Gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2020
6
7
3
35
Poz nakon puno citanja( a ovdje ima svakakvih informacija i dezinformacija)
ostao sam izgubljen, sad vise ne kuzim ako se prvih mjesec dana ne gnoji jer biljka vec ima hranu od zemlje , kada onda koristiti gnojivo za vegetaciju npr. plantella vege ako ce vegetacija vec tada zavrsiti?
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Zavisi od kvaliteta zemlje i apetita same biljke, evo ja npr sam izgurao 45 dana vege u ~15l potH zemlje samo sam jednom dao manju dozu hesi tnt-a i to je pecnulo, znaci moglo je i bez toga. Moje iskustvo je da malo vise para za bolju zemlju se itekako isplati na vise nacina.
 
03.05.2020
6
7
3
35
Zavisi od kvaliteta zemlje i apetita same biljke, evo ja npr sam izgurao 45 dana vege u ~15l potH zemlje samo sam jednom dao manju dozu hesi tnt-a i to je pecnulo, znaci moglo je i bez toga. Moje iskustvo je da malo vise para za bolju zemlju se itekako isplati na vise nacina.
Ok , hvala na odgovoru pratit cu biljku pa probati sam zakljuciti treba li dodati gnojiva ili ne, takoder sam nasao onaj chart deficita hrane tj nutrijenta pa cu po tome se ravnati!
LP
 

Prilozi

  • qhrj8qmjl7az.jpg
    qhrj8qmjl7az.jpg
    437,2 KB · Pregleda: 97
  • example-feed-chart-from-general-hydroponics-768x492.png
    example-feed-chart-from-general-hydroponics-768x492.png
    289 KB · Pregleda: 90
  • KRuFnY4-1022x1024.jpg
    KRuFnY4-1022x1024.jpg
    193,3 KB · Pregleda: 94

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Naravno, mozes i slobodno da se javis ovde u odgovarajucu temu pa ce ti neko od iskusnijih clanova pomoci, dosta toga ume na biljci da se pokaze kao nedostatak nutrijenata, a ustvari je nesto drugo, pa onda ti jos kad dodas djubrivo napravis jos veci problem, moj ti je savet uzmi mentora on ce te provesti kroz grow polako i nauciti sve kako treba. I da ne moras da citiras kada odgovaras na post iznad sebe, osim ako ne zelis da odgovoris na neki konkretan deo.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Poz nakon puno citanja( a ovdje ima svakakvih informacija i dezinformacija)
ostao sam izgubljen, sad vise ne kuzim ako se prvih mjesec dana ne gnoji jer biljka vec ima hranu od zemlje , kada onda koristiti gnojivo za vegetaciju npr. plantella vege ako ce vegetacija vec tada zavrsiti?
U tom slučaju nećeš niti koristiti gnojivo za vegetaciju. Šta je čudno?:)
Kad već pitaš mogao si pitati u nekoj od već postojećih tema (ima ih koliko hoćeš), a ne odmah otvaraš novu.