Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2011
229
111
0
...ne želim pametovat ali možda bi ipak trebao malo povečati dozu...

...u svakom slučaju želim i tebi i ženi sve najbolje i u mislima sam s vama....:costumed-smiley-027
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
I ja bi nešto dodala. Ja mislim, da bi bilo dobro još malo sačekat sa povečanjem doze jer moramo imati na umu, da imaju sad drugo ulje i za svako stvar treba neko vreme, treba tjelo da se navikne jer nije svaka vutra ista, još uvjek možete povečati nakon par dana kad bi još uvjek bili grčevi i bolovi, barem 10 dana ta terapija pa onda udri ga po pojačanju, pa bez zamerki:b_cyclops:.Mrkvica sve dobo i tebi, ako šta t....... :maryjane: mi piši.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da završimo današji dan glede korištenja ulja, ženi sam dao 2. terapiju po redu u 14.30h od 2 zrna riže, a 3. po redu terapiju oko 21h od 3 zrna riže(mislim povećati za jedno zrno iza nedjelje) i žena je malo lošije uz grćeve i bolove opet se dešava sl. kao na početku terapije tj. neki 5-6-7 dan korištenja pa ispada kao da je žena tek poćela koristiti ulje, ali mišljenja sam da to sad tek odrađuje prijelaz s jedne vrste ulja na drugo jer ovo drugačije radi ili bi barem trebalo(nije imala neke ispade i buncanja i čudna ponašanja kao na početku s čistom indicom), žena osjeća samo neki umor i danas se preznojila što je dosa neobićno s obzirom da se inaće neznoji i nema tih problema ali neznam vidjet ćemo kako će biti sad za ovaj vikend.Inaće je ovako dobro koliko može biti. Mislim da opet ulje radi svoje i potiće izlučivanje tih toksina iz tijela, neznam kako ulje djeluje kad nemamo s kim bi usporedili moguće promjene(nema ovakvih slučajeva jbg.)

Nastavak s terapijom ide dalje te izvješća slijede.......

Hvala svima na savjetima i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo nas u 43. danu, ženi sam dao terapiju od 2 zrna riže u 09.15, žena je slabo spavala skoro ništa ali izgleda kao da je spavala cijelu noć, vedro i odmorno i naravno prića ko navijena rano ujutro:icon_smile: pa se nadam da će sve biti OK i da će dan proći dobro(idemo na ručak kod punice):sun2: i malo prošetati i udahnuti svježeg zraka.

Nastavak slijedi po obićaju....

Hvala svima.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da završimo i današnji dan glede terapije, ženi sam dao 2.terapiju u 14.30h od 2 zrna riže, uglavnom je dan prošao super i bolje nego sam se nadao(žena je danas toliko prićala te smo se i nasmijali da mi je već muka od priće):hehe: s obzirom na jutro, bili smo na rućku i poslije prošetali malo po trgovinama:icon_smile:
i malo se bacili u trošak tj. obavili mjeseću kupnju za kuću i tako nam brzo dan prošao, 3. terapiju sam dao ženi u 21.30 od 3 zrna riže, te se nadam da će se žena naspavati i dobro odmoriti.

Izvješća slijede po obićaju...

Hvala svima na savjetima i razumijevanju my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Danas je 44. dan kako koristimo ulje, te sam dao ženi u 09.00h terapiju od 2 zrna riže i pošto je žena slabo spavala već drugu noć pretvorila se u:smilie_vampire: poslao sam ju opet na spavanje nek odmara(kad se digne izgleda odmorno i naspavano a kaže danije ništa spavala i da je gledala cijelu noć tv:eek:hno: pa mi je to čudno ali....), a ja pijuckam kavu i skitam po forumu.

Terapija ide dalje i već smo na pola puta skoro, te ću od sutra probati povećati terapiju kako sam prije spomenuo........ a izvješća slijede...


Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo gotov je i današnji 44. dan glede terapije te sam ženi dao 2. po redu oko 14h i dan je uglavnom prošao OK, žena je dobro i danas je malo odmarala i gledala TV malo smo pričali te se dobro i nasmijali, uglavnom nedjelja je dan za odmor:hehe: ali nam je skoro svaki dan takav odmor-klopa-odmor pa se ni ovaj nerazlikuje od ostalih, večernju tj. 3. dozu od 4 zrna riže sam ženi dao oko 21.30h ali sam razmutio u malo mlijeka da probamo i tako hoće li brže djelovati(žena se malo žali na grćeve i bolove) te se nadam kad počne djelovati terapija da će sve biti OK i da će se odmoriti pošto već zadnja 2 dana loše ili skoro ništa nespava(ima puno energije i bez obzira na nespavanje izgleda odmorno).Kontaktirao sam i kolegu mazara i pitao ga da li je imao takve faze na što mi je potvrdno odgovorio_Od danas idemo sa novim mjericama tj. 3x3x4 da vidimo djelovanje i moguće promjene nabolje nadam se.

