Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ja sam koristio Valentin gnojivo za cvjetanje koje je u našem slučaju zapravo gnojivo za vege jer ima jako velik postotak N a mali postotak P i K i bilo je solidno, radilo je svoj posao.
 

mapet

Banned
Banovan
15.03.2012
6
0
0
39
metalmaniac je napisao(la):
ja sam koristio Valentin gnojivo za cvjetanje koje je u našem slučaju zapravo gnojivo za vege jer ima jako velik postotak N a mali postotak P i K i bilo je solidno, radilo je svoj posao.
nezz..ovo moje ima n-p-k 3-5-7..tako da nema N-a bas...
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Da li mi netko moze reci od vas tu koji se malo bolje razumijete koje od ova dva preporucujete




Jos sam nov u svemu tom...bolje pitati nego.... :p
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Pa malo se slabo vidi ali prvo izgleda ima NPK 456 a drugo NPK468 tak da bi ti oba bila vise za cvjetanje,sad koje je bolje..Da mi je to jedini izbor ja bih uzeo ovo prvo ali samo za cvijetanje NPK 456,možda se javi netko tko je koristio pa ti kaže nešto više.I neko manje pakiranje od litru ,ne dva. EDIT-zeleni,oba gnjoiva 735 i 666 su ti za vegetaciju,trebaš neko koje ima veći udio PKa najmanje N za cvjetanje,npr PLANTELA cvjet NPK688,nju nemožeš naći ovo ti je samo orijentacijski,još bolje bi bilo da nađeš neko sa najviše P zatim K i namanje N,recimo npr NPK375 al to su već finese.
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
Na to sam naletio dok sam kupovao zemlju iskreno nisam nigdje dalje nista ni trazio. Hvala na odgovorima. Neka netko slobodno preporuci i neki drugi proizvod.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Od jeftinijih a dobrih gnojiva ako možeš naći uzmi plantelu list za vege i plantelu cvet za naravno cvjetanje. Dosta ekipe sa foruma, uključujući i mene koristi to gnojivo.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
matia je napisao(la):
Od jeftinijih a dobrih gnojiva ako možeš naći uzmi plantelu list za vege i plantelu cvet za naravno cvjetanje. Dosta ekipe sa foruma, uključujući i mene koristi to gnojivo.


Matija mozes li mi reci koje da koristim za cvetanje od onih 2 gore,naveo sam u postu iznad nisam mogao naci plantelu cvet pa uzeh one 2 zamene.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Niti jedno ti nije idealno za fazu cvijetanja. Za cvijetanje najvise trebas fosfora (P) a najmanje dusika (N).
Ovo prvo s NPK 7-3-5 je samo za vegetaciju dok je ovo drugo neko univerzalno gnojivo 6-6-6, nije lose ali nije ni idealno. Ako nemas izbora, uzmi ovaj 666 a ako imas izbora, odi do trgovine i nadi gnojivo za cvijetanje koje od sveg NPK ima najvise P (fosfor).
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Napušena Vjeverica;216492 je napisao(la):
Niti jedno ti nije idealno za fazu cvijetanja. Za cvijetanje najvise trebas fosfora (P) a najmanje dusika (N).
Ovo prvo s NPK 7-3-5 je samo za vegetaciju dok je ovo drugo neko univerzalno gnojivo 6-6-6, nije lose ali nije ni idealno. Ako nemas izbora, uzmi ovaj 666 a ako imas izbora, odi do trgovine i nadi gnojivo za cvijetanje koje od sveg NPK ima najvise P (fosfor).

Hvla na savetu veverice.. Sutra idem da ih obidjem i slikam po prvi put tj da izbacim slike od biljoza na forumu..Nekoliko biljoza cu polivati sa Plantelom list i prskati sutra sa plantelom list,a neke cu polivati i prskati sa ovim guanom,mali eksperiment videcemo kako kojoj koje djubrivo odgovara. Ovo univerzalno planiram da vratim,i da uzmem nesto drugo ako bude moglo.mada mi nije ni racun dao :S video sam da ima wuxhal ali neznam dali je ono za cvetanje??
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Reko sam ti sve, sad vec pocinjes da spamas :D

Ako mi ne vjerujes na rijec (najvise fosfora namjanje dusika), odi u trgovinu i reci prodavacu da trebas gnojivo za cvijetanje. Kada ti preporuci neka, ti uzmi posudu u ruku, okreni je di pise NPK i citaj. Ako ima najvise fosfora, to je za cvijetanje.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Napušena Vjeverica;216501 je napisao(la):
Reko sam ti sve, sad vec pocinjes da spamas :D

Ako mi ne vjerujes na rijec (najvise fosfora namjanje dusika), odi u trgovinu i reci prodavacu da trebas gnojivo za cvijetanje. Kada ti preporuci neka, ti uzmi posudu u ruku, okreni je di pise NPK i citaj. Ako ima najvise fosfora, to je za cvijetanje.


