Domaćica, CFL 92 W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Decko je otisao u zaborav, tj. u puding ;) Rad je bio tu, ni priblizno onom kad zapalis neki dobar vrh, ali je bio neki blagi high koj vuce na odmaranje, chilanje. Bilo je kasno pa mi je super doslo prije spavanja. U svakom slucaju nebi ponovila zbog okusa koji je uzas. :)
Sto se tice drugih biljki mislim da i one malo jasnije pokazuju sta su.
Prva, ja mislim da je zensko? Ujedno najstarija i najsporija biljka

Druga, musko?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Kako si pravila puding? Kuhala lisce sa margarinom ili maslacem pa procjedila masnocu kad se ohladila ili? Imam namjeru nekad nesto slicno da pokusam pa me zanima. Da li je dovoljna mlijecna masnoca da povuce thc? Posto u puding ne ide margarinj, sjetio sam se :D


Srecno sa curicom! :)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Hvala bit ce ona sretna samnom, ne brini :)

Napravila sam klasican puding u prahu, od vanilije, kupis u ducanu.
Ide 0.5L mlijeka, odvojis 5 zlica u neku salicu ili slicno i u njoj promjesas puding da vise nebude onih malih grudica, secer po zelji, ja stavim 1 veliku zlicu. Sto se tice kuhanja listova, stavila sam kuhat skoro sve osim donjih, manjih i slicno. Kuhala sam nesto duze od sat vremena na skroz laganoj vatri, povremeno promjesala. Poslje izvadila listove, vratila mlijeko na vatru, pustila da pocne kipit, sipala puding unutra, mjesala par min i stavila u case. Ohladila puding, gore stavila slag i to je to. :)
Sto se tice mlijeka mislim da je bilo ono od 3.8% mlijecne masti.
Znala je moja mama napravit super domaci puding, ja nikad nisam radila (zasto komplicirati :D), ako se ne varam stavljala je maslac unutra pa mislim da bi i na taj nacin funkcioniralo. Treba pronaci recept :) Sto se tice okusa, mislim da bi bilo puno bolje, jer u ovom mlijeku cjeli puding poprimi taj neki specifican okus i nije bas ukusno.
A jel radilo, je, nije odmah, pa sam mislila da i nece, ali nakon nekog vremena osjetio se lagani "high", meni taman bilo za spavanje, i mogu rec da sam se bas fino naspavala i odmorila ;)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Evo jedan mali update :)
Presadila sam biljku prekjucer u posudu od 15L. Kolko vidim nikakve znakove stresa nije pokazala, vec je mirno nastavila u svom ritmu. Dosta se pocela granat odkad sam izbacila decke, kao da se nekako oslobodila. Odlucila sam ju ostavit na 12-12. Nisam ju gnojila s nicim, samo onaj jedan put kad sam prebacila na 12-12, a sad me zanima kad smijem pocet s obzirom da je presadena? (Presadena je iz 10 u 15L)
Da li vama ovo izgleda kao sativa? Primjetila sam da ima dosta razmaknute i dugacke listove. Ili se meni mozda to samo pricinjava ;)


Inace nista se ne desava, musice su nestale, ima par donjih listova koji su pozutili vec odavno i to je mislim zato jer su dodirivali zemlju, onih nekoliko listova koji su bili pozutili na vrhovima su tako i ostali, nista se nije sirilo, a za sad drugih problema nema i ja sretna. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sativa ili ne samo ti to isteraj do kraja, ako je dobila frisku zemlju nema potrebe gnojiti nekih bar 10ak dana, il dve sedmice pa onda udri nesto za cvetanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Sto se mene tice moze bit bilo sta, samo pitala sam onako informativno jer ako ce jos tolko narast kolko sative znaju, onda bi bilo bolje da pocnem spremat onaj ormar i dovedem ga u nekakvu funkciju ;)
A hvala ti za to sto se gnojenja tice, ja i ovako imam fobiju od pretjerivanja, tako da cu i to odgodit do maksimuma, znaci za tek jedno 10-15ak dana, osim ako se ne pokaze prije da joj treba.

