Dnevnik Uzgoja: PC Grow Box CFL Auto Tutankhamon

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a zašto mu nepreporučiš neki proizvod za korjen od ghe ili biobizza? i to od prvog dana....
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
znaći, ništa do kakve 4 internode... ok. A za ovo prvi put ćujem...Proizvod za korijen, misliš na pojaćavanje korijenskog sustava? Ako da, mislim da to nije baš potrebno, što se nejga tiće, mislim da je ok.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
to ne da nije potrebno nego je razvijanje korijenskog sustava po meni najglavnija stavka u growanju....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ako si iz srbije uzmi slavol pomaze ,, mozes i tako malu biiljku zaliti nije frka... samo ce pomoci
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
znaći, teoretski, bilo kakav preparat za razvijanje korijena? Recimo, i za sobne biljke?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
$DoLaR$ je napisao(la):
a zašto mu nepreporučiš neki proizvod za korjen od ghe ili biobizza? i to od prvog dana....

......zasto mu ne preporucam neki booster za korijen......pa pogledaj covjece kolko je fajlova imao, jos je htio i odustat.....prvi mu je grow a za prvi put mu je dosta hrane u zemlji za vegu a u cvjetanju mu moze posluzit i plantela cvijet.....

.....nek vidi kak to sve ide pa ce s vremenom naucit......kod svakog pocetnika su velike sanse da spali biljku gnojivom i vjerujem da mu sad u ovom growu sigurno netreba neki booster za korijenje.....btw zasto bas od ghe ili biobizz, root complex od hesija nije dobar za razvoj korijena.....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Exotic je napisao(la):
znaći, teoretski, bilo kakav preparat za razvijanje korijena? Recimo, i za sobne biljke?

Pozz

Imas kod skoro svake firme za razvijanje korena:
Canna - Canna Rhizotonic
Bio Nova - Bio Nova Bio Forte
Hesi - Hesi Wurzel Complex
Plagron - Plagron Roots
GHE - GHE Bio Roots

Sretno dalje.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
zbog toga jer sam ja koristio hesi i ne da je jadan nego nikom nebi htio da potroši i lipe na njega :) ...a da, vidim kaj rade :) ...dobro da i imate snage odgovarat...ja priznam men e bi živac čopio :) ....uglavnom buraz hesi ne da više nebi koristio nego nebi ga ni pogledo...bio sam imao biobizz i jako je dobar...ali Advanced nutrient kaj imam već par mjeseci to je čudo!....sori kaj sam te morao pitat glupo pitanje :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....sve 5, dosta puta sam cuo za hesi da nevalja al nitko nije konkretno rekao kako i zasto......ja ga koristim i nzm jos zasto je los, vjerujem da je bolji od plantele koju sam koristio prije a sa boljim ga nemogu usporedit jer nisam radio a i postoje naravno bolji od njega......

....volio bi koristit Advanced nutrient al trenutno na kolicinu koju sadim neisplativo mi je davat gro novaca za litru koje kostaju i do par stotina kuna......

....ako moze koji komentar zasto je Hesi los, volio bi cut:)..........

....Exotic sorry na OT-u:).......

.....i kazem kolega samo lagano, u ovoj pocetnoj fazi te netrebaju brinut boosteri za korijen ni Hesi, Biobizz ni AN.....u kvalitetnoj zemlji moze i do mjesec dana bez hrane a onda lagano nesto za cvjetannje (tipa Plantela Cvijet).....

......kad nakon par odradenih grow-ova skuzis poantu i sto ti biljika govori onda ce te zanimat stvari oko boostera i slicno......do tada pruzi joj uvjete i gledaj kako raste:watchplant:.......samo lagano.....pozz
 

chifnotech

Aktivan Član
17.08.2011
119
63
28
44
Ja koristim Hesi i znam ljude da ga koriste vec jako dugo i nitko se ne zali. Dapace!
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
ma ekipa, uzeo sam neki Valentino sistem za sobne biljke i palme... Dva puta sam do sada zalio sam kakvih 2 dcl mješavine, i nema nikakvih problema. Jedini je prolem, kaj sam stavio nekakvu jeftinu zemlju bez stiropora i pjeska unutra uopće, tako da je stalno vlažna zemlja i teško se suši... Tek sam jučer, nakon 2 tjedna probušio dno tegle da napravim, kakvu-takvu drenažu.... Jednostavno sam iz oćaja napravio ovaj grow, ne vjerujući da ćo ovoliko preživit!:banana_rasta:

I onako sam malo sada u elemnentu, pa pišem previše nepotrebnog sranja! XD ali i problem je u tome, kaj sam opet provaljen,barem mislim, jer mi je ujutro kad sam otišo na posao, biljčica bila iskopćana sa aparata! & sati manje svjetla negdje ovaj dan.

Sad sam je obišao malo, probao još bolje zakamuflirati box da svijetlo ne izlazi kroz stranice, jer je oćigledno previše očito bilo. Usput sam provjerio biljku, i napreduju jako dobro. Sutra je update pa ćete vidjeti... Samo kaj mi na listovima gornjim poćinje žutit sredina Ideas? :signs053:
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
Evo i updatea... dva dana je prošlo od posljednje vizite, zato bih molio cjenjene kolege doktore da iznesu svoja mišljenja i dijagnoze! :vb_wave:

20111111182331.jpg

20111111182319.jpg


20111111182307.jpg


20111111182256.jpg
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemoj gnojiti tako mladu biljku...sve i da si ju zasadio u najgori srot, ona ima dovoljno hrane za bar 2 tjedna...

I spusti zarulje sto nize mozes... =)
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
Jbg, tek danas mi je sjelo u glavu da ne gnojim niti zaljevam s vodom iz pipe, jer je pocela zutit po sredini srednjih listova. A svijetlo ne mogu spustit jer je pod plexiglassom, a ne mogu ni dignut teglu jel zapinje za sve zivo. :) Probat cu sada zaljevati sa mineralnom vodom, ishlapljenom naravno. Negdje sam citao da je to jako dobro za curicu...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pogresno si cuo...nemoj to raditi...ona je puna minerala i soli koje biljka ne moze uzeti pa se sve to samo gomila u zemlji i onemogucuje uzimanje hrane korjenu...

Mozes kupiti obicnu vodu u trgovini...puno je bolja od one iz pipe...

I nabavi ph tester...to ti je jako vazna stavka u uzgoju...
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
dobro, i kaj s tim testerom? koliko mora biti i kako ispraviti ako nije pH dobar?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Njime ces izmjeriti ph vode kojom zaljevas i vidjeti da ti je previsok...i onda ces ga morati smanjiti na nekih 6(razliciti strainovi imaju razlicite potrebe), a to mozes napraviti najlakse sa limunskom kiselinom...

Dok god on nije u pravilnom opsegu, biljka ne moze uzimati odredene nutrijente ili uzima odredene u prevelikoj dozi...i tu dolazi do problema...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.