Domaćica, CFL 92 W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Kolko sam ja upoznat, susenje vrhova se zna desit zbog pregnojavanja, a ti velis da nisi jos gnojila. Isto tako moze bit zbog lose drenaze na dnu pa se nakupljaju nutrijenti. Al to je isto malo vjerovatno. Jos sta bi moglo bit je nedostatak necega ili pre visoka temperatura jer kazes da su klonule. Kolko je temp u boxu??? Jel imaju vode dovoljno? Ili da nemaju previse. Moglo bi bit i los ph, ovako odokativno dodavat limun a neznas kolko je ph vode....neznam :) Ja ne ispravljam nist i sve je ok. Ja bi definitivno pognojio vec sa pola doza plantelle list pa vidio kako se ponasa. Topirat mozes dokle god su u vege fazi, znaci mozes topirat tamo gdje si oznacila ;) Ako oces, mozes prebacit na 1212 pa eliminirat muskarce a mozes i pustit do kraja....kako god oces. Biljke meni izgledaju ok, a to sto sporo rastu...jbga...kolko svijetla tolko muzike :p Znaci, topiraj slobodno sve ako oces, pognoji i prati, izmjeri temp i vlagu ako mozes, i javi kako zaljevas to sve. :D
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ne, nisam gnojila s nicim jos. Znam da se ne gnoji dok biljka to ne pokaze :) U vezi limuna, zalila sam prvih jedno 3-4 puta sa cistom vodom, odstajalom po par sati i listovi su dosta cudno izgledali, poceli su dobivat bijele fleke da podsjetim to je bilo slikano 27.7



e onda, nakon toga sam pocela dodavat toj vodi (isto odstajaloj po par sati) po 15 kapi limuna / 1L i biljke su pocele dosta brze rast i vise nije bilo nikakvih fleka 1.8



To sam radila jer sam negdje citala da netko isto nije znao koj mu je PH vode pa su mu preporucili da bar malo "zakiseli" vodu jer voda iz pipe i pogotovo kad odstoji zna imat dosta visok..
Inace uvjek prvo provjerim jel zemlja vlazna ako nije onda zalijem, to bi bilo svakih 3 do max 4 dana, sa oko 1L vode(svaku). Temperatura je izmedu 25-32, sad trenutno 30.. je malo je visoka ali uvjek je tako i nije im bas smetalo koliko sam ja primjetila. Vlaga neznam kolika je, ali mogu rec da je niska i stavljam mokre rucnike unutra svaki dan.
Nije da su sve klonule nego ova "jednolista" listovi su klonuli prema dolje i to nakon zadnjeg zaljevanja kad su se i pojavili ti zuti vrhovi. Inace su listovi uvjek bili prema gore do sad.
I da moguce je da su zedne jer ih nisam zaljevala, nisam htjela jer nisam znala sta da napravim :)
Oke topirat cu pa kroz par dana javim kako je to proslo. Hvala ti :thankyou: :thumb: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ok..30 nije strasno. Jedino taj ph...obicno je visoka, ali neznas kolko...tj kolko tocno limuna :D
Neznam dal sam zabrijo al ovi listovi gdje su vrhovi spaljeni mi se cine dosta svijetliji od ostalih....sto bi znacilo manjak dusika. A nist...topiraj, pognoji i to bi moralo bit ok. Mozda jos netko baci kakav savijet posto ja nemam pojma o indooru :p
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Da znam na sta mislis ova slika?
Ja sam isto nakon sto sam pogledala sliku zabrijala da jesu i isla nazad u box pogledat ali nisu, to je do kuta iz kojeg sam slikala :D
Zaboravila sam te pitat sta si mislio s ovim "Isto tako moze bit zbog lose drenaze na dnu pa se nakupljaju nutrijenti" ? Zbog lose drenaze, mislis da ih nisam dobro tretirala? ;) Ma ja se brinem o njima ko da su moja djeca haha vidis da ih ni rezat ne zelim, al morat cu :p
I eto zalit cu ih, topirat, ali gnojit necu ovaj put, sljedeci mozda ako me netko ne zaustavi a ni nemam trenutno gnojivo za vegu, kupila sam jedino plantellu cvijet jer dosta ljudi kaze kako ih ni netreba u vegetaciji gnojit ako to one same ne traze sto je rijetko.
Ali opet ako cu ih stavljat na cvjetanje da pokazu spol, onda mislim da nebi trebala gnojit sa ovim za vegetaciju?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Onda mi dobro ucinilo ali ipak nije :) Ne brini za 2-3 lista...osim ako ne krene dalje.
Kad posuda ima losu drenazu(odvod vode-rupe) ....onda na svakom zaljevanju se na dnu talozi gnojivo i soli i posto je korijen na dnu, on pocne vuc koncentrirane nutrijente i dobivas pregnojavanje ;)

