Domaja iz kraja x4

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Pozdrav drugari,zelim nam svima nama puno sunca i lepog vremena.
Prosle godine sam imao jednu biljku u kanti od 25l,tada sam i poceo pratiti ovaj forum. Pohvale za forum i volju vecine clanova da prenesu znanje na druge.
Jedna biljka je slucajna,izrasla na mestu proslogodisnje i ona je presadjena sa sve busenom na sajt,koji je prepun kopriva,sto odgovara i kanabisu. Nadam se da ce od nje biti zenskica. IMG_20160528_130815.jpg
Sto se tice ostale 3 biljke,one su na drugom sajtu. Semenke sam dobio i receno mi je da su fem,ja ne verujem ni samom sebi,tako da ih gledam kao regular i nadam se jednoj zenskici.
Sajt je zarastao u travu do stomaka,pun bodljikave puzavice. Kao paravan su kupine divlje visoke do 2m,sto ce biti zastita od nepozeljnih ociju kada izrastu. Izvor vode mi je relativno blizu.
Muka je bila iskopati rupe,jer je prepuno kamenja,kao sljunak je.
Na kraju je u svaku stalo oko 25 do 30l zemlje odokativno. U jednoj rupi je planela balkonia,a u druge dve compo-sana blumerende.
Jednu planiram da multitopiram,i dobijem grm,a druge dve nek rastu kao jelkice i kako priroda nalaze.
Sto se njihove hrane tice,za sada dobijaju samo Slavol,kasnije kad se uozbilje dobice i plantelu :D
Obilazak planiram jednom u 7 do 10 dana. Slike koje imam su napravljene po mraku,ovih dana cu slikati lepo po dnevnoj svetlosti da bude lep uvid u sve. IMG_20160528_130745.jpg IMG_20160528_130708.jpg
Veliki pozdrav svima. Do vidjenja :)
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Hvala puno na lepim zeljama i podrsci,znaci mi mnogo ljudi.
Nesto razmisljam,sve tri su gotovo identicne,i list i razmaci medju njima,moguce je da su brendirane. Ja sad racunam,da su te semenke koje sam dobio,dobijene na nacin(najcesci je da na biljci izadje koja banana pa dobijemo par komada menki ili cist muskarac oprasi zenku,tj neku domaju je oprasila neka tamo x domaja) onda je to F1 generacija,koja ima osobine i tate i mame,i svaka semenka(kasnije biljka) ima izmesanu genetiku oba roditelja(ispravite me ako gresim). Znaci da su moje smenke dobijene na taj nacin onda bi bilo nekih razlika medju njima(u rastu,listu,boji itd),ovako su sve identicne sto mi govori da postoji mogucnost da su brendirane(kao sto mi je i receno kad sam ih dobio).
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Prevremeni update. Juce je sunca bilo do 3,4h i odjednom se namrgodilo i poceo pljusak ogroman,koji je trajao malo duze. Naslutio sam najezdu puzeva,iako ih na sajtu nisam vidjao,i resio da odem,izvidim stanje,i opašem ih mrezicom za komarce :D
Mogu reci da rastu veoma brzo. Biljka koja je u Planteli Blakoniji je znatno veca i brza sa rastom od druge dve koje su u Compo Sani Blumerende.
Ova najveca u Planteli se nesto nakrivila i donji listovi i izadanak su dodirivali zemlju,moguce od kise a i od brzog napredovanja i rasta. Posto nista kod sebe nisam imao da je privezem,zabo sam parce neke suve drvenaste biljke i otkinuo nit jednu(zicicu) od mrezice za komarce privezao i ispravio. Listovi su veliki,za poredjenje malo su manji od dlana. To bi bilo to,kisa je odradila zalivanje ovaj put umesto mene,sledeci put dobijaju slavol. Pozdrav drustvo :) IMG_20160602_095423.jpg IMG_20160602_095342.jpg
Slicice su napravljene pre postavljanja mrezice
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Hvala. Znam da bi bilo lepse i bolje,ali nisam siguran u starost,pa nisam hteo da pisem ako ne znam tacno. Imaju sigurno 30ak dana,znam da su male u odnosu na starost,ali od kad su izvirile iz zemlje pa narednih 15,20 dana je bilo uzas vreme,kisovito,hladno i bez sunca.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.397
28.001
1.098
Trøndelag
ma kakve kolce,gdje je jos do kolaca i vezanja ako uopce budu i trebali. zabode se siba malo deblja ako se valjaju,kad ojacaju ne treba im nista do jeseni. ionako se kolac ne zabija uz sami centar stabljike tako da nema sanse da se osteti korijen i kada se to naknadno radi.
turpija lijepo je to,samo da sunce krene kako treba i nema straha. biti ce to prave bestije do jeseni ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Ako bude potrebe,ponabijace se kolcici :D
Isao sam do sajta,krece invazija skakavaca a i primetio sam da grickaju po malo,pa sam po preporuci svih forumasa kupio Actaru i isprskao ih.
Dobile su preporucenu dozu slavola,i nekog preparata za listajuce biljke,cisto da ga probam dok ne uzmem Plantelu. Jednu sam topirao,i na izrezanom mestu stavio malo voska cisto da se ne inficira.
Ali ljudi koliko dobra zemlja znaci to je nesto neopisivo,da one tako brzo rastu za mali period.
Evo je topirana,losije mi uhvatio fokus ali vidi se IMG_20160606_101941.jpg
Evo i ostatak drustva :)
IMG_20160606_102033.jpg IMG_20160606_102103.jpg IMG_20160606_102005.jpg
Evo i slika za poredjenje napretka na
na biljci koja je u planteli balkoniji koja je ujedno i najveca. U odnosu na stap koji je poboden u nju vidi se ogroman napredak od cetvrtka do nedelje. IMG_20160606_103808.jpg
To bi bilo to pisite kritike i zamerke,predloge sve. Update je malo cesci bio,od sad ce biti samo jednom nedeljno ili na 10dana. Pozdrav drugari
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ide to dobro. Ja bih sve topirao, inače ako ti ode u vis budeš dobio biljku od 3-4 metra koju će prva kiša savit do poda, tak da ti ni najduži štap nebude pomogao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234