EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma nedostatak je definitivno... Nabavi makar neko gnojivo za vegetaciju da pojacas N i bit ce u redu dalje, samo nemoj cekati...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Domaja the best je napisao(la):
...Stavi ph na 6.7...

Na žalost ne mogu tako precizno mjeriti s kapima. Koliko bi trebao biti pH vode koja je iscurila? savjeti su do sad uvijek bili zalijevati za vodom koja ima pH 6 - 6.5, i tako sam i uradila. Očigledno zemlja ima dosta niski pH... (na pakiranju je navedeno 5.5 - 6.5)

edit:

Kali je napisao(la):
Ma nedostatak je definitivno... Nabavi makar neko gnojivo za vegetaciju da pojacas N i bit ce u redu dalje, samo nemoj cekati...

Misliš da uzmem gnojivo za vegetaciju tokom cvjetanja.. hm ok, ipak je ovo automatik pa možda ne bi škodilo. Sad sam već 2 puta za redom gnojila pa mislim da ipak moram čekati...
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
ja sam reko da je dobro flushati biljke u 2 i 6 tjednu cvatnje :) sto se primate svi ?:D ..Ako sam ista netocno rekao neka mi se post dilita,znam da badovi explodiraju tad ! ;) probo vidio uvjerio se ! Na njoj je sta ce raditi sa biljkama ,a ne da dnevnik ima 11 stranica i pola odbijenih komentar,ali citaj ,uci i eksperimentiraj i doci ces do najbolje odluke :) lp
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
uf koliko savjeta... da te glava zaboli :)
Gledaj, definitivno su malo "gladne". Nemoj pretjerati sada, a za pH sam ti već rekao mislim da ga previše spuštaš. Ovo Compo gnojivo je super i nemoš pretjerat s njim tako lako. Ja sam ga znao u full dozi stavljat bez problema. Ako ideš sa pola doze svako drugo zaljevanje, mislim da će bit sasvim dovoljno N do kraja, koji i nije tako daleko više :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@ Nixa, ništa ja ne odbijam, samo skupljam savjete i učim

edit:

zlo&naopako je napisao(la):
uf koliko savjeta... da te glava zaboli :)

...a što misliš kako je tek meni :icon_lol:

A šta sad onda da dižem pH sa sodom, jer mi ga gnojivo spušta na 6 - 6.5 ...? :D
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
@njrnjava - a šta nije to datum proizvodnje?

edit:

my bad, vidim sad 06.01.12 - 06.01.17, znači 5 godina... ma gle, ovo gnojivo koje sam ja kupila ne bi smjeli prodavat nakon isteka roka (uostalom, kao i što ništa drugo se nesmije prodavat nakon isteka). s obzirom da rok nije naveden smjeli su ga prodat, ali su stavili na sniženje jer je dugo stajalo i valjda nitko nije htio kupit to gnojivo pored hrpe jeftine plantele.
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
tak je, samo neznam, jel može 5 godina ako je otvorena...al nijednom groweru ne želim da u 5 god. ne potroši jednu plantelu... :ridinghorse:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Ovo je dnevnik uzgoja ako se ne varam,ako to netko radi radi slika i growerske erotike mislim da je falio poantu dnevnika,mislim da je za to prikladnija tema foto sa i bez komentara.

Ako netko želi uzgajati i cekati na odgovor samo iskusnih clanova trebao bi razmisliti o privatnoj pošti a ne o vođenju dnevnika,no neka se dremerica po tom pitanju izjasni pa cemo poštovati njezin stav i ne javljati se više nikako...

sry za off al nakon 12 stranica jedan moj post više ne smatram da ce uciniti veliku štetu,o gnjojivu i biljkama sam se izjasnio
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ljudi, ja ne znam gdje je zapelo, tj. tko si je što krivo protumačio, ali ovo je grow report i svačiji su komentari dobrodošli. Tko još radi dnevnik radi slika? Zar bih onda slike bile od bolesnih listova? Normalno da ne mogu poslušati svaki savjet jer onda bi svega i svačega napravila. Zapravo, iznimno mi je drago da se javljate i da mogu čuti različita mišljenja, pogotovo ako dolaze iz iskustva. Eto, nadam se da smo to razjasnili.

