EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
drimerice biljkice su super.....najbolji savijet koji ti itko može dat je da ih samo pustiš na miru..... :) ....

@napušena vjeverice.....od kud tebi ti svi suludi podaci...bila bi ti veća 30 posto...biljka ti zaotaje rastom nekih 10-15 dana?? cijeli si u nekim izračunima.....
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zato sta ima opremu za 150W, da je stavila MH 150W koji baca brdo plavog spektra, bile bi 30% vece sto posto...

Inace, ovo je jedna od tema koju uzimam kao "konkurenciju", jer sam i ja tada zasadio. Ja imam CFLku 125W, koja daje 9000 lumena za razliku od Dreamerice koja ima oko 20000 lumena, odnosno 16 tisuca jelda?

Pa ne trebas biti znanstvenik da bi povezao 2 i 2. Za 150kn, kolko kosta MH sijalica od 150W... osjetila bi se razlika 100%



Aj da pojasnim... znaci ja na 0.6m koristim 9000 lumena plavog spektra a ona na 0.4 koristi 16000 lumena a imamo biljke jednake velicine, moje su cak ljepse :)))


Ne kazem da je lose, da se razumijemo, ovo je sve super al uvijek moze bolje, samo to kazem. :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Hvala svima na komentarima i sugestijama.

Što se tiče pH - s obzirom da i dalje mjerim s onim kapima za akvarij, te vrijednosti koje navodim su onako od oka. Po boji tekućine činilo mi se između 5,5 i 6. stvarno je teško odrediti preciznije. Trudit ću se ubuduće da više naginje prema 6.

U vezi mirisa - meni osobno nije problem, ali kao i kod svega ne želim ništa čisto prepustiti slučaju. Istina je da ne znam što očekivati kako će dalje rasti, no ne vjerujem ipak da će ove dvije biljčice moći zamirisat cijeli stan i još manje da bi to susjedi mogli osjetit. Ako će se miris eliminirati provjetravanjem sobe to bi moglo proći, ali ako postoji rizik da se nanjuši izvan moja 4 zida to svakako ne želim riskirati.

PowerSeed je napisao(la):
... mislim, jer ne sme da se oseti ili bi ti samo htela da smanjis smek,
Dakle, ne smeta mi da se malo osjeti, samo nek nejde van sobe.


Znači vaš savjet bi bio da ne radim onakav filter za PC vent jer nema šanse da će kroz njega povuć? U tom slučaju jedino što mi preostaje je neki kupaonski vent namontirat umjesto ova dva PC koja trenutno imam za ispuh i onda na njega onakav filter.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
hahahahahahahaha....dobro si me nasmijao :) ....ti uspoređuješ divljaka i autoflower easyRyder.....ja sam ga lično prošlu turu uzgojio.......neprocijenjive kvalitete :) ...udara ko blesav....još sam ga morao i nekoliko dana ranije ...stavit u mrak jer se moralo na put....a ti ako koristiš 1500 lumena vrh....pogle koliko ti udaljena od biljkica.... nemoj spamat s glupostima dnevnik...pusti curu da uživa u svojem growu.....a ti si po iskustvu koje imaš trebao imat biljke od pola metra....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
@$, nije na odmet staviti citat na ciji se post odnosi tvoj post, ja na momenat nisam skontao, gledao sam sta je iznad tvog posta ;)
@drimerica, ne verujem da ces imati problema izvan "tvojih" zidova, pitanje je jedino da li se sme osetiti ako ti neko dolazi u posetu, i sl.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ma kakva sorta bila nema šanse da ti se cuje miris izvan prostorije u kojoj growaš da ne govorim izbvan stana/kuce...plus toga uzgajaš "samo" 2 biljke
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
$DoLaR$ je napisao(la):
hahahahahahahaha....dobro si me nasmijao :) ....ti uspoređuješ divljaka i autoflower easyRyder.....ja sam ga lično prošlu turu uzgojio.......neprocijenjive kvalitete :) ...udara ko blesav....još sam ga morao i nekoliko dana ranije ...stavit u mrak jer se moralo na put....a ti ako koristiš 1500 lumena vrh....pogle koliko ti udaljena od biljkica.... nemoj spamat s glupostima dnevnik...pusti curu da uživa u svojem growu.....a ti si po iskustvu koje imaš trebao imat biljke od pola metra....