Ovo za gnojenje dok ne pokazu...neznam bas. Ne treba gnojit u vege fazi kad imas automatike jer im vege faza traje taman kolko u zemlji ima gnojiva po defaultu.
Racunaj da u zemlji imas dovoljno gnojiva za cca 3-4 tjedna i nakon toga bi trebalo pocet gnojit. Racunaj da ako od kad prebacis na 12-12 da ces cekat 10-15 dana ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako nemaš gnojivo za vegetaciju, daj im pola doze gnojiva za cvijet. Pa ćeš videt kako od reagiraju.
Stavi na 12/12 režim,/ako so regularne sjemenke/ , ostavi 18/6 ako so feminizirane sjemenke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Ako nejde dalje od tih par listova može bit da nije ništa! Samo ti nastavi kako si dosad, topiraj ih i ako si u mogućnosti možeš ih ubacit u neke veće tegle recimo 15-20 litara i vidit ćeš kako će poludit, a tako i možeš bit sigurna što se gnojenja tiče još neko vrijeme...
Ide to odlično samo naprijed ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Biljke su topirane jucer, nadam se da sam to sve dobro napravila stavit cu kasnije ili sutra slike jer nemam vremena sad za slikanje.
NIsam ih gnojila napravit cu to sutra navecer jer ih mislim prebacit na 12-12. (Nadam se da to nije prerano posto sam ih tek topirala?)
Jucer sam primjetila nekakve musice u boxu :angry: bilo ih je jedno 3-4 komada i to kad sam krenula dodat malo zemlje ovoj najvecoj..isla sam s prstima preko zemlje i one su pocele iskakat poubijala sam ih par a jednu nikako nisam mogla uhvatit..
Naravno odma sam reagirala i pretrazila o cem se radi i zakljucila da su to pljesnive musice? Ne znam kako to nisam do sad primjetila i kako su uopce dospjele unutra. Stavila sam zute ljepljive trake unutra i ploske krumpira na zemlju. Nadam se da vec do sad nisu napravile nikakvu stetu biljci...

Stipe, to nisu dva-tri lista ima ih vise na ovoj jednoj. Ali ok pricekat cu jos i vidit ako ce se ista sirit :unsure: ;)
I hvala onda sam ja to krivo shvatila u vezi gnojenja, a sto se tice rupa na dnu ima ih dosta i uvjek ostavim da se dobro ocjedi tako da ne vjerujem da je to.

Chill, hvala na savjetu, tako cu i napravit. Sjemenke jesu regularne. I stavit cu gnojivo od sutra i krenut na 12-12. :)