edit: i nije mi jasno što svima toliko smeta broj stranica...pa nebi ih bilo toliko da nismo imali o čemu raspravljat... :icon_rolleyes:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ma samo teraj dalje Drimerice,ovi dnevnici koje mi početnici radimo i trebaju imati dosta stranica jer svako malo stavljamo slike i postavljamo pitanja,što je po meni i normalno jer nas sve živo zanima i čim se nešto promijeni na biljci stavljamo slike da bi ekipa prokomentirala i dala savjet.evo i moj dnevnik ima 9 stranica,a nisam ništa još uzgojio,al me to ne brine,tako da se nemoj ni ti opterećivati s tim što neki imaju pik na broj stranica u tvom dnevniku. ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne bih zelio srati, ali ja sam ti odmah rekao sto je problem, a sto rjesenje... NE bi bilo toliko postova da se nema toliko nedoumica... Pa ne idemo doktorima po 13 misljenja! Zalij s vise N i mislim da tu prici moze doci kraj, osim ako jos netko ima nesto za reci... I ja sam primjetio da se cekaju "veliki" da bace svoj komentar, tu podrzavam Makija!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

I ja sam toga misljenja da se treba kulturno pisati i da dnevnici treba u sebi da imaju neke rasprave, obljasnjenja, jer ih to cini bogatijim.
Ako toga nebi bilo onda se nezove dnevnik nego prirucnik kako sta da se radi.
Kako svet ide napred tako se i stvari vezane za nas hobi menjaju. Dolaze neke nove ideje, predpostavke, dokazi pa bi i mi morali ici napred.
Mozete pogledati neke strane stranice sa istom tematikom. Imaju toliko bogatih dnevnika sa toliko stranica da ti treba dva dana da procitas dnevnik a puni su korisnih informacija a i nekorisnih pocetnickih pitanja. Sigurno je glupo citati ono sto znas po neznam koji put ili odgovarati na 1000 puta postavljeno pitanje al toga je bilo i bice uvek al ti si se kao admin, moderator, prijatelj foruma obavezao na nesto.
Ako nesmeta onome ciji je dnevnik
the Dreamer@ Ljudi, ja ne znam gdje je zapelo, tj. tko si je što krivo protumačio, ali ovo je grow report i svačiji su komentari dobrodošli. Tko još radi dnevnik radi slika? Zar bih onda slike bile od bolesnih listova? Normalno da ne mogu poslušati svaki savjet jer onda bi svega i svačega napravila. Zapravo, iznimno mi je drago da se javljate i da mogu čuti različita mišljenja, pogotovo ako dolaze iz iskustva. Eto, nadam se da smo to razjasnili.

edit: i nije mi jasno što svima toliko smeta broj stranica...pa nebi ih bilo toliko da nismo imali o čemu raspravljat...
nebi trebalo ni drugome. Ko ima nesto da mu smeta u dnevniku neka slobodno napise "tako i tako stoje stvari molim te da nepises vise u moj dnevnik. Nema ljutis sve kulturno netreba onda netreba i ides dalje.

I mnogi od nas nemaju sa kim podeliti svoju nevolju, radost, pitanja i neznanje svoje pa im je ova stranica jedini izlaz za to.
( sa ovim neopravdavam postavljena pitanja po 1000-diti put a i dnevnik sa malo slika nije bas interesantan )
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
sory za off dremerice po drugi put:

ja isto prvi put growam i otvorio sam dnevnik kako radi sebe tako i radi foruma,ljudi koji su ovde...
mojih 100 pitanja treba shvatiti kao dobru volju i želju za growanjem i potrebom da budem bolji i iskusniji a ne da me se po ko zna koji put naziva paranoicnim što me na neku ruku i ljutilo...

ne dajem savjete ako ih nisam iskusio ili prethodno od provjerenih dobio ili procitao zato i postoju ljudi sa xy bodova reputacije i svi ostali koji se uce i sudjeluju u raspravi

kada bi nestali ovi svi drugi mišljenja sam da bi sve ovo skupa izgubilo svrhu,cemu onda cjela stranica,ja sam uvjeren kako su tvorci ovog sita upravo bili vođeni tom vizijom(kako što vecem broju ljudi približiti svetu biljku i uciniti je dostupnom svakome) ako sam zastranio u svojoj naivnoscu molim da me moderatori i admini ovog sita isprave pa da spakiram kofere.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 10.05. - 36. dan

S obzirom da se stanje nije popravilo zaključila sam da ovo gnojivo koje koristim nema efekta, tj. da mu je vjerovatno ipak prošao rok trajanja nakon 6 godina (na većini gnojiva koje sam danas gledala u dućanu piše rok trajanja 5 godina) - dakle, kupila sam danas crvenu Plantelu i dala biljčicama pola doze. Voda je promijenila boju u bijelu, nadam se da je to normalno, sa onim Compo gnojivom nije mijenjala boju. Sve u svemu, nadam se da će se stanje stabilizirati prije nego počne utjecati na cvjetove.

 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
da,ja bi na tvom mjestu pokušao isto jer ti se "žutilo" penje i treba to rješavati...inace biljke ti jako ljepo cvjetaju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.