj temi, no ja ću ti ipak navesti par smjernica čisto da se nađe i tu, ili da se podsjetiš ako već to znaš. ;)
Ovo se odnosi otprilike na konzumaciju kanabisa općenito, ali u slučaju prvog puta mislim da je čak i važnije, da budeš pokriven po svim pitanjima.


  • Ne konzumirati vutru na prazan želudac
  • Ne konzumirati vutru nakon ispijanja alkohola
  • Po mogućnosti pojesti neko voće ili dva nekih 15-30min prije konzumacije
  • Imati nešto za piće uz sebe, da ne dehidriraš lagano
  • Opremiti se s grickalicama, hranom i sl., da ne trebaš bauljati napušen po kući kada te opale munchies :D

Također uzmi u obzir da na način rada kanabisa uvelike utječe tzv. "set & setting" ili ti po naški okruženje i situacija.
Znači, gdje se nalaziš (kod kuće, u kafiću, na livadi itd.) i kako se u tom trenutku osjećaš (smireno, sretno, uplašeno, nervozno, paranoično, itd.)
Kanabis je "mood enchancer", dok si pod utjecajem malo su ti pojačana neka osjetila, a poprilično ti zna pojačati trenutne osjećaje, pa time i samo raspoloženje.
Preporuke gdje zapaliti, u društvu ili sam ovise o tome gdje ti misliš da bi ti bilo najbolje, jer ne osjeća se svatko lagodno u društvu ili dok je sam,
posebno ako se radi o ovako nekim stvarima gdje praktički nisi siguran što točno očekivati.

I za prvi put definitivno trebaš krenuti lagano, povučeš dim dva i napraviš pauzu par minuta, ako se ništa ne događa povučeš opet dim dva.
Nikako nemoj popušiti sam čitav joint u roku 5min, inače može biti svašta.

Neke od "nuspojava" teškog prepušavanja bi bile:


  • Osjećaj mučnine i tjeranje na povraćanje
  • Vrtoglavica i ošamućenost
  • "Čudna" neodređena glavobolja
  • Smetnje s vidom, ako je nekakva izrazito dobra vutra blage vizualne halucinacije u stilu bljeskova, raznih boja i slično.
  • Izrazito ubrzan puls
  • Pad ili skok krvnog tlaka što dovodi do nekakvog čudnog osjećaja u glavi i eventualnog pada u nesvijest

Ovo gore navedeno se rijetko događa i stvarno se trebaš ubiti ko konj da to postigneš.
Zato je i preporuka da pušiš dim dva pa radiš pauzu, jer ne znaš koliko je potentna vutra a niti kolika je tvoja standardna tolerancija.

Ono što ti je bitno zapamtiti, u slučaju da te krene šibati na nelagodan način, je da:


  • "Predoziranje" od vutre najčešće rezultira žestokim spavanjem :D ili u najgorem slučaju poviše navedenim nuspojavama
  • NE MOŽE se umrijeti od vutre, NIKADA, NIKAKO, ... niti da hoćeš.
  • Od "predoziranja vutrom se NE MOŽE umrijeti, =)
Ove zadnje dvije točke valja zapamtiti, jer dosta ekipe koju vutra krivo krene voziti zabrije da će umrijeti,
pa krenu paničariti bez ikakvog razloga i na kraju im bude puno lošije nego što bi bilo kada bi prihvatili ovu činjenicu i pokušali ostati smireni.

Znači ako ti se desi neka od gore navedenih nuspojava; stani, pokušaj se smiriti i ocijeniti otprilike što se događa.
Nema previše faktora koji se mogu desiti:


  • visok tlak (uz ubrzan puls)
  • nizak tlak
  • pad šećera u krvi (obratiti pozornost ako si dijabetičar (iz tog razloga je voće prije konzumacije))

I to je otprilike to.


Good luck & Have Fun :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
opusti se..
shto loop kazhe-stavi si neku ok glazbicu-neshto u chem uzhivash
i polako..3 dima..pa stani..prichekaj par minuta da vidish ima li kakvog uchinka.. nekada odmah osjetish kako pochinje djelovanje..a nekada nakon 2-3 min.
ali najvazhnije je da si opushten i svjestan da ema mjesta strahu.

mozhesh i sam pushiti..pomalo..radechi neshto shto ti je inache dobro poznato i ne zahtjeva ne znam kakvu koncentraciju.
mozhda nekakva video igrica..krizhanjke...neshto tog tipa..mozak na pashu i uzhivaj...
prvih 2-3-4 puta tako pushi-solo..upoznaj se sa travom i kako ona djeluje na tebe..a onda mozhesh sa ekipom..sve che ti vech biti poznato i mochi chesh uzhivati u cerekanju a ekipom..