Izvješća slijede po običaju....

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
televiziju nek ne gleda, bolje nek čita knjigu kakvu..to je sam iritira i onda ne može spavati..
U biti je loše za lječenje..
Ne znam od koje sorte si napravio ulje..
Inače ja sam mislio radit ulje ali sam odustao jer mi je žao ono malo materijala iskoristiti za ulje, pa ću dimit, ali puno ne vjerujem barnieu deklariran postotak thc-a od 25% i cbd-a 1,8%, mislim da je on to odokativno napuhao. Greenhouse jedino znam da ima sad točna ispitivanja. Obično imaju strainovi po 0,3% cbd-a, ima i sa preko 1% ali se treba znati točno koji strain jer većina ih nema toliko cbd-a..
Po meni bi ti bilo najbolje ulje od OGKusha (reserva privada), to je za sve bolesti.
Sretno s lječenjem, spavati treba po noći , to je najvažnije za odmor, čim se preskaču noći to nije dobro, a još gore je gledat televiziju po noći. Nije isto jel se odmaraš po danu umjesto po noći.

Poz.
Sretno s lječenjem..:sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo nas na polovici tretmana tj. 45. dan korištenja ulja, upravo se spremam ženi udjeliti 1. terapiju od 3 zrna riže pa ćemo vidjeti kako će to djelovati i hoće li biti kakvih pomaka, naravno opet će trebati par dana da organizam nadođe i privikne se jer to neizgleda puno više ali.... žena je i noćas slabo spaval, a gled TV-a on ostane upaljen ali žena to slabo gleda više sluša tako da mislim da to i nije ništa loše jer po noći ni nema ništa baš zanimljivo na TV-u barem u HR nažalost.Glede vrste koju sad koristio sam naveo već u 2 posta ali evo opet, radi se o White vidow+Critical dakle sativa/indica strain u omjeru 50/50 što mislim da je bolje nego čista indica od početka dnevnika ali bolja je ikakva nego nikakva:maryjane: i naravno da je ciljano bolje odmah izabrati podobnu vrstu glede bolesti za koju se koristi i koja uz prisutan THC ima i više CBD-a, a i tu ima izbora.

S terapijom idemo dalje naravno pa izvješća slijede......

Hvala svima na savjetima i razumijevanju my :family1:
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Mislim da bi trebala tvoja žena :sick::sick: kad ima bolove jer se zna, da je tu efekt nakon 2,5 minute a kod ulja cca 45min, a samo kad su bolovi da se neče njoj početi to sviđati:nana:i odu pare u zrak:eyebrows:. Sigurno koga znaš da bi dobio :maryjane: bez para:vb_devil::b_cyclops: samo tako da razmislite u toj smeri.:callyou: I još to, sad je došao na red proljetni umor i viroze tako da možda nisu sve tegobe Crohnove.:b_woot::b_woot:
 
21.11.2011
42
34
18
52
Kad pročitam prve postove iz teme,pređem na ove uzadnje upise......Mogu samo čestitati na dosadašnjem uspjehu i poželjeti vam daljnji napredak.Samo naprijed istim tempom i rezultati moraju doći.Svaka čast na trudu i vođenju dnevnika,izuzetno dobri opisi tretmana koji će mnogima dobro doći.U svoje ali i u ime svih koji ovo čitaju zahvaljujem se na opisu i trudu.Želim svu sreću i uspijeh u daljnjoj terapiji.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da završimo 45. dan korištenja ulja, ženi sam dao 2. terapiju oko 14.30h od 3 zrna riže i dan je uglavnom prošao ok koliko to može biti s obzirom na situaciju, 3. po redu terapiju sam dao ženi u 21.30h 4 zrna riže i naveće su se pojavili grćevi i bolovi te sad treba čekati da to poćne djelovati.S obzirom na veliku toleranciju i korištenje lijekova ulje koje dam ženi u navedenim kolićinama treba otprilike između 2-3h da poćne djelovati i tako cijelo vrijeme korištenja istog, probao sam jućer rastopiti u toplom mlijeku ali nisam primjetio neki brži efekat doduše ženi je jućer bilo bolje ali.... vidjet ćemo kako će biti sad s obim povećanjem kolićine s obzirom na ranije te se nadam da će se žena naspavati barem.Vrlo moguće da nam baš neide na ruku i ovo vrijeme jer je to za kronićne bolesnike "smrt" takve nagle oscilacije,a žena to uvijek osjeti a moguće su vjerojatno i "ženski problemi" usput i kad se to sve poklopi eto kuršlus onda nije baš dobro ali vidjet ćemo....... Glede pušenja "vutre" pa nemam pojma nikad to nismo koristili i neznam kako bi to djelovalo ali ni nemamo mogućnosti trenutno isprobati nažalost jbg.
Naravno pomaka nabolje ima i napredak je uočljiv i kroz sam dnevnik ali nastavljamo s istim dalje u nadi da će još biti malo bolje.