Pa sta sam krivo reko?
Ti oces reci da ne bi bilo bolje da je stavila jos 150kn u jukebox i uzela MH pa da s njom pocne? Ma daj molim te.


Pa nikom nije draze nego meni sto joj biljke fino rastu, da bar svaki grower ima svoj grow... kuna po kuna do milijuna ili bolje receno kap po kap pa imas slap. Cijene vutre nece pasti iako se mjenja zakon, cijenu mozemo spustiti jedino hiperprodukcijom.

Ebe mi se, ja hocu pomoci a ti me zezas, necu nist vise ni pisat, samo citam, aj bok.



Samo da jos nabacim edit, da se netko ne bi zabunio. Ovo je autoflower sorta, namijenjena je za koristenje iskljucivo HPS svijetla (crveni spektar) tako da joj uopce nije potreban plavi spektar (MH). No i dalje kazem da bi s MH bile bolje (no za PC grow to i nije potrebno, posto nema mjesta za velke biljke, koje bi bile da je uzela MH isprva).
Eto, isprike svima. Dream, sve najbolje, cekam smoke report :)))
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Napušena Vjeverica;204635 je napisao(la):
Pa sta sam krivo reko?
Ti oces reci da ne bi bilo bolje da je stavila jos 150kn u jukebox i uzela MH pa da s njom pocne? Ma daj molim te.


Pa nikom nije draze nego meni sto joj biljke fino rastu, da bar svaki grower ima svoj grow... kuna po kuna do milijuna ili bolje receno kap po kap pa imas slap. Cijene vutre nece pasti iako se mjenja zakon, cijenu mozemo spustiti jedino hiperprodukcijom.

Ebe mi se, ja hocu pomoci a ti me zezas, necu nist vise ni pisat, samo citam, aj bok.
MH bi ovaj njen prostor previse grejala tako da nema nista,HPS duplo manje greje,biljcice su super.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Bez tenzija na mom dnevniku, molim :icon_lol:

...nakon kvalitetnih savjeta od iskusnih growera s foruma i nakon 100 kila pročitanih postova s razlogom sam se odlučila na HPS za ovaj grow, a za MH bit će mjesta u nekom drugom growu i u nekom drugom boxu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Hps je mama svih uzgoja Mh je kao dodatna oprema bez koje se itekako moze.Dreamerice nemas brige za miris premale su da bi se nesta osjetilo tek u cvjetanju ustvari najvise se osjete onaj dan kada je berba.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
petarpan135 je napisao(la):
MH bi ovaj njen prostor previse grejala tako da nema nista,HPS duplo manje greje,biljcice su super.

Interesantno meni na mojoj 400w mh pise 200° a na HPS-u pise 200°. Na oba pakovanja ima slika sijalice i 200°. Po tvome MH se vise grije ?

Za autoflover nisam nikad imao tako da neznam puno o njima niti dali je tacno da joj samo crveni treba. Neka neko sa iskustvom atofloverima kaze dali je tacno ili ne.

Ima dosta njih koji su u PC kucistu uzgajali pa bi mogli kazati dali se cuje ili ne. Ali ako ti vazduh direktno izlazi u sobu kako se nece cuti, u to neverujem.

U slusajte onoga ciji je dnevnik iako smatram da su zdrave rasprave dobre za bilo koji dnevnik jer ga cine bogatijim ali to odlucuje onaj ciji je dnevnik.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Nemam ništa protiv da se raspravlja ovdje, dapače, što više mišljenja i iskustava za čuti to bolje, samo da ne krene u neka prepucavanja i neprijateljske vibre.

Svjesna sam da je najbolje odvod zraka iz boxa spojiti na neki dimnjak ili ventilaciju, ali na žalost za sad nemam tu mogućnost. Zato box stoji u spavaćoj sobi preko dana, a preko noći ide u dnevnu (zato ima kotače) i normalno da će se osjetit, već sad se osjeti miris, ali mene ne brine sve dok se ne osjeti izvan moja 4 zida, znači da ga ne osjeti prvi susjed, kao što ja njega osjetim kad zapali cigaretu na svom prozoru ili balkonu.

