Domaćica, CFL 92 W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
4000k nije najbolje, al bice ok.Ja sam slicno odradio vege,mijesano 2700 i 4000k.Ispalo je sasvim solidno.Kasnije ih zamjenis ili jos bolje naguras ih sve unutra(sto vise to bolje)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Bok
Sto plavije svijetlo to bolje za vegetaciju. Ak mozes nadji sa sto vise kelvina. 4100 je bolje od 2700 ali 6500 je opet bolje od 4100 :) Ako mozes radije potrpaj sve zarulje zajedno sa ovim warm white. Lumena nikad dosta ;) Ovu biljku sa jednim listom ostavi, morala bi ona zivnut. Kotiledoni su joj na mjestu kolko se sjecam tak je to bitno trenutno. Moja se jedna rodila bez jednog i pol kotiledona i isto je stagnirala dosta dugo, a vidi je sad....djungla :D .... pusti ti nju nutra jos neko vrijeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Uzmi te od 4000+, možeš zamijenit dve warm i uzet white, a sad ako si u mogućnosti možeš dodat dva grla pa da ih je 6 opet još bolje! Ako nemres imaj uvjek mantru više svjetla je bolje, kadgod dođeš u mogućnost za još jednu lampu uzmi joj i vidjet ćeš kako će poludit ;)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Nasla sam i kupila 6500k zarulje, obisla sam pola grada ali nema veze :) Za sada sam samo izbacila ove dvije warm white van a vidjet cu ako cu moci kroz koj dan pa cu ih staviti svih 6 zajedno. Ali sam zarulje okrenula i posarafila na dasku pa sad stoje vodoravno, iznad sam ogradila i obljepila sa alu folijom, evo slike
Ventilator dolazi danas, ili najkasnije sutra narucila sam ga pa cekam, trenutna temperatura varira izmedu 24-30 (trenutno 27) ovisno o temperaturi vani jer je vecinom otvoreno i blizu je prozora.
Mislim da biljcice napreduju ok, osim one bez lista, ali danas ujutro sam primjetila da joj je izasao novi list jos je mali (mislim da si bio u pravu stipe :D ) a ovaj veliki izgleda kao da se susi evo slike


Stara 4 dana


7 dana


i 12
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ma krenut ce ona ne brini...nista se ne susi :)
Al sa svijetlom ces morat nesto rijesit. Dosta slabo je to. pogledaj ovu biljku u sredini sto ne moze do svijetla, pocela se izduzivat, tak da ili rijesi nekako raspored zarulja i biljci...ili slozi barem one warm white unutra :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ta biljka u sredini je i bila poprilicno izduzena (porasla je dok je jos na prozoru stajala) mislim da se nije puno vise izduzila cini ti se, mozda par mm. A kao sto sam i rekla biljka nije rasla niti se razvijala sve do jucer ujutro kad su jos provirili novi listovi :) (skoro sam ju izbacila van) Mogla bi ju probat ugurat negdje izmedu ove dvije blizu svijetla za sad. A i jucer su tek zarulje postavljene ovako a novi listici su jos malo narasli evo sad sam gledala :banana: A i ove druge dvije biljke su se izravnale prije su vecinom bile nagnute prema svijetlu pa sam ih ja nekako rotirala cijelo vrijeme da se izravnaju :p
Medutim, probat cu jos ta svijetla nekako sredit, nadam se kroz par dana.
Listala sam dosta dnevnika i ucinilo mi se da moje biljke mozda rastu malo presporo za svoju starost? Vidit cu kroz par dana kako im odgovara sad kad sam sve preokrenula i zarulje promijenila nadam se da ce zivnut malo, a pogotova ova najstarija. Pozdrav :t3038:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Nemoj rotirat stalno :D Kak bi rasle kad se stalo moraju okretat za "sucem" hehehe....rastu sporije i rast ce i dalje sporije dok god ces imat lose svijetlo. Ak vec mislis ostat na cfl-kama sumi jos barem 4 komada ili nadji jednu od cca 125W +-. Mucit ces se i ti i i biljke sa 4x23w :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
stipe je napisao(la):
Nemoj rotirat stalno :D Kak bi rasle kad se stalo moraju okretat za "sucem" hehehe....rastu sporije i rast ce i dalje sporije dok god ces imat lose svijetlo. Ak vec mislis ostat na cfl-kama sumi jos barem 4 komada ili nadji jednu od cca 125W +-. Mucit ces se i ti i i biljke sa 4x23w :)
Ok nisam razmisljala tako, necu ih vise okretat :) Sto se tice zarulja dobila sam savjet da ne stavljam vise unutra zbog osiguraca, ja se vise manje ne razumijem u to tako da nemogu objasnit strucno ali onda rade necu stavljati, medutim mislila sam ih staviti u manji box koj je po visini upola manji od ovog ormara, ali po sirini i debljini su tu negdje, mozda bi to trenutno bila najbolja solucija. Mislim da bi u tom boxu bilo puno komotnije te bi imale puno vise svijetla. Lako ih ja prebacim nazad u ormar ako ce biti ikakvih problema, a i kasnije ako budu prevelike za ovaj. Sta mislite?
Kod biljcica se vidi neki napredak, mislim da im se svidjelo ovo novo svijetlo, a i ubacila sam dva ventilatora jedan puse po sredini i po njima a drugi je na rupi pa izbacuje zrak van, medutim malo mi se temperatura povecala po danu od 30-32, po noci 25-27.
Ali ipak nije to to, ima malih problemcica kod dvije biljke ta koja u sredini stoji (i najstarija) ona se dosta savila prema svijetlu, sto se vidi i na listovima (to nebi bio problem u drugom boxu jer bi svijetlo mogla stavit direktno iznad sve tri) a drugoj listovi rastu nejednako, dok treca - najmlada jos i najbolje izgleda, :huh:





Malo sam se izbedirala u zadnje vrijeme jer mi se dosta obaveza poklopilo a i nisam mislila da ce biti toliko problema oko biljcica, pa ako netko ima vremena molim za savijet oko ovog boxa. Danas imam vremena napokon! tako da cu to i napraviti. Pozdrav :vutra.org:
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Složi slobodno manji box, pa kad porastu ako bude još koji bećar među njima ćeš vidit kolki ti je box dovoljan za cvjetanje! Dobro biljke izgledaju, tu i tam retardiran list nije ništa strašno! A što se micanja lampi tiče, miči ih kolko hoćeš, ja ih svaki dan na novo mjesto stavljam pa ih stavljam tokom dana di smatram da im više treba, pa ni sunce nije čitav dan pod pravim kutem iznad biljaka! Al istina jest da ćeš teško moć 3 biljoze pod 4 lampe, to ćeš morat opako trenirat! Imaš vremena viška počni to proučavati, samo gore u search utipkaj trening i imaš odma na vrhu odlično štivo! Ide to dobro samo naprijed ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ma kakav mrtvi osigurac??? 4x23w = 93W ..... sta kad upalis pecnicu od 2000w+ ? ili sa ekipom koja ima 800w hps? Ja sam u pc boxu imao 4 cfl + 2 led. a ti u 60x60 ormaru imas 4 cfl. Stavi nutra jos zarulja jer ces mucit biljke ovako. Ja bi barem jos 4 komada cool white stavio ili jos jednu od 125w. Nemoj se uopce zafrkavati sa kracim ormarom, neces nista pametno dobit. Spusti zarulje skroz do biljaka na nekih 5cm i stavi ih vodoravno ako vec nisi i neki reflektor iznad ili policu obucenu u foliju i to je to. Osim ako stvarno nemozes na ovom ormaru stavit zarulje skroz do biljaka, onda premjesit...al ces opet morat sve vracat kad narastu. Ovaj vent sto izbacuje zrak nek ti bude sto vise gore. Ili iznad lampe ili bocno u istoj visini. Evo tu dole slika pa da vidis kak bi to trebalo izgledat, stime da bi ja ispuh vent jos vislje stavio.
5811202311_aa45424bb5_z.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Domar

