EasyRyder (autoflower) Fem. 150W HPS - first grow by Drimerica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 12.04. - 8. dan

Dakle, 8. dan od klijanja, bez puno komentara - evo slikice od danas prije spavanja:

Biljana:


Flowerka:
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Pa lijepo izgledaju, stvarno vodis brigu o njima, cini se da ce zavladati majcinski osjecaji :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 15.04. - 11. dan

Danas sam biljčice prvi puta "izvela" malo van boksa, iskoristila priliku da malo prebrišem box, te da nadosipam zemlje u tegle, što je posebice bilo potrebno Biljani, čija stabljika je skoro duplo veća od Flowerkine. Također sam ih obje zalijala s otprilike 4 deci vode iz pipe s par kapi limuna, pH sam izmjerila na nekih 6.5 pa sam još dodala par kapi limuna poslije mjerenja, tako da vjerujem da je bio spušten na barem 6. Čini se da biljkama ništa ne fali, da su sretne i zadovoljne. Nadajmo se da će tako i ostati :)

Iskoristila sam priliku da ih poslikam na dnevnom svijetlu, gdje izgledaju puuuno ljepše nego pod HPS-om :sun2:

Također valja spomenuti da sam nabavila ovlaživač, tako da je sad vlaga između 45 i 55%, a temperatura se ovih dana vrtila "danju" 27-30° a "noću" 19-25°, ovisno o tome kako je vani.

Evo fotki, dakle ovo je 11. dan od klijanja i 7.-8. dan od izlaska iz zemlje:

Biljana:


Flowerka:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ide putem kojim treba ic, sve 5, cure odlicne.....sretno dalje.......
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ma biljke izgledaju super :)

...samo mene opet mori voda,zemlja ti izgleda full mokra kao da si zalila sa litrom a ne sa 2dl....

jel ti ovlaživac u boxu il u prostoriji?
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Zemlja tako izgleda jer sam odozgo nadosipala friške zemlje, koja je sama po sebi dosta vlažna. Zemlja u posudama je bila dosta suha, čak i par cm ispod površine. Svaka je dobila 2 deci vode, i sad ih neću zaljevat dok ne pokažu da im treba. Ovlaživač je u boxu.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Update 19.04. - 15. dan

Evo nove slikice, 15. je dan od klijanja i nešto ispod 2 tjedna od izlaska iz zemlje. :banana:

Biljana:


Flowerka:


Zajedno:


Nevjerojatno je kako su narasle u tako malo vremena :) Čini mi se da je već i vrijeme da krenem sa LST-om - barem što se Biljane tiče, šta mislite, da li je prerano?


Evo još par close-up snimaka:


I jedna sitnica koja me brine kod Flowerke je ovaj uvinuti list skroz lijevo:


Ima li tu razloga za brigu?


Inače, danas su obje zalijane nakon 4 dana "suše" i to je bilo prvo veliko zalijevanje, sve dok nije procurila voda ispod - odprilike litru vode svaka. Vodu sam regulirala limunom na nekih pH 5.5-6.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....razloga za brigu nema, biljke super izgledaju.........sa LST-om mozes lagano pocet........cini se da imas zeleni prst.......:) sretno dalje........
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
sve 5:) listic neka te nebrine dobro je njemu ,blefira. ja bi samo smanjio kolicinu vode bar za tri puta evo kod mene recimo biljke imaju 11tj. i zaljevam ih svaki treci dan sa malo vise od pola litre.sada je vrijeme da uhvatis nekakav ritam zaljevanja i nema greske.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Oho,pa bit ce nesta od tebe vidim da si se uhvatila posla,samo naprijed.Biljke su krasne ali ipak malo manje vode im davaj,vidim da ti je to vec par ljudi reklo a za pocetnika si i napravila vec i previse...Stovise rekao bi da ti je ovo bar 4 5 grow...Da te savjetujem ja svoje zaljevam svaki 4 5 dana i cak mislim da im je i to previse.Imam tri biljke u kalicima od 8 litara i kad ih yalijevam,potosim litru vode na sve zajedno biljke.Bolje manje vode tak ces vidit kad im treba,nego puno...
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Jedna stvar koju sam zaboravila spomenut: pomalo se već počeo osjećati miris. :icon_eek:

Nisam to očekivala ovako rano, biljčice imaju jedva 2 tjedna. Osjeti se čak malo i van boxa, kad stavim nos ispred ventova koji izbacuju zrak, ili ako zatvorim prozor na duže vremena osjeti se malo i u zraku. Premda ne vjerujem da će se miris čak i kasnije kad budu cvjetale širiti izvan sobe ili stana, ipak razmišljam o izradi filtera od aktivnog ugljena - nešto poput ovog: The Best Diy Ez Walmart Carbon Filter for Micro Grows Zen Style .

Skeptična sam jer nisam sigurna koliko će PC ventovi imati snage povuć kroz takav filter, čak ako ih stavim na 12 V. Čitala sam sve i svašta o tome ovdje i na stranim forumima i mišljenja su uglavnom podijeljena. Ima li netko iskustva s PC ventovima i takvim filterima iz prve ruke?
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
lik je izolirao box i biljke koda radi u japanskoj nuklearci....

prvo promisli jel ti to stvarno treba vidim da se neckaš oko toga,mislim na uvjete doma jer ako tebi ne smeta van sobe a pogotovo stana/kuce se sigurno cuti nece

ja nebi to stavljao na ove svoje male wc ventove jer mislim da bi ih ugušilo tako da...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
the Dreamer je napisao(la):
Vodu sam regulirala limunom na nekih pH 5.5-6.

Nisko!!! Nemoj ispod 6 pH.
Inaće sve 5 :) Uvinuti listovi su znak da je pH nizak, al nemoj sad panično dizat. Preciznija regulacija ubuduće i samo furaj :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
dobar filter ce ti raditi samo ako imas dobar vent, jel problem da se oseti u gajbi... mislim, jer ne sme da se oseti ili bi ti samo htela da smanjis smek, koji ce svakako biti intenzivniji, na to se pripremi ;) zlo je odgovorio za vodu, nemoj previse kiselo
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nebi bila nista veca, i izgleda upravo onako kako bi biljka sa 2 tjedna starosti trebala izgledat tako da.......drimerice samo nastavi tako, decki iznad su rekli sve bitno.......
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz
Lepo izgledaju svaka cast za prvi grow.

LST mozes poceti na vecoj polako svaki dan malo po malo zatezati na dole.
Sto se filtera tice sama odluci dali ti treba ili ne ( neznam dali si u kuci ili stanu ali kanabis ima jak intenzivan miris i ko je jednom osetio znace od cega je ). Kako raste biljka tako se i miris pojacava. PC ventovi tesko da ce raditi sa filterom trebace ti neki jaci ( cevni za kupatila ili takav neki jaci ).
Neznam dali si cula ali u sobi u kojoj uzgaja ( stoji box-s ) nije dobro spavati. Pozeljno je ( naravno ako postoje uslovi ) vazduh iz box-sa napolje izbacivati ( kamin, prozor, itd ).
Za PH si vec dobila odgovor nizak je malo ( 5,5 ).
Sto se tice zalivanja. Nemoj se po nikome ravnati, svaki box-s je drugaciji. Nemas isti protok vazduha, temperature su drugacije, zemlja drugacija, druge biljke itd. Tako da i polivanje mora biti jedinstveno za svaki box-s. Limun i nije najbolje resenje ali pomaze. Na duze staze neznam koliko je dobar nisam ga koristio.
Moje je misljnje sto se polivanja tice polako zalivati dok neprocuri i onda znas koliko ti je potrebno kolicinski za daljnje polivanje ( kao sto si i uradila ).

Sretno dalje

PS nebi nikog da uvredim ali kod koriscenja MH biljke rastu kao lude i bolje i brze napreduju nego kod ostalih izvora svetlosti ( mozda je led malo bolji u vegetaciji ali nemora znaciti )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.