Elektroničke cigarete ili samo E-cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Ne bih stavio to u usta pa da mi je da dzabe, prestao da pusim odavno povremeno zapalim koju kad me neko ponudi a i u miks stavim malo duvana i to je to ali nema nikakve ovisnosti sta ce vam te gluposti to je stetno ko i obicne cigare a mozda i vise.
 
20.03.2014
5
8
0
Ja sam u ovoj prici skoro tri godine i mogu da potpisem da e-cigarete nisu stetne poput analognih (ako su uopste i stetne). Ljudi u startu naprave gresku jer o e-cigareti donose los sud obicno na osnovu iskustva stecenog na najeftinijoj (najlosijoj) opremi punjenoj ko zna kakvim smecem od e-juice. Generalno parenje je jeftinije od pusenja posmatrano na duge staze, ali inicijalno je potrebno ulaganje od minimum 150-200 eura u iole kvalitetniju opremu sto se vecini cini kao prevelik trosak i to je pocetak kraja. Topla preporuka za hard core pusace koji zele da se bezbolno skinu s duvana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing. and Blade

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Samo ove godine je 7 država zabranilo E-cigarete nakon provedenih analiza, tako da nebih rekao da nije štetna. Kod nekih osoba će takva vrsta cigarete nadoknaditi potrebu za nikotinom dok kod nekih neće, sve ovisi od osobe do osobe. Ja bi se svakako rađe trovao domaćim duhanom da već moram birati.
 
20.03.2014
5
8
0
No Joke je napisao(la):
Samo ove godine je 7 država zabranilo E-cigarete nakon provedenih analiza, tako da nebih rekao da nije štetna.

Ovde je rec o zabrani upotrebe e-cigarete na JAVNIM MESTIMA tako da dolazi do zamene teza. Nema niti jedne validne analize kojom je potvrdjena njena stetnost. Naime stetnost e-cigarete se manifestuje kroz stetne materijale od kojih su pojedini modeli izradjeni ili o potencijalnim opasnostima do kojih moze doci usled neadekvatne upotrebe i loseg odrzavanja. Tvrdim da je opasnaje je izaci na ulicu nego koristiti kalitetnu e-cig. I da ne bi bilo zabune e-cig. su izmislili Kinezi, a mi smo krenuli da kopiramo njih (jedan od retkih slucajeva na zalost).
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3091860/Carr%20Allen%20-%20Lako%20Je%20Prestati%20Pusiti.pdf

nadam se da se vidi link :)
uglavnom knjiga je,u pdf-u pa ko ima vremena nek skida na tablete i ostale uređaje ;)
ukratko ćovjek prića kako je pušio gro godina i presto...i ne govori kako je to loše i kako će te umrt od toga već prića kako smo svi naivni i sami sebe lažemo i izmišljamo razloge zašto pušimo,na primjer kad si živćan zapališ jer te smiruje a opet i kad se opuštaš zapališ jer kao uživaš,znaći sam sebe lažeš...to pogotovo dolazi do izražaja kad prestaješ pa samo tražiš razlog,joj neko me naživciro pa zapališ,ili odmaraš pa joj kako bi mi sjela jedna...da kažem JA NISAM PRESTO,ali promjenio sam mišljenje o cigaretama,ekoliškim i ovim pravim :D
a da ne ispadne da spamam temu skeptićan sam prema e cigaretama :)
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
394
1.738
143
79
Sumarak
Probao sam s tim Ecigaretama, po meni je to glupost, pusis paru jbt, a fora kod cigare mi i jest ono kad je palim, ona se trosi pa je gasim, to je sve stvar psihe, treba imat ''damu'' i moze se ostavit bez ikakvih dodataka, koristio sam i one nikotinske zvake, pa opet pusio, sve gluposti, mislim meni nije pomoglo, a bio sam na 6mjeseci ostavio, pa drustvo ovo ono i ugrizo se opet, ali kako je moj djed znao rec mogu mi pluca bit dok sam ziv, ionako nam je dosta toga uskraceno, uzivam u cigareti i kahvi, i bas me briga sto skodi, nana mi je umrla sa 60 od ciroze jetre, nije ni pila ni pusila, a djed ziv i sad 87godina, a pije i pusi i dere masno, tako da sad dok mogu hocu da uzivam, a svi smo mi mrtvi samo se redom ukopavamo....Lijep pozdrav i svako dobro...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Svako ko tvrdo odluci prestati prestace bez ikakvih pomocnih preparata i rekvizita. Onaj ko nije tvrdo odlucio, ali razmislja da je dobar trenutak za prestajanje, nadje sebi takvo sredstvo poput e-cigarete, flastera, zvake.., samo iz razloga da ima krivca za eventualni neuspjeh, a da to, naravno, nije on :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
evo citat s jednog foruma:

