Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2008
84
137
33
@Tarzan nije stvar u kristalnim djubrivima vec u odnosu npk koji je GHS izbacio...
To jest sa manje fosfora...
Po meni kristalna djubriva cak imaju i prednost jer vidis da u svim kristalnim imas dodat Mg i mikro elemente koji se kod klasicnih tecnih djubriva moraju odvajati na A+B jer se ne trpe verovatno rastvoreni...
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
znam da ima neko na forumu ko je koristio powder feeding od ghs-a zanima me jel za preporuku ili ima i boljih?jel bi kupio od 1 kg tri vreće,uzeo bi kalcij shor flowering i grow vrećice
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Imaju naravno. Procitaj recenicu koju sam napisao u prehodnom postu do kraja.
Vjerovatno radi nekih kemijskih reakcija,nebi htio ulaziti u detalje oko toga jer sam kemiju dosta puta prespavo u skoli :D

Do tada AN je mama, tri prazna mesta niže pa Hesi. ;)

Znaci ti koristis AN,pa daj malo info po cemu je toliko bolji od Hesia,Canne,BioBizza,Atamia i ostalih a da opravda cijenu od od 300$
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
@5150

nikako :D
odlicno u pocetku, poceo sa fitofertovim 20-20-20 ali onda dosao onaj hebeni juli i kise non stop na kraju nista od jack-a mada sam i ja doprineo tome jer sam ga najverovatnije predjubrio odmah po prestanku loseg vremena, mislim da sam mu dao bar petoduple doze u tri dana, mada je i koren plivao i davio se u vodi, nemam pojma, moja greska u doziranju,
ove godine sam imao zastoj u vege zbog uzasne zemlje a kad sam ih prebacio u novu i poceo sa berry mix krenule odlicno. imas u mom dnevniku te momente.
planirao sam da ih u cvetanju hranim sa 10-40-10 ali sam se nesto natripovao pa radim sa p.cvet i jungle juice-om
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 5150

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
39
Pa ima negdje čak i na forumu detaljno opisano koje omjere je idealno koristiti u kojoj fazi života biljke. naglasak je na idealno, a takve uvjete je teško pogoditi, pogotovo početnicima. mislim da se El Magico krivo izrazio kad je rekao preslaba, vjerojatno je mislio da je za kasnije cvjetanje biljci potreban veći omjer fosfora i kalij u odnosu na dušik, a da je kod plantele dosta ujednačen omjer sva tri elementa te da bi moglo doći do zasićenja dušikom. Ja osobno koristim zelenu i crvenu plantelu i to fercera koliko toliko, lišće uvijek kreće nezadrživo žutjeti polovinom cvjetanja, tu pomogne flushanje (barem što se budova tiče, lišću nema pomoći ali to me nekako i nije briga tad više :D). Nisam pokušavao s drugim renomiranijim ili specijaliziranijim gnojivima pa ne mogu reći jesu li i koliko bolja, ali dok ovo ne potrošim, ne mijenjam ga jer za moje potrebe služi svrsi.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
u vezi kostanog brasna (bone meal).
to su samljevene kosti od zivotinja kolko sam skuzio? ja sam naso u ducanu nesto sto se zove kostovit al pise na pakiranju da ne sadrzi nikakve produkte zivotinjskog porijekla i namjena je kao dodatak ishrani zivotinjama. to nije to sto nas interesira za biljku?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
kostano brasno se dodaje u ishrani tovnih zivotinja, jer one po defoltu brze razvijaju misice i daju vise mesa nego obican, da ne kazem seljacki uzgoj, pa im treba da ojacaju kosti, zglobove i hrskavice da nose tu pojacanu masu.
e sad, otkud ti to za nasu botaniku?
i kako to ne sadrzi zivotinjske produkte kad se, koliko ja znam, ono pravi od otpadaka mesne industrije, dehidrovane kosti i ostali otpatci iz klanica?
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
da, ali taj fosfor and kalcijum se prvo treba rastvoriti u zemlji, nije kao ovo sto mi koristimo da odmah ide u prihranu biljaka.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
sad ste me dodatno zbunili.
nedavno sam pitao za "blood meal" koji se koristi za izradit super soil i neko je napiso da je to kod nas kostovit, kostano brasno ili valpomin kostovit.
pod tim imenom sam naletio u vrtnom centru i naso kostovit, al ocito to nije to sto ce mi trebat kad se odlucim na super soil.
lp

edit: ocito sam ja pomjeso bone meal i blood meal. to su 2 razlicite stvari?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Naravno da si pomesao... bone-kost... blood-krv :)
Grouchy ima raznih namena(a tako i koriscenja) sve zavisi zasta i kako :) ja licno nisam koristio,tako da ne mogu u detalje o tome... i da kalcijum grouchy,tek sad vido da sam napisao (K) umesto (Ca) :)