Domar, hvala, kao sto sam rekla biljke su topirane, a sto se tice tegli, nisam sigurna ali ja mislim da je ova najveca od 15L, a ove druge dvije od 10L, ne znam tocno jer ih nisam kupovala nego sam ih imala doma i receno mi je da su te litraze. A sto se tice toga da ih stavim u vece, sad to nikako nemogu izvest jer mi vise nebi stale u ovaj box :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
irieman, hvala ali moje ove nisu bijele vec su crne. Mislis da bi to pomoglo i sa mojim? Vec davno sam citala da je kopriva dobra kao pesticid i gnojivo, uopce nije bilo vezano uz ove biljke ali nije bitno, razmisljala sam i o tome u tom trenutku ali sam htjela sto brze odreagirati pa sam napravila to sto jesam, jer u blizini nemam koprive :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Napravi juhu od duhana, cesnjaka, luka, cili paprike i limuna. ili prokuhaj ili ostavi 24h. Procijedi i stavi u prskalicu i pospricaj lisce gore i dole. A na zemlju posipaj cimeta u prahu.
Sa ovime si na bio nacin pokrila vecinu kukaca. Vecina kukaca ne vole limun. Miris luka i cesnjaka ih takodjer odbija, cilli da ne pricam a cimet sadrzi kumarin koji je otrovan za njih...pa i za ljude. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Hvala ti na savjetu kao i uvjek, probat cu to, ali sutra jer sad sam umorna i neda mi se nis osim lagano zapalit ischilat pogledat neki film i na spavanje :)
Da stavim neku odredenu kolicinu toga svega il? Jel ima neki recept? A sto se tice duhana to sam i procitala u jednoj od tema na forumu da je dobro protiv njih pa da se razrijeduje u odredenom omjeru, pa za to onda mogu koristit kupovni duhan glavno da je bez ikakvih aditiva jelda?
Uglavnom biljke su na 12-12 od danas, stvarno mi se neda sad kopat po forumu pa ako mozes jos da mi kazes oce im to nastetit ako sam ih stavila u cvjetanje i da ih spricam dok idu "na spavanje" kao i kad ih zaljevam? :unsure:
Maknula sam krumpir danas, stavila nove ploske i pregledala sam ovaj koj sam izvadila, vidjela sam nekakve bijele tockice ali to meni ne izgleda ko "larva" vise lici ko da se krumpir susi, pa ne neznam il ja dobro ne vidim ili ih ni nema? ili im se ne svida moj krumpir? Jel limun koj stavljam u vodu za reguliranje PH pomaze i protiv njih, one jos nisu kukcu dok se ne razviju ili? :ludaci_lol: Sorry ako su ovo glupa pitanja, meni se inace sve bube gade i nemogu ni manjeg pauka podnjet uzas. Mozda je i dobro da ne vidim te "larve" ;)
Nebitno u svakom slucaju posipat cu taj cimet isto..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ma nista sori...tu smo da si pomognemo.
Ovak....recepata ima mali miljon za te sve mixeve. Meni se iskreno neda opce pazit na to. Ja to sve odokativno i sve je ok. Tu si bez brige.
Znaci ovak: Preporucio bi ti da radije ostavis 12-24h nego da kuhas jer se cesnjak ubije kuhanjem i izugubi miris.
Skoro svaki kupovni duhan ima nekakvih aditiva...tak da...kupi najeftiniji ili najjaci neki. Ja sam neki dan radio mix i stavio sam doslovno punu shaku duhana, jedno 3 velike zlice susenog chilija, cijelu glavicu cesnjaka...onak razrezes svaki cesanj na 2-3 djela. ja sam cak i zlicu cimeta stavio u mix...nemre skodit :D limun....neznam u cemu je fora...al svi pricaju da je odlican protiv kukaca. nisam uspio nac sto tocno ali znam da je svjezi limun. tako da iscjedi cijeli limun i ostatak (koru) narezi i bubni u mix. za ajmorec 24h to dobro procijedi jer ce ti zastopat pumpicu ko meni :D
Limun je dosta zapostavljen na nasem forumu a na 420 forumu ga svi hvale i rjesavaju dosta problema.

Za ostalo ti nemam pojma...nisam imo problema sa fungus gnats i neam pojma kaj stim krumpirima :D nit mi se da citat trenutno :p

e da...sve ono gore kaj sam naveo....sam stavio u pumpicu (onaj super Jon za stakla) ....i tolko vode kolko treba da napunis pumpicu. Nikakvo razrjedivanje.
Smrdi prilicno jako i pece za noc zbog paprike :D
A ovu foru za cimet na zemlju mi je Opa Cupa reko :p
eto....sve to skemijaj i spricaj....ne skodi biljci ni najmanje....barem mojima nije nista a pol boce sam izspricao po njima da se cijedilo :D
ee da da....dodaj jos par kapi deterdjenta za sudje da se bolje primi po liscu....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Hvala Stipe, napravila sam kako si rekao, u petak sam ih sve pospricala s time i primjetila sam da ih nema vise tolko a jucer sam ih opet spricala i ne vidam ih vise, za sad :clap: :)
Dan poslje su dobile pola preporucene doze crvene plantelle, na najmanju biljku je to super djelovalo, dok su se na drugim biljkama pocele pojavljivat "kandze" na nekim listovima... Jel bi bilo dobro da im napravim flush?

Njamanjoj biljci sam skratila neke donje listove jer su poceli zutit na vrhovima posto su dodirivali zemlju a par njih ne znam sta im se dogodilo nije mi bilo lijepo za gledat i morala sam to napravit, nadam se da nisam pogrijesila :huh:

Najveca i najnaprednija biljka je pocela pokazivat nesto sad ne znam jel to cvjet, ili novi listovi, to je jako sitno i ja to ne vidim kad gledam ali sam uspjela sa zoomom to uhvatit kolko sam mogla i kolko mi kamera dozvoljava..Jel to muska biljka? :tuzan

Eto je, ili eto ga
I najstarija biljka o njoj nemam nista posebno za rec, osim da je jos uvjek spora ko i inace :)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ah znala sam nekako je rasla reklo bi se u turbo modu u usporedbi sa ove druge dvije a dosta ljudi kaze da takvi uvjek budu decki. :thumbsdown: Ostavit cu ga jos dan dva da se oprostimo i idemo dalje, danas im je 6. dan na 12-12 vjerojatno ce i ove druge kroz koj dan pokazat sta su, nadam se ne i isto :) Pozdrav!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
E jeeiga....takvi smo ti mi decki....ful smo brzi u svemu, nikakve koristi od nas...i na kraju jedino nas mos pocupat i bacit :D
a za ove kandje neam pojma....skoro pa sam siguran da nije pregnojavanje od pola doze plantelle i da flush ne trebas radit. Prije bi reko da je do ph ili eventualno losa kombinacija temp-vlage u boxu....al to ostavljam za pametnije indoor gurue :p
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
:rofl: ae dobro bar si me uspio nasmijat usred ove tuge :p
Isti dan kad sam ih gnojila temperatura se vani dosta spustila, i u boxu je dok je mrak 20, po danu 25, a inace tesko da je i po noci bila na 25. Isla je do 32-33 stupnja kad su zarulje upaljene prije. Zalila sam ih prije nego sto je trebalo,dva i pol dana nakon posljednjeg zaljevanja, jer sam mislila posto sam ih stavila u cvjetanje da ce im biti potrebno plantelle. Eh sad mozda stres od promjene temperature popracen kako pise u jednoj temi

Previse Azota
Biljka ce dobiti tamno zeleni izgled. Stablo ce biti krhko a korenje nedovoljno razvijeno. Listovi ce se savijati pri krajevima i izgledace kao kandze. Moze da napravi probleme sa kalcijumom.

Uzroci
Previse vode i premalo organskih jedinjenja moze izazvati nedostatak. pH 6.8 je savrsen za N.
Potrudite se da biljke ne budu izlozene prevelikoj hladnoci jer moze usporiti uzimanje N iz zemlje.

Probat cu i ostavit ih jos dan-dva bez vode(zadnji put zalivene u subotu) e onda zalit sa vodom, umjesto 15 kapi limuna cu stavit 10 na litru i bez plantelle pa cu vidjet kako ce se odrazit na njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.