Taman jucer kad sam ovo napisala da je sve ok, odem van vratim se, pogledam unutra, a biljka spustila listove skroz izgledalo je kao kod previse zaljevanja..A i dala sam joj malo vise vode nego inace zbog vise zemlje a i zato jer ju nisam vec 5 dana zaljevala prije toga. I nista ja se bacila na citanje kako sta, i reko aj da pricekam do paljenja svjetla ujutro pa cu onda u neku akciju busenja rupa po zemlji da joj dam zraka ;) i vec sam se pripremila, kad ono otvorim i biljka izgleda bolje nego ikad :)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
E i to mi je palo na pamet ali nikad ju takvu nisam vidjela pa sam odmah mislila na najgore. Ali vrlo vjerojatno da je to, pa sam sad nesto i naucila. Ne dizat paniku bez potrebe :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
51-52. dan zivota. Da podsjetim provela je par dana na prozoru, oko tjedan dana nakon toga zaostajala u razvoju, tj nije se uopce razvijala, a napokon se vratila u zivot 22.7. A danas je 7. dan od pojave prvih pistila i 16. dan na 12-12
Pistile su se pocele razvijat po svuda, pa eto da i to zabiljezim :)
Danas ujutro zalivena sa 1,5L vode uz dodatak 20 kapi limuna, planiram sljedece zaljevanje sa pola doze crvene Plantelle. Neke grane su pocele crvenit, ja mislim da je to do razlike izmedu temperature po danu / noci, ako sam u krivu molim da me ispravite. Temperatura se trenutno krece izmedu 18-23 po noci dok se po danu zna popet na 27-30. Jel bi bilo dobro da ugasim ventilatore po noci? Ili barem onaj koj upuhuje zrak a da ostavim ovaj za ispuh?
Evo slike
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Evo ovako moja biljcica napreduje... Kraj drugog tjedna cvjetanja (to se racuna od pojave pistila?), a ona raste nezaustavljivo. Jucer sam joj dala pola doze nutelle. Mislim da cu ju morat prebacit u onaj veci ormar ako ne uspijem izvest da ju nekako jos privezem i zategnem mada ce to bit tesko jer su joj grane pocele drvenit, a prije ju nisam mogla previse savijat jer je bila mrsava i krhka pa sam se bojala da ju ne slomim.. Ili ako napokon prestane rast ;)
Skoro sve grancice od fan listova su pocrvenile, a glavne grane su sve zelene jel ima ko ideju od cega bi to moglo biti, osim od temperature sto sam ja pretpostavila?
Malo sam preuredila box, obljepila folijom i stavila zarulje na vrh.
Evo slike pa sami presudite kako ide :) Pozdrav!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Savini polako te bocne grane...svaki dan po malo. U krug nekak pa odrzavaj nekih 5-10cm udaljenosti od zarulje. Jer ce inace uskoro pocet lizat zarulje, makar nece jos pre dugo to rast. Izduzuju se zbog manjka svijetla, al to je bilo za ocekivat.
Crveni stemovi mogu bit zbog manjka nutrijenata, obicno manjka fosfora, a dosta cesto je zato sto je to takav fenotip biljke. Vidim da su dobro podnjele pola doze tak da mozes probat sa punom dozom. Ne vjerujem da je zbog razlike temperatrue...nije tolika razlika i prije ce lisce poljubicastit nego stemovi. Nek te to ne brine. Ovo da ventovi rade 0-24 je po meni malo nepotrebno...nek me isprave ako sam u krivu al malo zaustavit to sve nebi skodilo...da si biljka povuce malo CO2.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Jucer sam jedno 10 puta odvezala i zavezala biljku i uspjela sam smanjit za jedno 5 cm visinu. Tesko ju je zavezat kak spada.
Aj smislit cu ja vec nesto, ako nista zabit cu nesto okolo po boxu pa za to vezat grane da nejdu u zarulje, ako i dalje bude rasla. Ona je narasla duplo ako ne i vise tokom ovih dva tjedna na 12-12... Kao neki mix sative i manjim udjelom indice.
Sto se tice ventilatora namjestila sam da radi po danu 12 sati onda kad se ugase svijetla ne radi 6 sati pa se upali drugih 6 sati.
A sad sam tek skuzila da sam napisala nutella, mislila sam plantella, i da dat cu joj sljedeci put cistu vodu a poslje toga puna doza ako joj ne bude pasalo ide na flush. Pa eto javim se kroz 10-tak dana, do tad pozdrav, i hvala na odgovoru! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Ona ce ti rasti jos minimalno tjedan do dva, bolje da ti to preselis u visi ormar jer iskreno neznam dal ces uspjet odgurat u ovom do kraja mada drzim fige :) Da, i nije bas popularno na forumu domaje unaprijed proglasavat nekim sativama il indicama samo prema jednom indikatoru tj, izgledu listova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
Jako lijepa biljka zucica00! Crvene peteljke su takve zbog genetike i to nije nikakav problem. Mogli bi na kraju listovi i cvjetovi biti u boji :) Blueberry genetika često ima takve vinski crvene peteljke..

Izgleda kao indika/sativa hibrid sa više indike nego sative..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
I tako izvadim biljku jucer iz boxa i krenem zatezat, zavrsim kad shvatim da sam biljku toliko zategnula da se na vrhu odvojila..
I to sad ovako izgleda:
S druge strane:
I iz daljine:
Biljku sam u panici cijelu odvezala i slozila veliki ormar i preselila.
Ona sad ovako izgleda:
Znakova stresa, susenja, "umiranja" nema. Sta da napravim s tim? Da zaljepim? Da ostavim da se susi? Jel se iko susreo sa ovakvom situacijom?
Bas je zeznuto mjesto gdje se to dogodilo nemam pojma kak i sta da napravim. Neki savjet bi dobro dosao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Vise nije zavezana, cijelu sam ju odvezala jer sam se bojala da se taj rez ne prosiri prema dolje.
Dobro onda cu taj dio zalijepit sa izolirkom kad se upali svijetlo, vec sam probala zavezat sa spagom al to ne drzi. Tako da od sad nema vise natezanja, neka raste kako hoce, barem sad ima mjesta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.