PC GROW BOX [ BIG TOWER ] + CFL = Dooomajaa PRVI GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.460
2.598
60-70 dana..ovisi o rasvijeti,stresovima..ide hladnoca,pazi..usporava rast ako nije regulirana temperatura:thumb:A mozes zavrsiti i za 45-55..ako te strefi brzi genotip..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Izvini,ako smem pitati,kako napucas i odrzavas tolku vlagu?
Bas ti je kul taj minic grow

Naravno da smješ haha pa tu smo da razmjenimo iskustva :D A vlagu napucam i održavam tako što uzmem janu od litar i otkinem vrh i uspem vode do pola i stavim u saksiju, a ako hocu da povecam preko 50% još dodam ovaj miris sa kuglicama i on jos malo vlagu digne, kad hocu da spustim izbacim miris da mi se malo spusti vlaga, a ako hocu vise izbacim bocu a ostavim miris i dobijem vlagu za cvjetanje, a usput i prikrijem miris... :D smiley9934 Hvala, bas sam se potrudio da napravim sve kako treba hehe samo što već za sljedeci grow znam mane i sta mi treba...prvo da necu posaditi vise nikad na sredinu zardinjere jer mi treba vise prostora za savijanje, drugo pustit cu sljedeci put duuuuugu vegetaciju jer mi je ostalo bruka prostora :D

A joj, pa tek je počela cvetati...što reče kolega 5-6 nedelja, mada može i ranije, al uvek je bolje računati malo više pa ako porani još bolje :D

Ma ja cu racunati 6 nedjelja, volim da se iznenadim :pp

60-70 dana..ovisi o rasvijeti,stresovima..ide hladnoca,pazi..usporava rast ako nije regulirana temperatura:thumb:A mozes zavrsiti i za 45-55..ako te strefi brzi genotip..

Moj hazeri primak'o sam je svjetlu ne moze vise haha, samo mi se nekako listovi stuzili poslje zadnjeg gnojenja :( do sada nije bilo nikakvih smetnji, doduše nisam je ni vele šupao, samo lst, al opet svaki dan po malo lst pa moze biti i to haha.

Za hladnocu sam upratio par stvari... kad hocu manju temp box spustim ispod stola na pod, a kad kocu vecu samo box podignem na stol haha... malo me zeza sada vlaga, moram je spustiti ispod 50% a sad mi je na 52-53, a moram imati u boxu ovu bocu sa mirisom...

Ova biljka je od pocetka nekako samo napredovala brzo...i kad je izvirila iz zemlje, izvirila je prva i imala bas ogromne listove za ttako malu biljku, baš je bile jedno 4-5 puta naprednija od ostalih, čak mi se čini da brzo raste, svaki dan je savijam sto vise mogu ona svaki dan sve vise djipa u zrak haha sreća koliko sam LST-ova pogledao, naucio sam biti dobar krotitelj :D

Domaja a vec cvijeta? Domaja od autosa?
Ma ovo sam kupio žižu od frenda, koji uvijek imam do jaja nešto i u jednom paketu sam nasao jednu, pa nemam pojma, meni je domajaaa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wu-donja and hazeri

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ekipa ako moze mala pomoc...

Biljka mi se nekako stuzila, sve to IDE, cvjeta, Boja lijepa al ona I dalje tuzna... Cini mi se od zadnjeg hranjenja da je Ovakva . Svako drugo zalijevanje sa 1/3 cepa crvene plantelle na litra vode, taman da procuri. Sljedece mi dolazi hranjenje pa me strah...

Slikeee
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    348,5 KB · Pregleda: 128
  • image.jpg
    image.jpg
    300,4 KB · Pregleda: 134
  • image.jpg
    image.jpg
    286,6 KB · Pregleda: 133
  • image.jpg
    image.jpg
    267,7 KB · Pregleda: 133
  • image.jpg
    image.jpg
    328,4 KB · Pregleda: 126
15.04.2017
364
1.060
143
Mozda je žedna ili joj ne godi litra vode? Ili reakcija od hrane, pa se malo savila. Ispravit ce se ona... sljedece zaljevanje sa cistom vodom, mozda 2.
Smanji malko dozu. Vidim malo izgoreno na kraju lisca to je prvi znak overfeed, ali nista strasno, desi se svima :) Uglavnom lakse je opet nahraniti, nego da se desi overfeed pa idi ispiraj itd...
Dobro napreduje i pumpa! :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav ljudovi i moji rhastamani :D :respect:

Nakon jednog duzeg perioda gdje jee samo rasla i sirila se, a ja glumio krotitelja, dosle su i neke izmjene...

Imao sam i jedan problem, skroz se bila stuzila, nekakva jadna postala, pa me je drug Panta kojem i ovaj put zahvaljujem, usmjerio gdje treba i ispravio mi grešku... Reče ne moze korijen disat, izbusi rupa, te ja brze bolje borer u ruke i busi busi, i ona dodje sebi, malo rasiri "krila".

E onda me je poslje toga zezalo, sto su mi 2-3 velika fan lista pozutila skroz, ispade na kraju da joj je trebalo hrane, te ja opet brze bolje daj hranu, uz savijet Pante presao sam sa 1/3 cepa na 1/2 cepa plantele, otvorim jutros i Voilaaaa lijepo za vidjeti kako je se oporavila :D Ja sretan :D

Dan: 55

Režim: 12/12 od početka
Jačina: 92W
Temperatura mi je noću niža i dalje se borim sa tim al ok...izdrzavamo...

Trening: LST
Ala sam se navezao bracoooooo, svaki dan savijaj, savijaj, provlaci, tralala tralal, al sam se trudio da sto manje stresa zadajem, pa se nije bunila.

I dalje zaljevam sa 1l vode, nekad i manje, zavisi kako popije....

Imam i par pitanja za vas pa ako bi mogao i po neki odgovor:
1.) Koliko jos da furam ovaj grow? dakle kad da ocekujem kraj
2.) Kada tocno da pocnem davati po full dozu plantele
3.) Jel trebam ikakve jos posebne akcije izvoditi do kraja?
4.) Sta je bilo prvo koka ili jaje? :D

Evo i par slika pa sami procjenite, bas me interesira dal dobro radim

Voli vas VH :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
nebi vise trebala ic previse gore po meni :bocni::

Zao mi je sto je nisam više vegetirao
A vid...ja mislio:razvaljen::da sam kod Herba u dnevniku...reko,sta se razrijedilo tako:)
To je to:thumb:

Dobro je dok moj dnevnik poredis sa Herbom :pp nisam los za pocetak znaci haha :lol:
Super izgleda i dobro si je razvuko! Samo deri :gled:

Samo sam je trebao u jedan kraj posaditi, ovako je na srediti pa ne mogu previse manipulirati njome..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and hazeri