S terapijom idemo dalje u nove radne pobjede pa izvješća slijed po obićaju.....

Hvala svima na sugestijama i prijedlozima te naravno na podršci.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Evo da završimo 45. dan korištenja ulja, ženi sam dao 2. terapiju oko 14.30h od 3 zrna riže i dan je uglavnom prošao ok koliko to može biti s obzirom na situaciju, 3. po redu terapiju sam dao ženi u 21.30h 4 zrna riže i naveće su se pojavili grćevi i bolovi te sad treba čekati da to poćne djelovati.S obzirom na veliku toleranciju i korištenje lijekova ulje koje dam ženi u navedenim kolićinama treba otprilike između 2-3h da poćne djelovati i tako cijelo vrijeme korištenja istog, probao sam jućer rastopiti u toplom mlijeku ali nisam primjetio neki brži efekat doduše ženi je jućer bilo bolje ali.... vidjet ćemo kako će biti sad s obim povećanjem kolićine s obzirom na ranije te se nadam da će se žena naspavati barem.Vrlo moguće da nam baš neide na ruku i ovo vrijeme jer je to za kronićne bolesnike "smrt" takve nagle oscilacije,a žena to uvijek osjeti a moguće su vjerojatno i "ženski problemi" usput i kad se to sve poklopi eto kuršlus onda nije baš dobro ali vidjet ćemo.......

Imam predlog, ako si primetio da treba ulje više vremena da primi onda joj ga doziraj toliko prije, nije to antibiotik da bi se trebao držati sata kao pijanac ograje. To znači ako ti njoj daš u 21.30+3h je 00.30h kad počne raditi, zašto onda ne u19.30+3h je 22.30 taman za spavanje.:b_cyclops:





"Glede pušenja "vutre" pa nemam pojma nikad to nismo koristili i neznam kako bi to djelovalo ali ni nemamo mogućnosti trenutno isprobati nažalost jbg."




Kad bi dobro pročitao moj post bi između rječi pročitao šta sam htjela vama kazati. Kad ne probate nečete ni znati ali na sve pročitano ovdje na forumu oko pušenja niko se ne žali samo hvale tako da.....:callyou:ko pita ne skita:vb_wave:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Danas sam ženi dao 1. terapiju u09.15h od 3 zrna riže, žena je danas bolje i naspavala se više nego zadnja 2 dana i bila je jako umorna te je oko 22.30 zaspala i spavale je do 03.30h kad se prvi puta probudila, više nije mogla spavati ali je ležala i odmarala tako da je sad OK:icon_cool:, nežali se na bolove i grćeve što je super tako da se nadam da će i ovaj dan proći dobro.
Gled doziranja terapije u određeno vrijeme pa i nedržim se baš nekog reda gledam da to bude 3 puta dnevno i otprilike tempiram vrijeme(mora biti kao u vojsci red-rad i disciplina):hehe: tako da se terapije između sebe poklope tj. ulje dođe kao opcija s produženim djelovanjem u šta sam uračunao vrijeme potrebno da djeluje, a opet da nebude pregusto između terapija.

Idemo s terapijom dalje u nove radne pobjede i izvješća slijede.....

Hvala puno svima na razumijevanju i savjetima my :family1:
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
:sick: hahaha još to i odmah ste kompletni, sve dobro ženi i naravno tebi (a zna se ko u kuči drži red i disciplino):nana:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da završimo i današnji dan koji je isto prošao OK, ženi sam dao 2. terapiju po redu oko 14.30h od 3 zrna riže i žena je cijelo poslijepodne nešto radila i muvala se po kući(poćela je pripreme s farbanjem joja i ukrašavanjem istih za Uskrs)pa je navećer pao i kolać:chef2:,puna energije nije spavala poslijepodne, malo smo prošetali tako da nam je dan prošao OK, nije bilo većih oscilacija glede grćeva i bolova, a ako je i bilo to je bilo podnošljivo odnosno žena se nije žalila na iste, 3. po redu terapiju sam dao ženi oko 21h od 4 zrna riže te se nadam da će se žena odmoriti i naspavati valjda ali vidjet ćemo tako da mogu reći da smo zadovoljni današnjim razvojem situacije:icon_lol: čekamo da se kolačićko ohladi pa će se malo manđare prije spavanja.

