Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
a sta ti mislis?
ili si trol pa ne mislis?
joj,cekaj da spaze ovaj post ovi sto su hronicno 'laki na obaracu' kad treba udeliti negativni rep....lol
ode ti u crveno burazere..


naravno da mogu sva gnojiva-i dzidza je biljka k'o i svaka druga
pazi samo na N-P-K odnos,i na mikroelemente,eventualno nadji neki review za to djubrivo na net-u
sigurno nisi prvi kome je bas TO djubrivo palo na pamet
i citaj forum,ne postavljaj suvisna pitanja-bar na temu prihrane ima postova.....ihiii...da se cita ceo dan/noc
 
28.12.2008
2
0
0
36
Lijepi pozdrav svima! Nisam htio otvarati novu temu, a ova mi se nekako čini najprikladnija za moje pitanje :) Naime, moja mala biljčica veselo raste na balkonu već 3, 4 mjeseca i daleko je od idealnih uvjeta - direktnog sunca nema mnogo i u realtivno maloj tegli je zasađena. Uredno sam je zalijevao vodom koju bih prethodno ostavio odčepljenu minimalno jedan dana kako bi ishlapio klor i ostale kemikalije iz vodovodne vode. E sad, ovo mi je prvi ''uspješni'' grow, prošlogodišnja biljka je ispala dečko ali tako i tako sadim iz dosade i nisam polagao nikada velike nade u ideju da će ikada biti išta od toga. Prije koji tjedan ispostavilo se da je moja draga biljčica cura - krenula je davati male, lijepe bijele cvjetiće pri vrhu i sada smišljam načine kako da joj pomognem da naraste zdravija i bolja. Pročitao sam na dosta mjesta da je zgodno ostatke od kuhanja kave staviti malo prilikom zalijevanja i tako sam napravio par puta ali bih sad volio probati nešto ipak ''konvencionalnije'' i kupiti NPK gnojivo. Možete li mi dati savjet koje gnojivo da kupim i gdje ga u Zagrebu mogu nabaviti?
 
20.05.2012
73
58
18
uzeo sam 1l GHE Ripena, ali kako da znam da li je vrijeme za koristenje.. po njihovoj tablici on se koristi zadnja dva tjedna cvjetne faze ali prvi grow mi je pa bas i neznam koliko jos do kraja cvjetanja haha.. molim za pomoc!
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
prvo daj neku sliku da vidimo a drugo imas po forumu kako se odreuje kad se bere i kad je kraj u principu ti si taj koji treba pratit biljku boju kristala i ubrat ju ...
 
20.05.2012
73
58
18
ma nije problem za branje.. to sam skuzio ovih dana ce mi frend posudit mikroskop.. nego neznam dal da sad odma stavim ripena il da jos pricekam.. omjer je 0-6-5 tako da je to bas za zadnju fazu.. problem mi je procijenit kad ce ta zadnja dva tjedna.. danas nemogu slikat sutra cu stavit slike! hvala
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
gle ja mislim da neces pogrijesit ako joj ga das a njoj treba cca 4 tjedna mozes joj ga onda dat i poslje na ta zadnja 2 tjedna opet i nakraju bacis flush i to je to
 
27.09.2011
36
1
8
36
Extra Power i ja ima takav,kupio da testiram ali ga jos nisam otvarao.Rekli su mi da je jako dobar,no uglavnom videces i sretno.Javi kada budes zavrsio testiranje.please
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
pozz...dali je netko koristio bio bud bloom booster i kakva su vam iskustva,kako dozirati kad kreniti????
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
krenuti kad je biljka u fazi cvjetanja naravno... koliko dozirati pise na boci gnojiva... a iskustva s tim gnojivom = nula bodova od mene :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
naletio na plantelu za cvjetanje(6-12-6) u obliku sumecih tableta. doziranje:1tableta na 1l vode, idealno za indoor pocetnike jer nemogu fulat omjer vode i gnojiva i da hoce. isprobao na obicnom cvjecu i ucinak je vise nego dobar.cvjetovi narastu veci za nekih 30% i boje su intenzivnije.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Koristim sve , probao sam dosta ...
Trenutno sam na HESI & ADVANCED N. kombinaciji .

Iskreno mislim da su gotovo sva gnojiva dobra ako ih znate koristiti .
Npr. organska gnojiva su zakon , ali nemaju niti malo smisla ukoliko ne koristite benific. bakterije .

Znači ako nemate u svom growu dobro razvijenu mikrokulturu u zemlji ...organic nije dobra opcija , razlog je jednostavan ....organska gnojiva su namjenjena da hrane mikroorganizme koji rade u simbiozi sa korjenom ... Bolje ići sa sintetikom , ako u pripremi niste dodavali mikrokulturu .

Preporuka svima : AN Tarantula, Great white , Mycos , GHE subculture .... doslovno bilo koja kombinacija mikroorganizama i bakterija će uvelike pomoći vašim biljkama .



Imam vremena pa ću odgovoriti na ono što mogu :
Jel se mogu koristiti sva gnojiva za biljke i cvijeće i jel valja Biopon univerzalno?

Ne preporučam Univerzalna gnojiva bilo koje marke ... Kupi si bazu za vegetaciju sa većim postotkom N , kupi bazu za cvjetanje sa većim % P i kupi booster za cvjetanje . Trošak je oko 30e ....stvarno nije puno ako uzmeš uloženo/dobiveno .

ljudi mi se isplati uzet hesi bloom sad za kraj biljke su mi pocele cvjetat prije 2 i pol tjedna?

Hesi Bloom je baza koja se koristi od početka do kraja cvjetanja , tako da je odgovor DA , ali savjetujem da uz njega uzmeš i phosphor + te super vit .... To su tri esencijalne stvari za biljke u cvjetanju .

Možete li mi dati savjet koje gnojivo da kupim i gdje ga u Zagrebu mogu nabaviti?

Tratinska 30 , Pokraj Cibone , imaš veliki izbor gnojiva za bilje.


uzeo sam 1l GHE Ripena, ali kako da znam da li je vrijeme za koristenje.. po njihovoj tablici on se koristi zadnja dva tjedna cvjetne faze ali prvi grow mi je pa bas i neznam koliko jos do kraja cvjetanja haha.. molim za pomoc!

Ripen koristi od 4.-7. tj. cvjetanja , u dozi od 3 ml na 1L vode . Zadnji 10 dana odradi jako dobar flush .

pozz...dali je netko koristio bio bud bloom booster i kakva su vam iskustva,kako dozirati kad kreniti????


Ako se radi o GHE Bio Bud boosteru mogu ti reći daje to novi proizvod od GHE i da nije još kvalitetno testiran u praksi, ali kao i kod svih bloom boostera počinješ ga primjenjivati zajedno sa bazom oko 4. tj cvjetanja i koristiš ga sve do 7.-8.tj ...Naravno nakon toga ide flush .
Doziranje je 2ml na 1L vode.






http://www.youtube.com/watch?v=lUCHzTgTgW4&feature=related
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
HazeSeeker je napisao(la):
Preporuka svima : AN Tarantula, Great white , Mycos , GHE subculture .... doslovno bilo koja kombinacija mikroorganizama i bakterija će uvelike pomoći vašim biljkama .

Da li u to spada i Slavol?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Dovoljno je blizu , ali to nije isto ....
Navedeno su samo koncentrirani mikroorganizmi i bakterije , a Slavol je univerzalno gnojivo na bazi mikro organizama . Fino klasično orgasnko gnojivo .

Ali slavol je stvarno zakon , must have ako se može do njega ....