EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Sa hidrogenom? :signs053: Neuka sam po tom pitanju, čemu hidrogen? Jel to ono što ide u boju za kosu? :icon_lol:

Btw, riknuo mi ovlaživač danas i dođe mi da namlatim onog ko mi ga je prodo, ali kupila sam ga prek neta pa nemam koga namlatit. Sreća pod garancijom je, nadam se da biljke neće osjetit veliku razliku dok ne dođe s popravka, iako mi je vlaga sad na 35%, a držala sam ju oko 50.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....hidrogen kao cisti korijen i daje mu vise kisika, ubija bakterije sto dobre tako i lose, preporuca ga se koristit par puta u growu ne previse.......ja sam ga koristio i nisam vidio neke promjene sa njim ili bez tako da ga vise ne koristim.......

.....ako ces probat uzmi u ljekarni onaj 3%-tni hidrogen i doziras 3-5ml na litru vode......

....a za ovlazivac ne brini, prati biljke sad dok su bez ovlazivaca i kad dode sa popravka ili novi i kad ga ubacis u box uvjeren sam da neces vidjet razliku na biljkama.......
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
"kao" čisti korijen :icon_mrgreen: ...pa ne znam, eventualno bi probala da dobijem neke znakove da korijen nije u redu...

Jedno pitanjce, za one koji su imali problema s blokiranjem nutrijenata,, da li se u slučaju blokiranja listovi na cijeloj biljci mijenjaju istovremeno, ili krenu odozdo prema gore?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovisno o kojem nutrijentu se radi... NPK krece od dole, mikroelementi od gore..
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ok, znači moguće je da se kod mene radi o nedostatku (ili blokiranju) nutrijenata i da će se proširiti dalje? Kali, mislim da si baš ti reko u nekom postu da imaš isto gnojivo i da ti užasno smrdi. Moje ne smrdi skoro ništa, jel moguće da je "ishlapilo" s obzirom da je godina proizvodnje 2006? Nije naveden nikakav rok trajanja, a kupila sam ga na sniženju (valjda je dugo stajalo pa su ga snizili jer nitko nije kupovao).
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 07.05. - 33. dan

Stvarno se nadam da u ovom gnojivu ima dovoljno nutrijenata, bez obzira što je staro 6 godina. Danas je bilo vrijeme za zaljevanje pa sam im puknula još pola doze, i sad ih neću gnojit idućih 2 puta. Još jedan set listova mi se skroz posušio, ovo mi je već postalo opterećenje, to je treći set, a četvrti set već počinje žutjeti :(

[url=http://postimage.org/image/lkbj9gc17/] [/URL]

...i par slikica da ne bude sve tako sivo (tj. žuto :icon_mrgreen:):



Gdje ste, znalci? :tuzan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
pa zar ne piše na gnjojivu rok trajanja odnosno proizvodnje...? nema razloga da imaš blokadu nutrijenata, prije da imaš nedostatak i da gnjojiš buvljak proizvodom

meni su htjeli uvalit zelenu plantelu na popustu i za 10kn uštede da dobijem žutilo i nesanicu...ne hvala....bolje plati i nek smrdi pa da znam što radim

ovako što sad...ti misliš da gnjojiš a sve zas k.... radiš jel...pa te strah više a ono je u stvari manje...ma može biti što hoce...moj ti savjet baci to u smece i kupi proizvod kakav treba biti i plati onoliko koliko košta
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
6 godina ?! Pogledaj mozda pise negdje rok uporabe..

Edit: maki pisemo u isto vreme :D
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ne piše nigdje rok upotrebe, iz toga bi se dalo zaključiti da je neograničen. Piše datum proizvodnje, 2006. godina :-/
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......drimerice ako to zutilo ide od dole prema gore i konstantno zute rekao bi da im fali N, uz to ako sumnjas da je gnojivo oslabilo tijekom godina od stajanja na tvom mjestu bi probao sa punom dozom.......nevjerujem da ces ih sa punom dozom spalit, bar ne prvi put......
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
upravo gledam slike...donji listovi koji su najveci su gotovi da se razumimo i moš ih samo precvikat(3 slika/samo crpe energiju bezveze) i uopce nisu toliko u mraku jer si usporila sa lst-om i pustila da se biljke izduže.

zelena plantela koja je bila na popustu je bila iz 2008 a ova u mene je iz 2010 sad pogledao tako da....cisto sumnjam da bi nešto bilo na popustu ako nema rok trajanja
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hmmm, ne znam...pričekat ću sad par dana da vidim da li se što popravlja, dobile su dva puta po pola doze gnojiva u zadnjih tjedan dana.. ako neće biti promjene na bolje, probat ću s nekim gnojivom novijeg datuma.

Inače, što se tiče "crpljenja energije" prije bih rekla da biljka crpi te listove, tj gornji listovi uzimaju nutrijente iz doljnjih, pa zato bi ih ostavila nek ih skroz iscrpi.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
planatella crvena i zelena kao i planatelin prah za kloniranje NEMAJU roka trajanja.....koliko sam ja bio istražio tržište....
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
a da nisi neki lock out napravila? koji ti je pH zemlje ?sa kolikim pH zalijevash biljke narocito kada stavish gnojivo da li provjeravas? ..Lagano ga provjeris napiso sam ti u postu gore prije par dana :) Week2 of flowering obavezno flush zemlje :) week 6 takodjer narocito ako posjedujesh indice obozavaju to ,FLUSHAJ zemlju za dva tri dana i novo gnojivo kupi biobizz ti je 80 kuna imas ga za 5 growanja automatika i ne cicijarite na prehrani :).Genralno su biljke ok samo sibaj dalje i stabiliziraj si pH :) Drz se i sretno ;)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
1.Neznam zašto bi jedna plantela bila na popustu a druga ne ako je bezvremenska?

2.Nixa..zašto da radi flush ako je prvi put gnjojila i to sa pola doze?

I ovako ja mislim/vrlo moguce da joj fali svega,sa ispiranjem odo i ono malo u zemlji što ima...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
pH vode prije zaljevanja je između 6 - 6,5. Mjerila sam i pH vode koja je iscurila, ona je nešto kiselija, vuče prema 5.

edit: ne vidim niti ja potrebu za flushanjem.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Nemoj flushat nego ukloni te lose listove.Ko da imaju previse fosfora nisam siguran,da je to moguce sa tako malo gnojenja.Ph ti je nizak za od vode koja je prosla kroz zemlju.
Stavi ph na 6.7. i dodaj hidorgena biljke ce bit sretne.

---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

I da Plantela list nakon nekog vremena pocne sa kristalizacijom i ja sam je koristio staru 4 god i bilo je ok ali ipak cudno malo se osjetila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.