Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da završimo još jedan dobar dan:ridinghorse: ženi sam dao 2. po redu terapiju oko 14h od 3 zrna riže koje sam opet otopio u mlijeku, žena je danas opet bolje i te faze se skroz izmjenjuju pa sam nekad i sam zbunjen što i kako pa dođem u situaciju da neznam što bi napisao, ali ovako mi je daraže kad pišem o dobrim stvarima:icon_lol:, 3. dozu sam joj udjelio oko 21h od 4 zrna riže i dalje je žena ok, te se nadam da će se i naspavati kako treba i da bude odmorna.
Danas je isto dobre volje cijeli dan i skroz nešto radi i čaćka po kući, sprema,pegla i dr. osjeća se dobro i odmorno te tako i izgleda.

Izvješća slijede po obićaju..........

Hvala svima na podršci i razumijevanju my:family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo novi je dan te sam ženi dao 1. terapiju oko 09.00h od 3 zrna riže, žena je opet slabo spavala ali ovako se osjeća OK uz manje bolove i grćeve nekako funkcionira ali vidjet ćemo kako će biti ostatak dana nadam se da će barem donekle proći OK.


Izvješća slijede po obićaju...

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pun je mjesec i razne sunceve radijacije su oko nas. Sumnjam da se iko osjeca super ovih dana...sve najbolje zelim i cekamo proljece da se malo razdrmamo! Neka setnja sumom u rano proljece....ufff jedva cekam!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
kod mene je vec idealno za radove u basti i setnje po sumi, na suncu bude i do 30 stepeni, u senci desetak.. a kukaju ljudi vec na umor zbog promene vremena, drzite se
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da završimo i današnji dan koji je prošao dobro, možda čak i bolje nego smo se nadali:icon_lol: ženi sam dao 2. terapiju oko 15.00h od 3 zrna riže i žena se osjećala dobro i puna energije te se opet zabavljala( s bojanjem i ispuhivanjem joja):icon_lol: uglavnom bila je OK, 3. terapiju sam dao ženo oko 21.30h od 4 zrna riže ali polako se osjeća umor i vjerujem da će dobro spavati i odmoriti se ali vidjet ćemo to su moje želje.... ovo ulje ženu više drži "high" radila ili neradila te spavala ili nespavala izgleda dobro i zadovoljno zraći nekim optimizmom i energijom teško je to opisati ali vjerujem da ima onih koji su to probali pa znaju o ćemu je rijeć.....

S terapijon nastavljama te idemo u nove pobjede, a izvješća slijede.....

Hvala svima na razumijevanju i potpori.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da napišem izvješće za cijeli dan pa mislim da je i tako bolje voditi dnevnik na dnevnoj bazi eventualno ako dođe do nekih promjena u toku dana onda ću nadopisati post, te će ovako biti lakše pratiti dnevnik:sun2: bit će lakše pročitati sve nego kad se nakupi puno str. a već sad ih ima dosta.

Danas sam 1. terapiju dao ženi ko 09.30h od 3 zrna riže te je dan prošao dobro nije bilo nekih većih oscilacija glede stanja žene, 2. po redu terapiju sam dao malo kasnije jer smo poslijepodne zaspali:icon_lol: oko 16h od 3 zrna riže te je i ostatak dana prošao OK jedino su se poćeli javljati bolovi i grćevi predvećer te sam opet dao ženi 3. terapiju oko 21h od 4 zrna riže koje u zadnja 2 dana rastopim u toplom mlijeku, te vjerujem da se opet radi o najavljivanoj promjeni vremena i inaće joj to izaziva promjene organizma te su bolovi i grćevi jaćeg intenziteta, nadam se da će uspjeti malo odspavati i doći sebi ali vidjet ćemo ujutro što i kako....

Izvješća slijede po novom tj. 1 puta na kraju dana, ako netko misli da ovo nije dobro nek se izjasni što i kako te zašto.

Hvala svima na razumijevanju i savjetima kao i potpori my :family1:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Današnje izvješće glede cijelog dana glasi:
Ujutro sam ženi 1. terapiju dao oko 09.30h od 3 zrna riže koje sam razmutio u toplom mlijeku, te je dopodne prošlo relativno OK(ovo relativno bi se moglo okarakterizirati najavljenim vremenskim promjenama kad obićno bude manjih problema), 2. današnju terapiju sam dao ženi oko 14.30h od 3 zrna riže i s obzirom na vrijeme(padala je povremeno i kiša) stvari i nisu baš najbolje tj žena ima grćeve i bolove, malo je uspjela odspavati cca 1,5h ali vidjet ćemo kako će dalje biti, 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 4 zrna riže te se stanje i nije promjenilo, bolovi i grćevi su i dalje prisutni jbg, možda će se situacija malo smiriti kad poćne terapija djelovati pa žena malo i odspava, barem se nadam uglavnom dan i nije baš najbolji ali to se i inaće dešava te oscilacije koje je nemoguće predvidjeti i pratiti, te organizam povremeno i ćudno reagira(pored grćeva i bolova i češći odlazak na wc):eek:hno:

Izvješće slijedi opet na dnevnoj bazi.......

Hvala svima na podršci i razumijevanju .
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prvo da opet kažem kako se pokušavamo pridržavati nekih savjeta ali i naših mogučnosti glede ishrane,sve znamo što nebi smjeli/trebali jesti ipak se žena već više od 15god bori s ovom bolešću i svim mogućim simptomima koji ju prate, naravno i sve ove preživljene operacije mislim da govore poprilićno toga da se bori na naćin kako i koliko može naravno skupa s menom te pokušavamo prijeći u potpunsti na alternativni dio lijećenja i istražujemo sve mogućnosti kako bi si/joj olakšali ostatak života.Nitko nemože prognozirati(što,koliko,kako,zašto, zbog čega, na koji naćin) nažalost nedostaje dosta toga pa se pokušavamo i mi prilagoditi tim stanjima koliko možemo naravno.Ženi inaće jako dobro pomažu banane radi puno kalija koji stvrdnjava stolicu i riža ali neisprana dakle baš ona rižina sluz zato što pomaže sluznici crijeva kao i mlijećni proizvodi "sir i vrhnje te jogurt ili na toj bazi razni probiotici".
Pokušavamo se pridržavati nekih savjeta(liječnićkih) pokušajte živjeti što bolje možete i znate......... naravno to smo i sami otkrili i znali da više nema natrag i malo toga se da popraviti nažalost.....

Danas sam ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 3 zrna riže te je dan prošao OK, uz mana odstupanja na bolje pa onda malo na gore(bolovi,grćevi,češći odlazak na wc), 2. po redu terapiju sam joj dao oko 14h od 3 zrna riže i dan protiće relativno dobro odnosno malo je lakše nego jućer ali..... ima još problema s navedenim stanjima, 3. današnju terapiju sam joj dao oko 21.30h od 4 zrna riže te se nadam da će biti malo lakše te da će se malo i odmoriti ali vidjet ćemo sutra kako će biti.

Izvješća slijede po obićaju opet navećer.....

Hvala svima na savjetima i razumijevanju, nije baš lako boriti se sa svim tim demonima ali...... barem pokušavamo i trudimo se.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ženi sam udjelio 1.terapiju od 3 zrna riže oko 09.15h i žena je danas opet bolje te se zabavlja "bojanjem i ispuhivanjem joja" te je naravno i pravila rućak:icon_lol: bio je dobar s obzirom na njeno znanje kuhanja, 2. današnju terapiju od 3 zrna riže sam joj dao oko 14.30 i dalje je sve OK glede stanja, i 3. po redu terapiju sam joj dao oko 21.30h žena pere suđe i bavi se razmišljanjem što bi mogla sutra "zdrvo kuhati" jer ipak to treba znati i moći.

Hvala svima na razumijevanju i podršci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Današnji dan je prošao OK ženi sam dao 1.terapiju oko 09.30h od 3 zrna riže žena je radila po kući i spremala rućak, te se bavila "jojima", 2. terapiju sam joj dao oko 15.00h od 3 zrna riže te smo malo odmarali poslije podne te je uspjela i zaspati nekih cca 1,5h i uglavnom je OK, 3. terapiju od 4 zrna riže sam joj dao oko 21.30h uz manje prisustvo bolova i grćeva žena je legla i uspjela zadremati pa čemo vidjeti kako će biti nadam se da će se uspjeti malo odmoriti.Ove oscilacije mogu sa sigurnošću pripisati i vremenskim uvjetima i svi kronični bolesnici imaju problema kad su ovakvi dani u pitanju čak i meni smeta te se nadam ljepšem vremenu barem tako najavljuju.

Hvala svima na podršci i razumijevanju te izvješća slijede po obićaju......
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo gotov je još jedan dan, ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30h od 3 zrna riže i dopodne je prošlo OK u radnoj atmosferi,kuhanje rućka, a ja na net-u, 2. terapiju sam dao ženi oko 14.30h od 3 zrna riže te je ostatak dana prošao u fazi odmaranja i gledanja TV-a, 3. po redu terapiju sam ženi dao oko 21.30h od 4 zrna riže i pojavili su se bolovi i grćevi predvećer pa se nadam da će se žena malo odmoriti nakon što poćne djelovanje istog.
Dolaze ljepši dani pa se nadam da će se i problemi malo smiriti da možemo malo prošetati i uživati u suncu:sun2:

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prošao još jedan dan, ženi sam dao 1. terapiju oko 09.30h od 3 zrna riže i dio dana je prošao OK,a li kao i jućer bolovi i grćevi su se pojavili u većernjim satima, 2. terapiju sam dao ženi oko 14h i poslije podne smo uglavnom odmarali uz TV, 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 4 zna riže, žena leži i malo gleda TV i polako se seli:abducted: nadam se da će moći spavati i odmoriti se.

Hvala svima na podršci i nastavak slijedi..........
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Iza nas je još jedan dan, ženi sam dao 1. terapiju oko 09.00h od 3 zrna riže i dan je prošao OK, 2. terapiju sam dao ženi oko 14.30h od 3 zrna riže i poslije smo uglavnom odmarali, malo gledali TV, ženi sam dao 3. terapiju oko 21.30h od 4 zrna riže te su se poćeli javljati bolovi i grćevi:eek:hno: nešto slićno kao i zadnja 2 dana, neznam ćime izazvani s obzirom na povoljnu prognozu i lijep dan, ali očito organizam radi kako hoće što je dosta nepredvidljivo pa neznamo kako bi mogli riješiti probleme ali se nadam da će žena uspjeti malo odspavati s obzirom da u zadnje vrijeme manje spava, a dosta je iscrpe navedeni bolovi i grćevi.Takva negativna razdoblja su nam se znala dešavati i ranije bude 2-3 dana loše i onda opet bude sve relativno OK vidjet ćemo........

Nastavljamo s terapijom dalje, a izvješća slijede......

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prošao još jedan dan korištenja terapije, ženi sam dao 1. današnju terapiju oko 09.15h od 3 zrna riže i dopodne je prošlo OK, žena kuhala rućak i zabavljala se s "jojima" polupala je sva joja u kući:icon_smile:, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 3 zrna riže, nedjeljno poslijepodne smo uglavnom iskoristili za odmor i gledanje TV-a, a ja za gaming:hehe:, većerašnju terapiju sam dao ženi oko 21.30h i opet nas prate bolovi i grćevi:eek:hno: valjda će se to malo smiriti te se nadam da će žena uspjeti malo odspavati, nažalost već se 3 dan ponavlja ista prića jbg.Razmišljam da još malo pojaćam terapiju.


Hvaa svima na razumijevanju i podršci.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Vidim da je bolovi prate svaki dan, tijelo sa naučilo na tu količini ulja. Možda bi bilo bolje da malo povečaš dozu da nebi bili primorani koristiti tramal.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Ako kroz dan nema bolova onda smanji dnevnu dozu na 2 zrna ili jedno bezveze je da uzima kroz dan 3 zrna a njoj dobro.Smanji kroz dan i biče veči efekt naveče.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da podnesem izvješće za jućer(malo kasnim zaigro sam se:hehe:) Prošao je još jedan dan te sam ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, malo smo prošetali i osunćali se i u ovom prekrasnom danu, 2. terapiju sam dao ženi oko 15.00h od 3 zrna riže i poslijepodne je prošlo OK, malo smo odmarali, a ja proveo vrijeme na kompu igrajući, 3. terapiju sam dao ženo oko 21.30h od 3 zrna riže, danas je malo bolje, bolova još ima kao i grćeva ali u manjoj mjeri, tako da bi jućerašnji dan mogao nazvati zadovoljavajući s obzirom na prošla 3 kad je bilo frke u večernjim satima.

Probat ću ovo poslušati što je "cv2" predložila da vidimo kako će biti, a u jedino i da malo prištedimo "ulja" kako nebi ostali bez njega, nadam se da nećemo pa ćemo biti i malo racionalni.

Hvala svima na savjetima i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Još jedan dan korištenja terapije koji je prošao bolje od zadnja 3 navedena ; danas sam dao ženi prvu terapiju oko 09.15h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, uglavnom smo bili odsutni od kuće obavljajući neke posliće i žena je dobro funkcionirala, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i poslijepodne je prošlo isto tako OK, 3. terapiju sam dao ženi oko 21.30h od 3 zrna riže išli smo lagano na smanjenje preko dana jer obićno bude sve OK, a navećer obićno bude problema pa da vidimo kako će organizam reagirati na smanjenu terapiju.Uglavnom današnji dan je prošao OK.

Hvala svima na savjetima i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo još jedan dan je iza nas glede terapije, ženi sam dao 1. današnju terapiju oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo OK, 2. današnju terapiju sam ženi dao oko 15.30h i uglavnom smo odmarali i gledali TV, a ja visio na kompu:hehe: igrajući, 3. današnju terapiju sam dao ženi oko 22h od 3 zrna riže i ponovo su se pojavili bolovi i grćevi doduše u manjem obliku ali prisutni su i kao po obićaju uvijek se javljaju navećer, prošlu noć žena je jako malo i slabo spavala kaže legne i nemože zaspati, možda će ova noć biti lakša pa se bar malo odmori ali vidjet ćemo kako će biti.


Hvala svima na razumijevanju i podršci.