To je najobičnija baterija sa atomizerom (grijač-raspršivač). Iz te cigare izlazi vodena para. Umjesto vode se stavlja PG ili VG. PG=propylene glycol, a VG=vegetable glycerin.
PG i VG se koriste zato jer imaju niže vrelište pa se prije dobije para. Biljni glicerol se koristi od starih vremena i ne vidim što je tu štetno. PG se koristi zadnjih 50 godina u inhalatorima za astmatičare pa u 50 godina nitko nije umro zbog toga.

Osim PG ili VG, unutra se stavlja i aroma. Može biti aroma s okusom duhana ili s okusom voća, povrća, nekih pića i sl.

Aroma može biti proizvedena specijalno za e-cigarete, a možete staviti i aromu za kolače ili sokove. Upravo u aromi leži zec jer to su aditivi. Kad pijate kolu ili fantu, onda oni sigurno nisu ocjedili naranču unutra, nego su stavili arome, tj. aditive za okus i za boju. Ako pijete takve sokove, jedete kolače, bombone i sl. tada unosite razne aditive. Postoji mogučnost da neki od aditiva bude kancerogen. Ako pijete saamo kolu i ništa više, možda obolite (ako primjerice kola sadrži kancerogeni aditiv).

Ako pijete razna pića, onda uzimate od svih aditiva po malo. Isto tako ako pušite, tj. parite e-cigaretu i u nju uljevate različite arome (često promijenite vrstu arome), tada vi nijedan aditiv ne uzimate konstantno. Jedino što je tu konstantno to je PG ili VG, a u tome ne vidim što je štetno.

Bilo je kretena koji su proizvodili e-tekućinu u koju su stavljali neki sastojak sličan PG-u, a radilo se o sastojku koji ide za antifriz. Navodno su to radili zbog jeftinije proizvodnje. Ovo naravno nije provjerena informacija i možda se adi o laprdanju.

Postoje firme koje su poznate u vaperskim krugovima (ljudi koji koriste e-cigarete zovu se vaperi). Aako naručujete od tih firmi e-tekućinu, onda nemate straha. Ako je netko i dalje skeptičan, onda može u apoteci kupiti PG ili VG i staviti unutra aromu koju inače stavlja u svoje omiljene kolače.

Korištenjem e-cigarete, vrlo brzo se čovjek ostavi pravih cigaeta. Bitno je samo da je model e-cigarete dobar (daa vam netko ne uvali škart) i bitno je da imate dobru e-tekućinu (neke hrvatske firme prodaju loše tekućine koje se u vaperskim krugovima zovu e-urin). Uz dobru e-tekućinu i dobar model e-cigareta, vrlo brzo ostavljate prave cigare. Štoviše, analogne cigare vam se vrlo brzo počinju gaditi.

Sam uređaj zvan e-cigareta nije nimalno sporan jer su konstrukcija i princip rada previše jednostavni da bi se oko toga moglo bilo što filozofirati.

Ako parite po cijeli dan kao parna lokomotiva, tada možete eventualno napraviti ponekad detoksikaciju zelenom glinom ili nešto slično.

