Fem. domaja sativa pheno **ChiliHead**

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Sretno drugar drzimo ti svi finge da uspeju :)Inace takodje bi ti preporucio da malo stavis te koprive ili neke travice okolo da cisto kolko tolko sakrijes sajt LP :smoke18:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Aj pošto je ovo već neki dnevnik uzgoja da pribeležim i neko svoje razmišljanje.

Ovako,sad sam gledao vremensku prognozu za Beograd na AccuWeather i nisam baš oduševljen...kažu da do kraja aprila (sem nekim danima) noćne temperature neće ići preko 10 stepeni a spuštaće se i do 3 stepena dok dnevne nece prelaziti 20/21.

I sad,pošto sam 7 dana osuđen da čamim ovde na dežurstvu 24h čitam,učim,informišem se i došao sam do informacija da vutru pa čak i ovako mladu što se tiče vremena u ovim uslovima mogu da ubiju jedino temperature ispod nule dok na ovim temperaturama samo stagnira i da će početi sa rastom čim otopli i zemlja se ugreje.

Pa aj da pitam iskusnije članove nešto: šta mislite da sam zagrejem zemlju prostiranjem crne plastike (npr. kesa za đubre) oko biljaka?
Pitam jer tako ceo život radim sa ranim sađenjem čilija,crna plastika oko biljke sprečava rast korova,sprečava isparenje vode iz zemlje,greje to zemljište i emituje toplotu preko noći.

Šta mislite,da li je to dobra ideja što se tiče vutre u prohladnom aprilu? :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Primile su se sigurno,dobro sam ih presadio bez oštećenja,vraćam se u ponedeljak pa ću da ih slikam.

A upadljivost nije problem,da bi neko stigao do sajta treba da se provuče kroz gusto šiblje,tone kopriva i visoku travu.

Znači neće smetati u smislu da se ne pregreje koren ili tako nešto,nikad to nisam radio sa marihuanom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Danas sam se vratio kući,neću stići da odem na sajt jer imam neke obaveze ali evo da vam predstavim još jednu lepoticu koja će sledeće nedelje kad se poboljša vreme da se pridruži ovima na sajtu :)
Stara je 9 dana.
dscn4264.jpg


Sutra idem do sajta da postavim bakarnu žicu pa kačim slike ako ih puževi nisu sredili :D
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Upravo stigoh sa sajta,počeo pljusak pa ni crnu plastiku nisam stigao da postavim ali nema veze,ionako sam pesimista što se tiče ovoga...

Od ove MOŽDA i bude nešto,vidi se mali napredak u odnosu na kada sam je presadio:
dscn4271.jpg


Druga je pojedena:
dscn4269.jpg


Treća totalno stagnira:
dscn4270.jpg


Zaključak: požurio sam kao kretenčina,presadio premlade(premalene) biljke suviše rano,trebao sam da čekam maj i lepše vreme...ostavljam ih ovako i ne obilazim sigurno do polovine maja pa šta im bog da...
Nemam ja živaca za ovo,previše sam nervozan,bolje da nastavim sa čilijima samo....možda bude neki kasni outdoor u junu ali full spreman.

Kačim slike ponovo polovinom maja...do tad pozdrav.
 

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
Steta za drugu,a treca ce se trgnuti samo da dodje vrijeme ljepse,zanima me kako ova bakarna zica odbija puzajucu gamad?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Malo si se zahebo sa tim bakrom,nije bas koristan,treba ti kosa bakar,onaj sto ima mase zicica,njega rasplepletes i stavis oko biljaka,ovaj tvrdi bakar nije bas od neke koristi.Puzevi ne idu na bakar jer se nabijaju na te zicice oguljene a i ta reakcija im bas nije pogodna neznam tocno zasto pri dodirivanju sa bakrom.Ali meni su prosle godine dolazili na biljke,oni mali golaci,popadaju s drveta i mos se hebat,a neki i izgmizu ispod bakra.Savjetujem ti da promjenis tu zicu i stavis onu dlakaviju.Ili napravi malo veci krug i posipaj sol oko biljke ali udalji krug soli od biljke,mozes posut sve sto na neki nacin upija vlagu,pepel,pjesak,to ti sve odbija puzeve,mozes i casu sa pivom stavit na zemlju ali uzmi plasticnu casu i nek bude plitka,puzevi nemogu odolit pivu pa se podave.Nakon 2 dana imat ces punu casu puzeva,i to pijani XD.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
a da jednostavno napraviš gustu spiralu oko biljke, odmah kod zemlje? napraviš spiralu od žice tako da ima barem 1 cm mjesta sa svake strane između biljke i žice, 5-8 cm visoku, i problem riješen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
ma boli te cipela za tako male biljke,nisu bile pred kraj cvata..... a sjeme nije iz dučana....valjda bu se našla još koja košćica....stigneš još uvijek napravit biljke kakve želiš....znam da uzme živaca, ali sve drugo ti ostaje....i sajt i zemlja i još stigneš usput tamanit puževe dok se vrijeme ne popravi.....
da je bilo rano - bilo je.....jedno iskustvo više za drugi put u dupetu
:leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Danas sam bio kod druga,zvao me jer mu je stric na tavanu našao paket trave star blizu 25 godina koji je kupio još dok je radio u Japanu,navodno je neka njihova domaća vutra i pogodite šta sam našao????
dscn4278.jpg

Bila je uredno upakovana u zip kesici koja je stajala u nekom džaku sa stvarima u nekom džinovskom koferu na tavanu koji se ne greje,znači zimi je temperatura padala i ispod nule,valjda su menke još žive.

MOJOJ SREĆI NIKAD KRAJA!!! Ovo mi je definitivno ulepšalo dan! :facesjump: :facesjump: :facesjump:
Stavio sam svih 9 malopre u vodu,tu će biti 24h i sutra ih presađujem u zemlju i ako makar jedna nikne početkom maja ide outdoor sa ovom prethodnom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.