pozdrav.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
O nevjerni Tomo :icon_lol: tj nevjerna Napušena Vjeverice....pa zašto ne vjeruješ čovjeku :icon_lol:

Zar ne prepoznaješ u ovom slučaju čovjeka kojem treba pomoći :)
18 godina,2 kutije cigara dnevno,alkohol 2 puta tjedno,završena škola a nema posla....
Ja se nadam da će uz pomoć marihuane izbaciti totalno alkohol iz upotrebe,smanjiti konzumaciju cigara,na posao danas sutra ići sretniji od drugih kojima je jedina diskusija i tema kakav broš nosi glavni političar u zemlji...

Još bih jedino nadodao na ovo sve da se slažem sa tvrdnjom od pojedinih članova koji savjetuju lagani start.
Taj start bi ja npr odradio sam, u svome poznatom okruženju(svoja soba i da te nitko ne smeta).
Lagana priprema,...tekućina,voće,neka muzika u slušalicama (hehe,zakucavanje 100%tno)...kasnije neki keks ili čokolada.
Ako zapališ prvi puta u ekipi,desit će ti se možda da ćeš postati predmet u kojega će svi buljiti,očekujući spektakl....i na svaki tvoj pokret će se razvaljivati od smijeha.
To ti može nabiti crnjak...bezpotrebno:icon_lol:
Idem i ja jednog malog zamotati....s jednom razlikom:icon_lol: 18 godina mi bilo prije 27 :ludaci_lol:
 
12.03.2012
35
32
0
39
još i ova slova sumnjivo skroz....ahahahhh....al i ak nije....daj ti sebi složi odma neki bong pa bi trebo i prvi put osjetit :ludak
al definitivno nemoj pušit solo jer ja sam bio s dvojicom ajmo reć djevica,što Vjeverica kaže,prvi je super podnio al zbog drugog sam skoro pao jer lik je zabrijo da nestaje i neko povraćanje,plakanje,ja to još vidio nisam....nađi ti dobrog frenda koji to već radi duže,ak i zabriješ nešto frend će prisebniji i pomoći će ti bolje nego da sam u takvoj situaciji tražiš pomoć....jel onda od kud ti ko ti dao i te šeme....
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
..da je barem meni netko onako sve lipo objasnia na samom početku.. :) izbjeglo bi se dosta toga kasnie.. :D

hehe, neznan za vas, al meni je prvi put nekako bia najslađi.. :) zauvik ću se tog jutra sićati..

zarumfo, have fun & take care!
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
evo i meni je bas zanimljiva tema nekako...e sad...po meni, svejedno je jesi sam ili ne, ja dosta puta zapalim sam, čak mi nekad bude bolje iz razloga što mogu brijat svoju briju, crtat, slusat glazbu koju u tom trenutku ja zelim i tako dalje...iako je i sa ekipom uvijek odlično i zezanje...

meni osobno prvi put nije ništa bilo kao i većini, ali se sjećam i pamtim taj trenutak...počeo sam jer mi je bilo fora, sa ekipom, ali sam u međuvremenu shvatio da to nije fora, nego način života i ljubav koju ću vjerovatno voljet do kraja života...prošao sam i bed tripova na vutri, povraćanja, glavobolje...dosta toga... ali jako malo puta, zanemarivo, s obzirom koliko sam popušio dosad hehehe...

eto toliko zasad od mene, i bas me zanima tvoj prvi put...ili drugi, treći ovisi kad te opali :) i želim ti sve naj s time...i sve ovo sto iznad pise je tocno, drzi se uputa koje su ostali napisali i bit ce sve ok...

btw, dobrodošao na forum i sretno, do čitanja :D
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
530
5.178
233
Zanimljiva tema i uopće nije loše što si to otvorio jer i drugi koji još nisu pušili mogu pročitat puno korisnih stvari i izbjeći "bad tripove"...
Zanimljivo je to da sam ja na početku sa nekih 16,17 godina branio i protivio se frendu koji je pušio svaki dan i ujutro i navečer..Sad mi je to nepojmljivo,jer unazad dosta pušim svaki dan i to po par komada i to mi je definitivno promjenilo život na bolje..Nemogu opisat rječima koliko volim tu biljku koja me vodi u životu i govori mi šta je dobro a šta nije i kako da se borim sa svakodnevnim problemima u ovoj jebenoj krizi i uništenoj i pokradenoj državi,vutra mi daje rješenja i odgovore i vodi me naprijed..I kaže: NEMA PREDAJE! :spliff: