Gdje biste sutra otputovali?

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients
14.10.2020
20
49
13
36
Jamaica...:let: odmah sada bih posao! sada su nesto jeftiinije av karte oko 700eu za tamo, a za povratnu ne znam tacno, sto se tice amsterdama, takodje su jeftine karte trenutno oko 120eu bile su skuplje pre, pratim sa vremena na vreme :D

Jolly Joker

...u džungli na sred okeana...
Poznanik Foruma
14.10.2010
404
2.081
143
Ne vidim da iko spominje Workaway ili Woofing a ja u zadnjih par godina samo tako putujem i sve više viđam ljude da tako putuju. Ideja je da u zamenu za smeštaj i hranu radiš određeni broj sati nedeljno neki posao. Tu ima raznih dogovora ali uglavnom se radi 20 sati ako imaš i hranu i smeštaj ili 15 u zamenu za samo smeštaj.

Evo sad zbog kojekakvih mera zbog korone u većini Evrope je došlo ovde dosta ljudi. Avio karta super jeftina, a ne žele da budu zatvoreni u stanu opet, tako da će provesti zimu i proleće ovde.

Za 50 jura maltene svuda u evropi se može odleteti. Još parsto evra treba imati u sebe za svaki slučaj ali sa smeštajem i hranom rešenim se može mesecima negde biti bez trošenja para. Ovde gde sam je malo mesto a opet ima jedno 10 raznih opcija za workaway i woofing pa često ljudi budu na par mesta, u slučaju da su tu par meseci.

U svakom slučaju, opcije postoje, treba samo krenuti negde. ;)

Jolly Joker

Poznanik Foruma
14.10.2010
404
2.081
143
Ja da to uradim nigde ne bi otputovao. :D Navaren i izoliran u kući "posmatram situaciju"... Pa to bi bila teška paranoja jer takvo posmatranje ide kroz medije, ove ili one.

Evo, na primer, tašta i muž joj su prošle godine najviše putovali u životu. Moraju putovati zbog posla već godinama pa su se usrali kako će biti sa svim merama zbog covida da bi na kraju sve na granici bilo ok svaki put. Čak i kad su zvali da pitaju da li mogu preći granicu i rečeno im je da ne mogu, otišli ljudi da probaju i prošli bez problema.

Da nisu zbog posla morali da putuju, ne bi se pomerili iz kuće verovatno.

Ja mislim da samo treba krenuti. Previše se mi bojimo svega u ovo današnje vreme kad je svet bezbedniji nego ikad.

• Sviđa mi se
Reactions: budalin

Jolly Joker

Poznanik Foruma
14.10.2010
404
2.081
143
A vidi, sve je to stvar perspektive. Ljudi su luđi nego ikad ali opet, realne opasnosti su sve manje. Ne bih ulazio dalje u to, previše je offtopic.

On topic: Otputovao bih u rodni grad da izgrlim i izljubim familiju i proslavim božić sa njima. Nisam nikog od njih video već skoro 2 godine... :razvaljen::