First plant (seeds unknow) CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.01.2015
19
14
3
29
Prije svega jedan veliki pozdrav za ekipu zelenog svijeta.

-Eh ovako da i ja započnem neki svoj dnevnik, nakon nekog silnog čitanja gledanja slika i video klipova ja sam odlučio da pokrenem svoj "mali projekat", prilikom pokretanja tog projekta odlučio sam i da pokrenem neki vid komunikacije sa ljudima koji već imaju iskustva sa time, pa sam odlučio da to bude ovaj forum, jer stvarno prilikom čitanja vidio sam dosta iskustva....

-A sad da pređemo na stvar, prije par dana "bacio" sam svoje sjemenčice na klijanje od njih desetak šest je uspješno proklijalo, te zbog nedostatka prostora ja sam samo odlučio da posijem tri, jutros kad sam ustao hvala Bogu imam šta i da vidim, jedna od tri je već nakon 2 dana prodrla kroz površinu zemlje, druge dvije nisu, vjerujem da je to zato što su dan kasnije zasađene a i sjeme nije isto pa postoji mogućnost da je i to razlog. Naravno za sađenje sam ispratio sve što sam pročitao, s' tim da zemlju nisam kupio nego sam je posudio iz majčinog cvijeća ( nadam se da to neće biti problem ) .

- To sad ovako izgleda : http://prntscr.com/5oy0zt(slika nije nekog kvaliteta, jer je sa web kamerom slikana, jer ja situaciju tako pratim zbog skrivanja) , trenutno sam nešto improvizovao, osvjetljavat ću ih nekom "vještačkom" svjetlošću ( za sada su to neke led diode ), jer od samoga početka mi biljčice moraju biti skrivene radi ukućana... Pa sad me interesuje koliko vremenski dnevno trebaju biti obasjane tek izrasle biljke svjetlošću, i nakon kol'ko dana ih treba prebaciti na "sajt" ?

- A sad malo o boxu, ovako ja sam se odlučio na DIY (do it yourself), ali osvjetljenje također sa CLF rasvjetom, prikupio sam dosta materijala za box, u narednih par dana očekujem i ostatak pa da lagano krene sklapanje, pa ćemo sledeći put da pišemo malo o tome, a do tada dragi moji puno pozdrava i nadam se da nisam smorio dugometražnim pisanjem.

:D :D

P.S Želio bih da naučim o ovoj privrednoj grani što više, pa ću da vas redovno morim nekim novim i neobičnim pitanjima :D :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Pa sad me interesuje koliko vremenski dnevno trebaju biti obasjane tek izrasle biljke svjetlošću, i nakon kol'ko dana ih treba prebaciti na "sajt" ?

bilo bi dobro da imaju ne manje od 12 sati svetla dnevno, a za prebacivanje na sajt te ne kontam, kakav "sajt". sretan grow

p.s. inace, prvo se napravi box pa onda sade menke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tuzlanski
03.01.2015
19
14
3
29
bilo bi dobro da imaju ne manje od 12 sati svetla dnevno, a za prebacivanje na sajt te ne kontam, kakav "sajt". sretan grow

p.s. inace, prvo se napravi box pa onda sade menke

Eh super to za svjetlost baš onako kako sam i predpostavio. A za to se nisam možda najbolje izrazio, mislio sam u box ?

- Hvalaa :D


- Jesam, jesam ...


* * *
nemoj pisati post za postom, koristi opciju Urediti (Edit)

Opet sam nešto novo naučiooo :)) okii, nema problema

 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.919
358
Socotra Island
eelslap.com
zemlju nisam kupio nego sam je posudio iz majčinog cvijeća

Ne valja ti ovo .Pitanje je da li je išta hranjivo ostalo u toj zemlji ,a možeš i nametnike da nabaciš .
Mnogo bolje bi bilo da si kupio neku kvalitetnu , proverenu , novu , nekorišćenu zemlju .

Biljci treba dosta svetla za životni ciklus - znači trebaće ti dosta kvalitetnih ledova sa odgovarajućim svetlosnim sprektrom . Dzaba ti par led traka .
Nadam se da si to isto pročitao :)

ajd sa srećom
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Auh,sakrivanje od ukućana,nepripremljen box,rasvjeta,zemlja ...
Prvo testiraš box a onda stavljaš na klijanje.
No dobro,sretno i berićetno pa kako god bude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tuzlanski

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
najslađe je znanje koje se stekne na sopstvenim greškama, sve ostalo je klimava teorija! Čitao si kažeš, a ? ;) hm...malo si čitao...mada i meni jednom davno u maminoj saksiji poraslo čudovište od domaćice na terasi...ko bi ga znao-prirodi je sve dopušteno! Vizualizuj ono što želiš i punom parom napred! Srećno! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Tuzlanski
03.01.2015
19
14
3
29
Hvala svima koji prate moj post i daju i podršku i kritike, ovako javno da zamolim @PowerSeed ako je moguće da umjesto LED, stavi CLF, obrazloženje je jednostavno, nedostatak financijskih sredstava kada sam malo bolje "uašo" u materiju, zaista sam mislio da sam puno čito al' nisam ni blizu toga, danas sam se bacio na poso i napravio box od starog radnog stola.

-Dimenzije su : 67 širina x 22 dubina x 55visina (nadam se da je pravilno napisano )
-Za početak sam stavio dvije CLF-ovke po 40 W, pa ću dalje da se konsultujem sa vama kako i šta ...
- Ventovi su od računa 12cmx12cm 12v, onako kako je i objašnjeno usisni dole, izduvni gore ...

Slike boxa :
http://prntscr.com/5q2oqg
http://prntscr.com/5q2ptp
http://prntscr.com/5q2qby

Nadam se da sam nešto barem dobro uradio, molio bih vas za svaku kritiku i sugestiju, početnik sam i sve mi je dobro došlo...

Biljčice su mi i dalje u čašama sutra ih prebacujem u saksije i naravno u zemlju koju sam kupio a ne opet posudio, pHmetar, termometar i higrometar treba da dobijem do kraja sedmice...

Neko da mi da još neki savjet i uz to da pitam dal' je bolje da obložim folijom box il' da ostavim ovako jer je bijel iznutra i smatram da je dobra refleksija, hvala vam svima još jednom na svakoj kritici i sugestiji, pozdravvv :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ajde bravo,bacio si se na posao...

Taj CFL koji si stavio ti je samo za vegetaciju,nadam se da to znaš...za cvjetanje ti treba 2700k.

Kad već ideš na taj "daleki" put,kako se uvijek čini na početku,dodaj još koju CFL.

Biljčice svakako drži na max 10cm od svjetla i stavi jedan vent koji će puhat po vrhu biljaka i rasrpsuje zrak...

Ako nemaš PH metar,meni je voda 8.4 PH i za nju mi treba točno 1ml PH minusa na 1 L vode da dobijem PH 6.5.

Sretno!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Tuzlanski

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ostavi bijelo. Bijela boja ima vecu refleksiju od alu folije. Eventualno ako zelis ici na Mylar onda radije to, inace ostavi.
Power ti je reko za zarulje, dodaj jos 2 i onda je to to. Samo pazi na boju zarulja, neka bude u korist crvenog spektra posto biljke malo sporije cvjetaju pod cfl-om. Znaci 2700K dodaj. Ako ce ti kojim slucajem bit pre visoka temperatura onda upuh vent makni i stavi pored onog gore za ispuh, a rupu ostavis za pasivan upuh. Ako nece pomoc, onda samo dodaj jos jedan ispuh...al otom potom.
...to je to za sada. Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tuzlanski
03.01.2015
19
14
3
29
Biljke presađene u saksije od 4l ( uzeo bih ja veće, ali ovo je diktirao prostor), zemlja FLORAFIN ( http://prntscr.com/5quhx8 ), tražio sam Substralovu terra magmu al' uzalud, u poljoprivrednim apotekama kažu da tek stiže na proljeće, jedina dostupna je ova, nadam se da će mi poslužiti ...

Dodatne sijalice će sutra u funkciju, vent za raspuhivanje također sa njima, jedina trenutna mi je briga što još uvijek nisam dobio pHmetar, termometar i higrometar a trebalo je najkasnije jučer da stigne, nadam se da je tu u ponedeljak...

Eh sad molio bih nekog da mi objasni kako da zalijem ove presađene biljke, sa kojom količinom vode ? / pH vode sa pipe mi se kreće od 6,5 do 7, tu sam informaciju dobio i jako je pouzdrana... Biljke su mi trenutno od ovih sijalica udaljene nekih 5cm nadam se da je to oke za recimo naredna 2 - 3 dana... Sliku sam pokušavao da napravim da vidite kako sve to izgleda, al' ne mogu nikako da dobijem "normalnu" sliku, pa ću se potruditi da sutra slikam sve to pod dnevnom svjetlošću...

Pozdrav za ekipicuuuuu :D :D
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Florafin...ocekuj probleme :(
5cm do vrha biljke je ok.Ph vode iz vodovoda 6,5-7 u to cisto sumljam ali je moguce .
Zaljevas u skladu sa velicinom pota i biljke.Daj sliku pa cemo lakse procijeniti.
 
03.01.2015
19
14
3
29
@opa cupa http://prntscr.com/5qvauh evo slike, to je najbolje moguće uslikano :/ :/

Što se vode tiče tako sam dobio informaciju, a provjerit ćemo dal' je tačna ... I iskreno se nadam da neće bit velikih problema sa zemljom, a i ako bude da će se moći korigovati ... :( :( već si me zabrino, al' kako god neću da posustajem, ako ne ovaj put, postoji sledeći ...