Verujem ti na rec i poslusacu te nego sam mislio da sam uzeo zamenu za plantelu cvet kad ono univerzalac! vraticu pa cu uzeti sa najvise fosfora za cvetanje! :D
 
15.06.2012
42
15
8
33
trenutno koristim SOLU Veg od galenike - u cvrstom je stanju i rastvara se u vodi ,posto su mi trenutno biljke u vegetativnoj fazi trazio sam djubrivo po preporuci svih vas koji ste pisali na tu temu sa sadrzajem N P K elemenata .Sto u owoj prihrani i postpji u razmeri 20 20 20 sa trgaovima MgO i TE
prihranio sam dwa puta biljke i za sada mi se cini da lepo reaguju na njega :) .
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Bas sad pratim sta se desava oko tih djubriva,pa evo ovako ovo je moj prvi grow,bilje su stare blizu 4 nedelje,tjedana ili kako god....e sad zanimaju me vasi utisci kako izgledaju i neki savet sta bih trebao uraditi,ako nesto nije u redu. Evo nekih slika
http://imageshack.us/photo/my-images/15/p6260099.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/713/p6260101.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/861/p6260103.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/684/p6260104sj.jpg/
Ovo su slike od jutros,a sinoc je padala kisa pa mi se ova jedna biljka malo savila posto joj je tanka stabljika.Sta bih trebao uraditi povodom toga,mada sam malopre bio tamo i ispravila se valjda zbog sunca.Zanimaju me i komentari za ovu prvu biljku.Imam jos nekih pitanja,tako da nemojte zameriti,da ja to napisem sve od jednom pa vi ako hocete pomozite:))djubrio sam pre neki dan sa ovim:
http://imageshack.us/photo/my-images/821/picture2yv.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/829/picture3d.jpg/
To su neki stapici koji se zabadaju pored biljke i u toku zalivanja se tope i dolaze do korena (NPK:10-5-7),to sam imao kuci jer to keva koristi za cvece,kontam da je mozda bolje uzeti nesto sto se rastvara u vodi pa direktno zalivati,ali ne bih da zurim,tek sam pozabadao ova sranja.
I jos nesto:))) Zemlju sam uzriljao do nekih 20 cm dubine,jer gde mi je sajt,nisam mogao neopazeno da pronesem asov,pa sam odneo onu lopaticu za cvece.Da li bih trebao unapred da zalijem sa rastvorom hidrogen-peroksida,jer mislim da je zemlja malo tvrdja pa nisam siguran koliko ce koren moci da se razvija.Usput sam ubacio i slike sajta cisto da se vidi kako sam to resio za pocetak da ga ne bi napao neki zec ili neki drugi glodar i pojeo sve:)I znam da se ovo ne odnosi na indoor,ali mislim da mi mozete pomoci. Hvala unapred!!!
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
zeleni91 je napisao(la):
Hvla na savetu veverice.. Sutra idem da ih obidjem i slikam po prvi put tj da izbacim slike od biljoza na forumu..Nekoliko biljoza cu polivati sa Plantelom list i prskati sutra sa plantelom list,a neke cu polivati i prskati sa ovim guanom,mali eksperiment videcemo kako kojoj koje djubrivo odgovara. Ovo univerzalno planiram da vratim,i da uzmem nesto drugo ako bude moglo.mada mi nije ni racun dao :S video sam da ima wuxhal ali neznam dali je ono za cvetanje??
I meni su danas nudili wuxhal....ali najbolje ti je da u PP apoteci trazis neko djubrivo koje ce ti pomoci cvetanju,sto znaci sa manje azota(N)...i pitas lepo tamo,objasnis im sta ti treba,tipa(Keva me poslala da kupim nesto za cvetanje ima pu k***c cveca)I oni ti naravno predloze da kupis nesto najskuplje:),a ti vidi pa kupi sta ti najvise odgovara,mada sve u svemu ti preparati nisu toliko skupi.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Skabo, te gnoj stapice zaboravi za uzgoj vutre, nista od toga, samo ces poremetiti biljku, ne vole one to, probalo je puno ljudi s foruma i imali su samo problema.
Biljke su ti male za 4 tjedna zivota... zemlja im definitivno ne odgovara. Mozda ce biti nesto od toga mozda nece ali jos stignes uzet pravu zemlju pa u njima zasaditi vutru.

A mozes probati i s hidro peroksidom, nemam pojma za to. Ja sam ove godine zasadio u jednu zemlju koja vise lici na glinu nego na zemlju i nije bilo nist od toga :D rofl a ova tvoja zemlja izgleda puno bolje od te o kojoj pricam. Ima tu puno faktora sada, najbolje bi bilo da otvoris dnevnik pa ce ti ljudi reci kako i sto, ne moze se tolka prica stisnut u par postova ;)
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
skabo357 je napisao(la):
I meni su danas nudili wuxhal....ali najbolje ti je da u PP apoteci trazis neko djubrivo koje ce ti pomoci cvetanju,sto znaci sa manje azota(N)...i pitas lepo tamo,objasnis im sta ti treba,tipa(Keva me poslala da kupim nesto za cvetanje ima pu k***c cveca)I oni ti naravno predloze da kupis nesto najskuplje:),a ti vidi pa kupi sta ti najvise odgovara,mada sve u svemu ti preparati nisu toliko skupi.

Meni treba Plantela Cvet koja nije imala pa sam uzeo ono univerzalno koje nije za bacanje moze posluziti kevi za dvoriste,sacekacu pa cu uzeti Plantelu Cvet. Nema bolje od toga u kombinaciji za guanom tecnim,trenutno furam zelenu plantelu daleko je cvetanje jos uvek za nas koji volimo outdoor
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
zeleni91 je napisao(la):
Meni treba Plantela Cvet koja nije imala pa sam uzeo ono univerzalno koje nije za bacanje moze posluziti kevi za dvoriste,sacekacu pa cu uzeti Plantelu Cvet. Nema bolje od toga u kombinaciji za guanom tecnim,trenutno furam zelenu plantelu daleko je cvetanje jos uvek za nas koji volimo outdoor
Preporucio bih ti kao veverica da batalis te stapice i uzmes Plantelu List zelena flasa nije skupo a mng je dobra i pohvaljena na forumu da ti malo rasiri te biljoze,moja preporuka da okopas malo zemlju i bacis humus bolje ce da rade videces!