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Da to mogu napraviti vec bi napravila :( Istina je da ormar je star vec i dosta klimav, iza ona daska dole se odvojila od stranica i uopce me strah bilo kakvu jos policu stavljat unutra (malo tezu ili vecu od ove koju imam) jer se bojim da se nebi srusilo to sve.. Trebao bi se prvo taj ormar dosta sloziti da bi ja nekako mogla takvu policu stavit unutra kuzis. Neznam ako si vidio sta sam napravila na zadnjim slikama sta sam stavila nemogu trenutno slikat jer
nemam punjac za mobitel a prazan je pa malo kasnije. Ali evo slika da imas neki dojam.
Uglavnom ta polica je privezana sa spagom naokolo i objesena na sarafe ;) morala sam ju stavit ili na desnu ili lijevu stranicu ormara jer iza nemogu posto je pozadina ormara totalno klimava i nebi drzalo tako. a posto ima malo prostora ovako da stavim sve tri biljke ispod to me zeza. A ovako kad bi stavila u drugi box onda bi mogla tu policu sa zaruljama postavit bilo kako i sve tri biljke bi bile ispod svjetla i to je jedini razlog zbog kojeg bi promijenila box.
Za osigurac moram pitat ponovo pa cu ti rec o cem se tocno radi jer sam bila dosta u zurbi samo sam nakratko pitala i dobila sam odgovor da ne stavljam jer ce osigurac past ...Inace zivim u kuci i dosta se puta znalo dogodit da se iskljuci osigurac sam od sebe (bez ovih zarulja) ma neznam uglavnom kad saznam javim :)
Jos da pitam htjela bi promijenit vrijeme znaci meni se svijetla pale u 8:00 a gase u 2:00, htjela bi stavit da se gase 10 ujutro, a pale onda u 16:00, jel to moguce? Da li da ostavim onda svijetlo duze, oce to nastetit biljkama?
Ispricavam se ako gnjavim i hvala vam na pomoci decki :smoker_girl_93:

Domar, dosta sam citala o treninzima, svakako cu se jos dosta informirati prije nego krenem.. mislila sam radit LST kad jos malo porastu, a i ko zna sta ce biti sa biljkama kasnije mozda mi sve tri musko budu (mislim nadam se da nece) ali nekako imam predosjecaje strasne necu sad o tome :)
Stavim ja njih tu i tamo kad sam kod kuce ujutro na jutarnje sunce i vidim ja da im je to super bas se uzdignu ko da odahnu od onog unutra ..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
O joj...pa ovo je totalni A Je To sistem :D Onda premjesti sve u drugi ormar i stavi te zarulje kak treba. (i dodaj jos zarulja !!!) Pa dok ne prerastu taj manji, imas vremena za popravit veci :)
Ma ja ne kuzim tu spiku oko osiguraca??? Kakva je to kuca ak nemres upalit vise od 100w??? Fen trosi 2-3kW kad susis kosu, ak onda ne izbaci znaci da mozes jos 100 cfl zarulja stavit bez brige. Jedna obicna zarulja sa zarnom niti trosi 100W.... kaj onda nesmes upalit svjetlo u kupaoni kad ides pishat jer ce izbacit osigurac??? :signs053: ....necu ni komentirat vise tu spiku sa osiguracem.

A svijetlo promijeni kad oces....visak svijetla u vege fazi nece puno smetat....al probaj ne mijenjat onda vise. Sad promijeni kak ti pase i ne diraj vise.
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
hahaha stipe a jesi me nasmijao :D Logicno je to da ali kazem ti neznam covjek mi je tako rekao ali bez obzira na to..
Novi box uspjesno slozen, temperatura se stabilizirala, vrijeme promijenjeno ugasila danas u 10, i ubacila sam jos dvije zarulje od 23W bez obzira na upozorenja pa da vidim kak ce to funkcionirat za sad se nista nije dogodilo :hehe: :D
Sad im je mrak tako da nemogu slikat ali stavim kad cu moc, Pozdrav i hvala na pomoci :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ma pusti covjeka i slusaj stipu, kao profesionalni "strujas" ti mogu potvrdit da je u pravu. Kod takvih sitnih potrosaca nemas brige, jedini problem se ovdje moze javit oko losih instalacija tj spajanja. Ako si stvarno nesigurna, ubaci osigurac izmedu boxa i napajanja pa ak taj slucajno izbije nema sanse da dalje od njega bude ikakvih posljedica.
Sretno s growom.
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Evo updejt :)
Imali ste pravo momci, sa osiguracem i strujom je sve ispalo ok, nista nije izbacivalo.
Biljcice su u ovih par dana pocele rasti naocigled, izgleda da im se svidjelo u novom boxu pa mislim da cu probati do kraja izgurati tu ako ce ici. (Inace box je visok 85 a sirok 55 cm)
Evo slike




Sve tri su izgleda drugacija vrsta jel neko moze prepoznat koje su? :D
I imam jedno pitanje, jel jos prerano da pocnem radit LST na njima?
Pozdrav :wave:
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Tako sam i mislila ali da pitam :p
Meni to tako strasno izgleda kad ljudi rezu biljke (topiranje), i mene boli dok to gledam :wacko: a i bojim se da to nebi krivo napravila pa sve zeznula..A ako se odlucim (iako tesko) to nebi radila jos sad ostavila bi ih jos neko vrijeme.
LST mi se cini puno manje bolan, sto i je i mislim da ce mi to puno lakse ici.
Dok sam sadila biljku i stavila odmah u veliku posudu, nisam razmisljala i nisam stavila zemlje do kraja posude, pa sad bi nadodala jos malo, zanima me jel smijem prekriti ove male listice za zemljom?
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Ako ce ti se listovi vuc po zemlji, pozutit ce i otpast, kolko vidim na slici, to su kotiledoni, mozes dosipat zemlje, oni bi ionako otpali prije ili poslje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Hahaha ovo je najjača reakcija na toping! Gledaj na to kao inekcije djeci, to ih boli ali su poslje zdravije! Probaj na jednoj samo joj otkini vrh i za 2 dana ćeš vidit rezultat a skratit ćeš si muke sa vezanjem jer kad one krenu rast sve teško ih je pothvatat!

I slobodno pocupaj i ta dva donja pa joj dodaj zemlje! Predivno izgledaju, samo hrabro ide ti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Pozz!
Biljke su jos uvjek zive i dosta su narasle ali nastali su i problemi!
Na dvije biljke su mi poceli zutit vrhovi listova (zlatno smeda zuta boja).




Najvise na ovoj koja je u pocetku bila bez jednog lista.. I primjecuje se da je nekako malo klonula, listovi su se nagnuli dolje, a i na ovoj najvecoj sam primjetila na 2 nova lista na ovim starijim listovima se nikakvo zutilo ne vidi za sada, a nadam se i ubuduce. Citala sam jedan post i zakljucila da je to do manjka kalcija ili kalija ali nisam sigurna.
Sad neznam sta da napravim u vezi toga..Inace nemam PH mjerac,zaljevam sa vodom iz pipe i na litru vode dodajem po 15 kapi limuna.. Sve je bilo ok do prije 3 dana kad sam ih zadnji put zalila, sutradan sam to primjetila. Sad ako mi neko moze pomoc oko toga bila bi jako zahvalna. Da dodam jos malo limuna? Jel previsok PH jos uvjek? Ili da pocnem gnojit biljke? Ili nesto drugo svi savjeti su dobrodosli.. :unsure:
Ova najmanja je ko neki mali patuljak i ima tako malo mjesta izmedu grana nemogu ju ni zavezat a i sve je tak zbijeno unutra, pokusala sam ju stavit dalje od svjetla da se malo izduzi ali nista ona jednostavno ne zeli rast u visinu. Pa na njoj cu i morat napravit toping, znaci rezem ovo crveno sta sam zaokruzila?

Jel sad kasno da radim toping na ovim drugim biljkama?
Najveca biljka. Ona dosta raste, i dosta se grana odkad sam ju zavezeala ona je posadena 15 ili 16.7
Evo ove jednoliste, ona od pocetka jako sporo raste,ne grana se toliko ko ova prva a i izgleda dosta "slabije", posadena 11.7

I na kraju mali patuljak, posadena 19.7, mozda se ne vidi tolko na slici ali je

Sve tri zajedno
I jos, razmisljala sam da ih stavim u cvjetanje i onda nazad u vegetaciju kad pokazu sta su, jel sad isto kasno za to? Dodatni stres? Velike mogucnosti da budu "hermiji"? Ili da rade pricekam jos neko vrijeme i stavim ih cvjetat kako treba?
Ako netko ima vremena i volje za pomoc nek se javi :thankyou:

Bassman, Domar hvala decki, listovi su vec otpali, i dodat cu zemlje sljedeci put kad cu zaljevat.

Domar a sta ja mogu zao mi je biljke ;) ali ipak shvatila sam da ce ih biti tesko vezat, pogotovo ova najveca biljka vezem ju svaki dan i to po pola sata ... :knockknock:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.