Fem. domaja sativa pheno **ChiliHead**

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Sajt je odlično skriven,u sred šume,u blizini potoka,okolo već sad gusto obrastao koprivama,neko bi morao žeše da se ižari da bi došao do njega i da se probija kroz kupine i ostalo granje.
Direktnog sunca ima preko celog dana i vlaga u tom delu gde je sajt je jako visoka tako da nema preteranog isušivanja zemljišta.
Od đubriva imam: Slavol i Plantelu list i cvet.

Prva biljka:
Izvegao sam oko 12 dana seme iz paketa i juče presadio napolje. Rupa je 20cm široka i 30cm duboka,mešavina zemlje(Florabella universal),perlita i vermikulita i na dnu rupe mešavina zemlje i hidrogela.
dscn4236.jpg


Druge dve biljke:
Ova veća ima možda 4 a manja oko 2 dana vege u boxu,planirao sam da ih presadim kasnije ali mi je iskrslo da sutra moram na put i tek se za 7 dana vraćam a nisam hteo da završe kao Cherry kuch iz indoora pa sam i njih posadio napolje.
Što se njih dve tiče one su u običnoj zemlji sa sajta gde kao što rekoh raste mnoooogo kopriva i velika je vlažnost pa kapiram da će i vutri odgovarati....čisto da uporedim kako će da napreduju u odnosu na ovu u kupovnom mixu zemlje.
dscn4237.jpg


dscn4239.jpg


Sajt:
dscn4240.jpg


Bio sam u žurbi tako da nisam stigao da ih malčiram,pospem okolo nešto protiv puževa...jedva sam i sajt uspeo da očistim motikom od hiljada kopriva...valjda im neće puževi doći glave narednih mesec dana..planiram da ih sledeći put posetim posle prvog maja.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Mozda da si ih s necim pokrio....nekakve plasticne flase.
Sada je to ionako upadljivo tako da flase nebi nista povecale rizik a ti vraziji puzevi i gusjenice su spremne 100%.
sajt je odlican jer su tu bile koprive. Koprive vole slicno tlo kao i marihuana ali i puzevi vole koprive ;)
Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Hteo sam ali me pucala paranoja kada bi policija provalila sajt (mada nema šansi) prvo bi uzeli otiske prstiju sa tih plastičnih flaša.
Mada opasno razmišljam kada se vratim za 10 dana da ih sve 3 pokrijem sa onim plastičnim balonima za vodu od 5l.
Valjda im neće puževi doći glave do tad :(
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
izbuši rupe na tim balonima ako ih budeš pokrivao da se ne skuvaju ako krene Sunce da prži,a mislim da je još rano za pužonje,ja ih nisam još video,a kod mene ih baš bude puno inače
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ako si vidio puževe u blizini rađe odradi nešt pod hitno. Pospi prsten od pepela oko svake ili stavi omču od bakrene žice, bilo šta. Meni se znalo dogoditi da dođem drugi dan i od kud i kamo većih biljaka ostane samo peteljka. Bolje spriječiti u startu nego se poslje kajati.
Sretno kolega ;)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Jebiga sad stvarno nemam uslova da dođem do sajta jer mi je oko 20km od kuće ali čim se vratim sa puta trčim da ih pokrijem balonima i da pospem pepeo i bakarnu žicu....to sam i hteo da uradim danas ali sam bio u žurbi i nisam stigao.

A ako ih ne zateknem u životu ide sledeća tura na klijanje,najbitnije mi je da sam našao idelan sajt :)

Do sledećeg kuckanja...
 

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
Tople preporuke protiv puževa goljaca i općenito svih puževa je krupna sol koja ih peče sve ostalo je provijereno i uzalud.
pepeo i krec su mi prelazili kao da nisam ni stavio al zato krupna sol zari :D
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.399
28.025
1.098
Trøndelag
sol nije dobra blizu biljke,ja sam jedne godine stavio pola metra u krug vise od kilu soli i kad je pala kisa biljka je skoro izgorila!
trebalo joj je 10 dana da se oporavi. ovako sto jeostrugao je dovoljno,nece oni nikud iz trave ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
sol nije dobra blizu biljke,ja sam.......!



da si malo izoliro na meni poznat način to ti se nebi desilo ;)
Ipak treba znati babu j..... :)
imas pvc folije,buzira na pola,raznih elasticnih cijevi isto na pola sad da ne nabrajam sta se sve moze iskombinirat s ukapanjem i da sol uvijek ostaje u njima...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Po goloj zemlji nabacaj makar pocupane koprive i travu. Bar malo kamuflaže.
Oko bilki 2-3 grane zapic, da ti životinja ne pojede vrhove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nemam pojam o puzevima i ostalim nemanima al ti barem mogu zaleti srecu pa sta bude :thumb:
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ma samo nabaci plasticne bidone preko njih i zastitio si ih i od puzeva i od zivotinjica dok malo ne ocvrsnu,
i da sretan grow batice..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.