Dnevnik sa mog balkona

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.09.2011
23
64
13
Prije jedno dvije godine sam skontao-why not...svakako je komsiluk nekakav gerijatican, a plus zasadimo paradajiz i za susjede do nas ljeti imamo razradjenu shemu tipa-idi zali paradajiz ili jesil zalila paradajiz :rasta1: Nisam se nesto posebno trudio oko biljki, no znale su lijepo roditi, sa super vrhovima-sve cool. Prvo sjemenke su blesavog porijekla..nista posebno, standardno sto se duva po gradu. Ovdje je oštra klima jbg malo ih njegujem inside hause - normala svjetlo,nekad na prozor sa unutrašnje strane, a od aprila balkon. Zemlja je standard florhum-susptrat, do prije par dana sam ih držao u skroz mini saksijama. Sad sam im stavio standardne saksije srednje veličine. Koristim green garden gnojivo al nekako normiram netom kad vidim da pocinju da cvjetaju NPK 4-6-6. Voda je obična sa česme koja odstoji 24h.
Sve navedeno je uvertira za ono sto slijedi: naime interesuje me kako da ih poboljšam ? prava je smrduljica :shit2: ima dejstvo sve cool al sto danfa agonija...nema onu oštrinu kad je šišpu jbg..Sad dali je to do sjemenki koje su nepoznatog porijekla ili..
Nekako sam radio sve do sad spontano. Ne mazim ih previše ali ne dozvoljavam da budu žedne ili da imaju agonalne uvjete pa da pocrkaju.Mislim da mi i jedna i druga nisu nista posebno bacaju na male al totalno.
eo par slikica i pliz otvoren za sve opcije, slobodno savjetujte sta i kako garant negdje fulam i sigurno postoji modus da se stvari unaprijede..
 

Prilozi

  • DSC_0530.jpg
    DSC_0530.jpg
    79,1 KB · Pregleda: 215
  • DSC_0531.jpg
    DSC_0531.jpg
    100,7 KB · Pregleda: 210
  • DSC_0532.jpg
    DSC_0532.jpg
    86,8 KB · Pregleda: 201

Gagiba

Aktivan Član
Hraniš ih čistom mineralnom prihranom a to ume da se odrazi na ukus kod pušenja, naročito ako ih ne ispereš vodom nedelju-dve pred branje (što pod garancijom ne činiš) :)

Trebao si da ih topiraš, imao bi dva ili više vrhova umesto jednog, posude su ti pomale ali završavaju posao.

I što je najvažnije da bi pravi ukus kod pušenja dobile neophopdno je da hedovi sazrevaju u tegli bar par meseci posle branja a nešto naslućujem da retko koji dobaci do Nove godine... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandog and brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Obavezno udri po treningu i topiranje i LS. Moja biljčica je isto balkonuša (vidi dnevnik, 1 Fruit Spirit BALKON), pročitaj, vidi slije, pa usporedi iskustva...
Evo ti slija od prošli tjedan, sad je još dosta narasla (vidi koliko vrhova se treningom može izvuć)


Koliko dnevno imaš direktnog sunca?
Inače, super ti biljčica izgleda, ima potencijala, sritno!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Bandog listovi ti žute zbog premalo zemlje i neprovjerenog PH. Voda iz vodovoda je obično oko 7 a kad odstoji 24 sata skače na 8 tako da samo pogoršavaš tim situaciju a biljke u pitarima su mnogo osjetljive na ph. Probaj regulirati ph na 2 litre vode sa 15 kapi limuna, nemaš šta izgubiti. I nadam se da nezaljevaš još s tim gnojivom za cvijetanje jer je još daleko od toga.
Da poboljšaš, presadi u posude od bar 12 litara ali da su pune zemlje, reguliraj ph makar tako odokativno. I daj im nekog gnojiva sa dombrim N omjerom.
 