Za sad se slabo osjeti, ali biljčice su tek 2 tjedna. Ako se znatno poveća, znači ako ga počnem osjećat izvan sobe u kojoj je box mislim da ću onda svakako napraviti filter, a onda ću vjerojatno morati i jači vent jer svi kažu da PC vent neće vuć kroz filter.

edit: s obzirom da imam klima uređaj, možda će i on poslužit za "čišćenje" zraka, ali još je prehladno da ga palim.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pa mislim da si sama odgovorila na tvoje pitanje:
ali mene ne brine sve dok se ne osjeti izvan moja 4 zida, znači da ga ne osjeti prvi susjed, kao što ja njega osjetim kad zapali cigaretu na svom prozoru ili balkonu.
Sta mislis ti osetis malu cigaru kad ti komsija zapali a da on nece osetiti dve biljke ( ne sad nego kad porastu ) kada ti provetravas ili izlazis iz stana.
Ja se nebih igrao ako u zemlji u kojoj zivis je ovo zabranjen hobi. Da posle nebude zlo neculo pa sto nisam napravila il kupila.
Klima jako puno struje al jako trosi.
Kad povuces dva tri puta iz dzokija i otvoris vrata stana da pustis nekoga osetice se na hodniku a zamisli dve biljke od 30-ak cm.
Al tvoj grow tvoja odluka i tvoje koga ces poslusati.

Sretno dalje.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Valja biti oprezan u životu, ali kad nekoga puštam u stan neću sigurno držat otvorena vrata od sobe u kojoj je box, a od izlaza iz stana dijele ga 2 zatvorena vrata - soba, hodnik, + ulazna. Normalno da ću osjetit susjeda kad dimi duvan na prozoru jer vjetar nosi dim ravno u moj balkon i otvoreni prozor. Ali ne vjerujem da se jednakim ili čak približnim intenzitetom može osjetiti miris biljke iz sobe (za sad bar još sigurno ne).

Prije kad sam pušila vutru, ali i duhan, uz redovito provjetravanje i korištenje mirisnih štapića i sličnih sredstava nije se nikad ništa osjetilo van stana.

Što se tiče klime, kad je vani 30+ radi mi cijeli dan ionako.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
DEDE je napisao(la):
Interesantno meni na mojoj 400w mh pise 200° a na HPS-u pise 200°. Na oba pakovanja ima slika sijalice i 200°. Po tvome MH se vise grije ?

ne po njegovom nego po praksi...i meni na ventu cijevnom piše da puše 300...a nebi mogao ni 150-tku ohladit......mh jako puno više grije nego hps.....to iz iskustva govorim....
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 20.04. - 16. dan

Prvi dan LST-a. Molim pogledajte slike ispod pa komentirajte da li sam to dobro uradila :)



Nisam htjela previše savinut odjednom, možda da probam za par sati, ili sutra, još malo jače prema dolje.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
...slobodno savij još prema dole, ja sam svoju odmah brutalno al ..negdje 3-4 internoda..možda malo premala al podivljat će ona brzo..:thumb:
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
DEDE je napisao(la):
Interesantno meni na mojoj 400w mh pise 200° a na HPS-u pise 200°. Na oba pakovanja ima slika sijalice i 200°. Po tvome MH se vise grije ?

Za autoflover nisam nikad imao tako da neznam puno o njima niti dali je tacno da joj samo crveni treba. Neka neko sa iskustvom atofloverima kaze dali je tacno ili ne.

Ima dosta njih koji su u PC kucistu uzgajali pa bi mogli kazati dali se cuje ili ne. Ali ako ti vazduh direktno izlazi u sobu kako se nece cuti, u to neverujem.

U slusajte onoga ciji je dnevnik iako smatram da su zdrave rasprave dobre za bilo koji dnevnik jer ga cine bogatijim ali to odlucuje onaj ciji je dnevnik.
MH od 70w greje kao HPS 150w,jer mi MH od 70w osvetljava dvoriste i to greje nenormalno.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
to se tebi čini, može biti subjektivan osjećaj...

ako jedna ima snagu 70W a druga 150W onda je nemoguće da jednako griju. možda drugačije isijavaju toplinu ali hps 150W svakako oslobađa dvostruko više topline od MH 70W...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.