Izvješća slijede po obićaju.....

Svima hvala na savjetima i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Danas je novi dan te sam ženi dao 1. terapiju od 3 zrna riže oko 09.15h, žena je slabo spavala noćas i ima bolova i grćeva opet:eek:hno: jednostavno neznamo kako to sve radi i koji su razlozi takvim naglim razvojima situacija 3-4-5 dana bude OK pa onda 1-2 dana njesra ima vjerojatno dosta stvari koje utjeću na to ali teško je to ponekad pratiti jbg. nema nekih pravila i kako to riješiti kad organizam sam diktira uvjete i radi kako hoće.
Vidjet ćemo kako će biti preko dana, nadam se da će se to malo stabilizirati, izbjegavamo bilo kakva sredstva protiv boli i stvari koje smo izbacili ali...... ponekad ženi znam dati malo na kapaljku Tramala kad su bolovi nepodnošljivi u zadnje vrijeme jako rijetko možda 1 puta tjedno:eek:hno: jbg. što da radim kad me moli..... te obićno nakon nakih 1 sat stvari sjednu na svoje mjesto.

Izvješća slijede po obićaju......

Hvala svima na razumijevanju i savjetima.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ne znam kako vam je,mogu samo da pretpostavim...Nisam u vasoj kozi.Voleo bih da nekako mogu da pomognem...Citam redovno sta vam se desava i kako napredujete.

Po onome sto sam procitao zakljucujem da napredak postoji i da ide na bolje.Ako se povremeno i desi neki pad nemojte da vas to pokoleba.Idete dva koraka napred jedan nazad,znaci gurate napred....Nezahvalno je u ovakvim situacijama deliti bilo kakve savete ali moram da kazem:nemojte da posustajete!!!!

Mislim da ste na pravom putu,izdrzite,imate moju punu podrsku i najbolje zelje da se sve zavrsi na najbolji moguci nacin!!!

Veliki pozdrav
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da završimo današnji dan glede terapije, nekako smo preživili:sun2: ženi sam dao drugu dozu oko 14.30h od 3 zrna riže te je bolova i grćeva bilo u manjoj mjeri ali se nešto dešava i navećer su se pojaćali:eek:hno:, ženi sam 3. terapiju od 4 zrna riže rastopio u mlijeku pa da isprobamo i tako da vidimo hoće li brže djelovati, žena je gledala malo tv i zaspala je oko 23h pa ćemo vidjeti kako će proći noć te se nadam da će bar malo odspavati.

S terapijom idemo dalje pa izvješća idu po obićaju.....

Hvala svima na podršci i savjetima.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo nas opet u novom danu:sun2: ženi sam danas udijelio 1. terapiju oko 09.30h, žena je malo bolje spavala te je dobre volje izgleda odmorno, e sad da se malo osvrnemo na korištenje ovog ulja(sativa/indica) s obzirom na ono prvo(indica) s obzirom na početak terapije i korištenje ulja čiste indice kao i navike organizma općenito na nove stvari žena je puno više odmarala i spavala i to neka 2-3 tj. otprilike od početka korištenja te se onda to malo promijenilo dobila je više volje i želje, općenito bilo joj je lakše podnositi i bolove i grćeve.Sad s novim uljem i korištenja istog mogao bi reći da je učinak skoro podjednak, tj. žena manje spava, odmorna je sretna,zadovoljna, skroz nešto radi, dobro izgleda, podnošenje glede bolova i grćeva pa mogao bi zakljućiti da je isto, znaći neke stvari se poklapaju sa dužim korištenjem prvog ulja jedino što se spavanje i vrijeme odmora skratilo ali ne nauštrb umora i nekih negativnih stvari.Teško je donijeti neke drugačije zakljućke, a vjerujem da je ponašanje iskljućivo od osobe do osobe barem što se tiće vrste korištenja ulja.
Kolega mazar je dao svoj osvrt na korištenje određenih vrsta ulja ali ja sam ipak mišljenja da treba tražiti ciljano ulje za doređene bolesti i ako se već bira vrsta ipak tražiti i onu koja ima veći % CBD-a kao bitnog sastojka.
Osobno nemogu reći što ženi bolje koristi pomaže ali vidjet ćemo vjerojatno neke pomake kad obavimo neke medicinske pretrage na koje pleniramo sljedeći mj. uglavnom ide na bolje što je najbitnije.

Izvješća slijede po običaju........

:thankyou: svima na savjetima i podršci.