23.09.2011
23
64
13
Hvala ljudi, onako ukratko ovim redoslijedom: LS apliciracu na jednoj sad za sad pa ide druga.
smanjujem vodu zbog pozutijelih listova u combo sa limunom ( by the way tnx za tip )
veca saksija apsolutno i vise zemlje
sunca imaju u komadu od 12h do zalaska -kad sam kuci onda ih vozim po balkonu :)
 
23.09.2011
23
64
13
1. LS ( lagano se igram sa konopcima pomalo ih zatezem :)
2. vece saksije
3. više zemlje
pitanje: još cu malo prostudirati oko topinga, postam slije pa me interesuje kad je pravi momenat za toping ??
drugo, dali da skidam ove velike listove po potrebi uopce da/ne ???
Zapazanja: prilikom savijanja jednu sam zamalo osakatio, mislim da sam malo zakasnio, stabljika je vec kruta, desilo mi se je biljana u nekoj testnoj fazi savijanja sama capnula( naravno to je zato sto nemam osjecaja za filing :) Poduzeo sam mjere: uzeo sam izolir traku i bandazirao mjesto i na taj nacin sacuvao da je balkonski uvjeti vjetar kisa itd. ne rasture dalje. Poslje dva tri dana pocela je da oporavlja, skinuo sam izolirku i stavio krep traku-vidi se na slici malo. Svaki savjet primjedba je dobro dosla !

DSC_0544.jpg DSC_0544.jpg DSC_0546.jpg DSC_0547.jpg DSC_0548.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ako ces da savijas kako si krenuo, a nije lose, ne moras topirati, a ako hoces, topirati mozes bilo kada, od sad pa nadalje do cvetanja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandog

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Za pucanje grana ne brini, ja san svoju kod treninga cilu izlomija. Samo granu vratiš u prvobitnu poziciju (ili kako ti odgovara), slomljeno misto obložiš alu folijom i bandažiraš izolir trakom. Nakon petnaestak dana, biljčica spojena.
I te su mi, slomljene grane, sada najveće i najbujnije.
 
23.09.2011
23
64
13
Hvala PowerSeed, Hvala Brujo kako se situacija bude razvijala, a nadam se da ce biti ok, postam jos slija dok se adaptiraju na uvjete.
 
23.09.2011
23
64
13
Postam slije, cisto da Vi koji imate vise znanja i iskustva skontate u koja sam doba. Dali sam na dobrom putu ? evo ih poslije dosta vremena, koje i nije bilo full suncano. Nije se moglo sklopiti sedam dana suncanih zato su mi nekako "zaostale " u razvoju. LS je odlicna metoda. Nista ih ne forciram, vec kad vidim da bi ih mogao trenirati zadam im savijanje. Nisu od ranije trenirane( da sam im poceo trening ranije bas bi mocno izgledale) stoga je trening koliko toliko solidan za pocetnika, nadam se. Izbili su prvi vrhovi, to cete vidjeti u slikama. Uglavnom nicim ih ne hranim. Tretiram ih vodom sa limunovim sokom, jer su mi se nesto listovi poceli susiti i vec vidim progres(2l vode 15 kapi llimunova soka) Bilo je jako kisnih i hladnih dana tako da ih nisam ni zaljevao redovno. Sad dali necim da im obogatim zemlju ? nekim sredstvom? al opet ne bi da ih sprzim. Uglavnom tu su slikice pa procijenite dajte koji tip i savjet. izgledaju jako lijepo na oko, mada nemaju tu neku formu i oblik i nisu bez obzira na LS nesto posebno visoke. Ako se uzme u obzir da je seed obicni nekakav ŽNj sorte onda su ispale sasvim dobro. Brine me nadolazeca jesen. Vec su jutra hladnija i noci, ako imate neki savjet za tu situaciju maximalno sam zahvalan....do daljnjeg ih pustam da uzivaju na balkonu. Hodam okolo pomjeram ih da su sto vise na suncu, na taj nacin malo vise rizikuje no obicno ali eto i to je sastavni dio igre. lijep vam pozdrav i nadam se da cete mi izaci u susret savjetom, sve do sad sto ste odradili je full upalilo :) DSC_0640.jpg DSC_0636.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and brujo
23.09.2011
23
64
13
nesto mi ne ide sa slikama jedva da sam ove dvije sibnuo kad uspije postam i ostale .
 
23.09.2011
23
64
13
2cp6qnr.jpg


1z4e8ok.jpg


2hxtulf.jpg


nadam se da sam uspio upload slije, ako nesto ne bude stimalo samo recite da to popravim.
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Trebaš gnojivo za cvjetanje,biljke ti jedu same sebe...
Plantella crvena ,isprobano i lako dostupno u regiji.
Ll5LeQ5.jpg

Počneš sa pola doze pa vidiš reakciju biljke i pojačavaš do preporučene doze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandog and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.