Naravno, duhansom lobiju nije baš u interesu da se ovo širi jer e-cigarete su maksimalno učinkovite u ostavljanju cigara (nema usporedbe s flasterima ili žvakama). Duhanskom lobiju ovo izbiva pare iz ruku pa će oni tražiti medije i kanale putem kojih će trubiti da je to štetno, da se još ne zna dovoljno, bla, bla...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Od mnogo ljudi koje znam da su prešli na elektronsku cigaretu,jedva dvojica su i ostala koristiti istu,ostali su se većinom vratili starom poroku,eventualno je neko batalio pušenje. Šta mislite zašto je tako mali procenat?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Tantore ,koliko znam dosta ljudi ima slicnih problema sa tim elek.cigarama kao i ti...kod nas su kupovali i u apotekama pa su imali tih problema a kamoli preko neta,njuskala itd...izgleda da ti treba sreca kao i da dobijes 7 na lotu,isto kao i da dobijes ispravnu iz prve tu elek.cigaru...:) ipak ako neko hoce da ostavi duvan neka ga ostavi prirodnim putem..ili pak moze koristitu duvan samo onoliko koliko stavis u joint dok dimis nasu biljcicu...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Tex je napisao(la):
Od mnogo ljudi koje znam da su prešli na elektronsku cigaretu,jedva dvojica su i ostala koristiti istu,ostali su se većinom vratili starom poroku,eventualno je neko batalio pušenje. Šta mislite zašto je tako mali procenat?
Vjerojatno zato što su samo zamijenili objekt ovisnosti, ali navika "usisavanja" je ostala. Po nekim teorijama, i ovisnost pušenja i prekomjernog pijenja ima korijen u ranom djetinjstvu i sjećanju na majčinu sisu koja nam je davala osjećaj sigurnosti.
Zato bi umjesto e-cigarete radije probao sa cuclanjem toplog mlijeka na bočicu s dudom (nakon obroka, prije spavanja, kad god je kriza).
Prestao sam pušiti prije više od godine dana čistim rezom (bez dude :D), izdržao jedan dan - i onda ga samo ponavljao.
I dan danas me ponekad (jako rijetko) uhvati kriza - ali brzo prođe - jer sam svjestan da mi daleko manji "problem" sad predstavlja navika nepušenja nego onda navika pušenja. ;)
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Ja sam prestao s cigaretama prije godinu i 9 mjeseci (nije da brojim :) ) i mislim da mi je najviše falio taj ritual kad se pali cigareta,ona kad sjedam u auto poslije posla,poslije jela,pa onda kafa na poslu tačno sa dvije cigarete,i više od uvlačenja dima,to jest nikotina,falilo mi je otvaranje nove kutije,gašenje opuška, i tako slični,bezvezni rituali. Toga sa el cigaretom koliko primjetim nema,sve koje znam,a koriste istu,povuku svako malo po dva-tri dima. Mislim da se tu izgubi draž.
 
16.05.2014
22
2
0
Nisam niti procitao sve postove...
Pusio sam 15god.
Krajem 2013 godine dobio sam na poklon e cigaretu (onu sta se uljeva tekucina sa nikotinom unutra).
Dugo sam trazio punjenje za kupit i napokon slucajno nasao.
Kupio sam najjace s najvise nikotina s mirisom kave. Odlicno... popusija tu jednu bocicu, kupija jedan nivo nize sa okusom jabuke i to sam dugo pusio, valjda mjesec jer je bila duplo veca bocica.
Jos 2ili3 mjeseca san pusija najslabiju... i kupija sam tekucinu bez nikotina... rekoh kad popusim ovu najslabiju krenit cu s nulom... i nisam to docekao. Jedan dan san otisa na posao i zaboravija tu spravicu... iznenadio sam se koliko mi je bilo lakse izdrzati dan.. ugl. Skoro pa nikakav problem, organizam se vec navikao na minimalnu kolicinu nikotina. I to je to... vec 2ili3 mjeseca uopce ne pusin... ponekad imam zelju za nikotinom ali gadi mu se onaj smrad od cigarete... tako da.. uopce ne pusin. Odlicna je stvar. I moram naglasiti: svi pusaci oko mene su govorili kako je to nezdravo jer su ljubomorni, a ja sam njima pokusao objasnit koliko su cigarete nezdrave, ne usporedivo sa tekucinom koja NE GORI, i samo 4miseca... ODLICNA STVAR
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nice&clean

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo vec 3 meseca nisam zapalio cigaru od kako koristim elektriku. Lakse disem, lakse ustajem ujutru, nema onog kasljanja ujutru, nema smrada na odeci, u sobi.... Kad popijem uvece - ujutru mi mamurluk nekako laksi, manje me boli glava, manje mi muka. Nemam potrebu za sad da zapalim i to na ulju sa najmanje nikotina. Mogo bi da se otvori podforum za vapere da menjamo iskustva, falimo se opremom, savetujemo i pomazemo pocetnike...
Inace preporucujem svakom ko zeli da ostavi cigare da proba. Samo izbegavajte jeftinu opremu i neproverene tecnosti sa buvljaka. Naravno ne treba ni da vas deru ovi nasi "ovlasceni" trgovci.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo i mene, vec skoro godinu dana na el. cigareti, kupio sam i nastavak za dimit vulju, a cigareta mi jedva stane u dzep kolika je.

Inace moja teorija je da vecina ljudi odustane jer prvi put kontakt s tom parom zna biti malo zbunjujuc jer PG zagrebe nove korisnike malo jace za grlo.

Isto tako, nije sve za svakoga, ali i dalje je odabir ogroman.
Inace, ako parite ovo iz parilice.hr, bocicu od istog proizvodjaca, ali od 100ml mozete za istu cijenu nabaviti s fasttecha.
Znaci kod nas 10ml=cirka 25kn, na FTu 100ml=25kn.
U principu, njihova shema je da su odmah pored tvornice svim tim gadgetima i ostali proizvodi su jako jeftini, jedini veliki problem kod FTa je cekanje posiljke (otprilike 3 tjedna).

Inace imam i website di malo pisem o tim glupostima, ali da ne ispadne da se reklamiram lol :D
Ako vas nesto zanima ili trebate pocet, a ne znate od kud slobodno PMajte, mislim da bih vam uvijek mogao dati dobru preporuku...:)

Sta se tice ustede, ja trosim puno manje nego kada sam pusio, ali opet placam tekucinu 100kn/100ml jer narucujem iz zagreba od jednog covjeka koji te kemikalije sam smijesa (i koliko god ovo neuvjerljivo zvucalo) i ima puno kvalitetniju tekucinu od industrijske. (meni 100ml traje oko mjesec i pol)

Pozdrav :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Probao sam pre nekoliko e-cigaretu i sta reci ukus je stvarno dobar. Neki Dunhil. Cigarete kuliram vec 10 godina pusim 1-2 na dan. Cesto samo jednu ali skoro nikad nijednu. Duvan definitivno ima nesto sto mi prija ali kuliram cigarete jer ocigledno sve se poremeti kad ih previse pusis od ravnoteze, apetita, malaksalosti, energije a da ne govorim sto sve bolesti duze traju pogotovo kasljanja neizljeciva.

E-cigarete sam pusio skoro cjeli dan malo po malo i nisam imao simptome kao kod regularnih. Sto me najvise i plasi :) Tako da sam rekao zajebi koji ce mi to imam vec jedan porok ali ostajem na 1-2 cigarete na dan da ne remetim balans :) Vjerujem naravno da je duvan ljekovita biljka i da sama po sebi nije karcinogena. Tako da e cigarete ako znas sta pusis i sta ti stavljaju mogu i moraju biti bolje od obicnih.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ma da, i vazno je da ju drzis cistom i ne narucujes one kineske grijace nego sam u supermarketu (ili onim "ovlastenim" marketima) nabavis zice i spage i svakih nekoliko dana to ocistis i premotas na novo. :)
mozda za prvi put kineza samo da imas ono kuciste u koje se namotava. :)
 
11.12.2014
44
49
18
30
Ne znam ekipa meni te e-cigarette ni malo neodgovaraju..procitao sam jako puno clanaka o njima i mnog tvrde da su vise stetne nego obicne cgarete da ima puno vise i puno opasnijih kemikalija u njima nego u obicnoj cigareti...ali nismo svi isti i svakom nesta odgovara, meni je osobno duhan drazi ali ko voli nek izvoli ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain