Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2014
48
7
8
koje gnojivo od plantelle da uzmem, ono zeleno, crveno a vidio sam da ima i plavo mislim da je rekao prodavac u trgovini da je to univerzalno il neko trece ako postoji? Imam automatic biljku ako to mijenja ista
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Plantela zelena-vege, crvena-cvjetanje...
to ti je za početak dovoljno..možda kasnije neki fosfor+ za pred kraj cvata. ja koristim samo to i nemam primjedbi..nikakvi mamo jambo paketi..
najbolje kreni sa 1/3 doze i nema problema...
 
10.01.2014
48
7
8
a nije mi malo jasno pa ako netko moze razjasnit. jel automatici sami ne prijedu iz vegetacije u cvjetanje nakon 2,3 tjedna? meni je vec stara jedno 2 tjedna pa ako mi prede u cvjetanje jel mi onda trebala ta zelena plantella ili ne, a nisam joj nista do sad davao jer je jos bila mlada pa da ju ne sprzi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
procvetaju obicno u trecoj sedmici, ako je zemlja ok nema potrebe da dajes zelenu, samo crvena i to recimo pocnes krajem cetvrte sedmice
 
10.01.2014
48
7
8
e vidis to me zanima, hvala puno.. imam isto zemlju od plantelle. jel mogu npr. uzet ono univerzalno gnojivo od plantelle pa joj recimo pocet davat pola doze tam na sredini 2 tjedna ili bi to jos bilo rano?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
naletih na novi proizvod od hesija...boost...jel neko mozda vec probao?

Hesi Boost

Hesi Boost is a bloom activator and a gentle leaf fertiliser for the flowering stage of plant development.

This new product strengthens the flowering, increases the sugar content and improves the condition of the entire plant.

Suitable for use in all forms of growing medium (Soil, Coco and Hydro).



Hesi Boost is not nutrient specific and can be used with all nutrients, although for best results we recommend using in conjunction with the Hesi range of nutrients.



Hesi Boost contains 1% Phosphorous (P2o5) 1% potassium (K2o) as well as the minerals Calcium, Magnesium, Iron, Zinc, Copper, Molybdenum and Selenium from natural sources.

Hesi Boost also contains Vitamins B1, B3 and B6 as well as plant sugars and fruit enzymes such as Galactol, Melitose and Alginic acid.

Hesi Boost has a low nutritional value and does not replace the normal nutrient solution.

The plant will have an increased need for water after Hesi Boost has been added; the extra metabolic processes that are activated need water as additional fuel for fruit production.

Do not use in conjunction with aggressive chemicals such as Peroxide as this will destroy the natural enzymes and other natural active ingredients.



Available in 500ml, 1ltr, 2.5ltr, 5ltr and 10ltr
 
05.02.2014
41
2
0
ok super hvala vam na pomoći :icon_wink:
a sto se tiče CT ipak ga necu uzimati za sada,a reci mi molim te mičurin još jednu stvar šta je taj growth od hesia nemogu to nač nigdje,tu imam hesi tnt komplex,power zyme, root complex,bloom i phosphor + nigdje ne vidim taj growth?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
tnt kompleks je ok,ima sve potrebno.. ne žuri s njim,jer gore sam spomenuo 2 tjedna u velikim potovima,a to podrazumjeva bar 2 tjedna prije,od klice pa do velikog pota.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Tako je. Kad budeš prvi put dao tnt,smanji preporučenu dozu na malo više od pola.. Supervit jednu kap na 5l vode svako 7-10 dana do kraja
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Hesi je super,bar meni.. u vege koristiš growth,supervit i powrzyme,a u cvjetanju bloom,fosfor+ i booster(po želji)
u vege koristis TNT i rootcomplex
u cvjetanju bloom i P+(to je booster )
a super vit i powerzyme koristis tokom citavog growa ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
fosfor i kalij, u normalnoj količini za cvijet,a boost služi kao dodatan ekstra stimulator koji se dodaje folijarnim špricanjem ili zalijevanjem u kombinaciji sa bloomom i P+

Edit: "Hesi boost flowering accelerator regulating the size of the flowers and drives the plant so that the timing of the harvest is shorter."
http://www.hesi.nl/usa/popups/boosttekst.htm
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa upravo to sto pricas P+ ti nema ni zere N u sebi ..samo PiK i iskljucivo mu je je jedan cilj ...plod... :)
a ocito nepricamo o istome sad vidim da su napravili jos jedan proizvod ...onda tako reci :D
LP

sad citam malo o tome ..to je isti vrag kako i bud candy ...seceri i enzimi za bolji miris ,aromu itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nije sve u kaliju i fosforu ;)
ne bih više offtopic ... :read:

Edit: Bitno je da smo usaglasili stavove :)
Novi je proizvod,a mislio sam da je to poznato...my mistake :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative