Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Haha, s obzirom da radim miks jeftinih gnojiva doma u kuhinji trebalo je već sve eksplodirati. Slijedaća faza mi je da sam miksam gnjojivo za hidro.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
imaš plantela u zelenoj i crvenoj boci, to je nešto...

reci točno što te zanima.

inače, plantela su dobra gnojiva, jeftina i svuda dostupna, puno growera ih koristi...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
umreš nakon 3 mjeseca konzumiranja... kakva su ti to pitanja?? koje su nuspojave...
šta neznaš razliku između organic i kem. gnojiva...

na kemijskim gnojivima biljke izgledaju jako lijepo, ali su pune kemije (netko voli tako)
na organskim gnojivima također izgledaju lijepo, makar mnoga organska gnojiva na tržištu nisu toliko čista koliko oni pričaju da jest...
stoga najbolje organsko gnojivo bi ti bilo da ga napraviš sam, a to što ti miksaš u kuhinji nije dobro jer kao prvo neznaš što radiš, samo spajaš različita gnojiva.. uzmi biocanna ili biobizz.. i kolko tolko si na organskim gnojivima.... za vegetaciju ti preporučam da uzmeš slavol, nabavlja se u srbiji, vrlo lako se može do njega.. a niti ta plantella ti nije loše gnojivo, uzmeš ono žuto...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FrogKhan
22.01.2011
32
6
0
38
SiD je napisao(la):
umreš nakon 3 mjeseca konzumiranja... kakva su ti to pitanja?? koje su nuspojave...
šta neznaš razliku između organic i kem. gnojiva...

na kemijskim gnojivima biljke izgledaju jako lijepo, ali su pune kemije (netko voli tako)
na organskim gnojivima također izgledaju lijepo, makar mnoga organska gnojiva na tržištu nisu toliko čista koliko oni pričaju da jest...
stoga najbolje organsko gnojivo bi ti bilo da ga napraviš sam, a to što ti miksaš u kuhinji nije dobro jer kao prvo neznaš što radiš, samo spajaš različita gnojiva.. uzmi biocanna ili biobizz.. i kolko tolko si na organskim gnojivima.... za vegetaciju ti preporučam da uzmeš slavol, nabavlja se u srbiji, vrlo lako se može do njega.. a niti ta plantella ti nije loše gnojivo, uzmeš ono žuto...

Jednom sam se opekao sa gnojivom. Uzeo sam za probu gnojivo za cvjeće. Samo jednom sam zalio i biljka je promjenila miris. Cjela soba mi je "mirišala" na gnojivo. :icon_lol: Jednostavno to ne mogu pušit. Kad kažeš pune su kemije, jel i kod Plantelle se promjeni miris? Za sad sam mislio nju koristiti, a idući put ću neka od ovih koje si preporučio.
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
a niti ta plantella ti nije loše gnojivo, uzmeš ono žuto...[/QUOTE]



Jel to Plantella Vrt? Jel bolja za vege od P List?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ponočni;199795 je napisao(la):
J... Uzeo sam za probu gnojivo za cvjeće. Samo jednom sam zalio i biljka je promjenila miris. Cjela soba mi je "mirišala" na gnojivo. :icon_lol: Jednostavno to ne mogu pušit. ...

ne znam cime si ti to gnojio, ja sam sad zabio nos u palntelu i mirisa nema nikakvog, licno koristim plantela cvet (crvena) i sve je najnormalnije
za zutu plantelu ne znam, nisam je sreo na trzistu ovde
 
22.01.2011
32
6
0
38
PowerSeed je napisao(la):
ne znam cime si ti to gnojio, ja sam sad zabio nos u palntelu i mirisa nema nikakvog, licno koristim plantela cvet (crvena) i sve je najnormalnije
za zutu plantelu ne znam, nisam je sreo na trzistu ovde

Bilo je gnojivo za balkonsko cviječe, ima jak "gorak" miris. Ok, znači mogu biti siguran sa Plantellom. Hvala, prvo pomirisat pa zalit... :vb_whip: :ninja:
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Koristio sam jedino Plantellu bio, pošto se radi organskom gnojivu, teško je pretjerati s njim, jedino što mislim da je organika proporcionalna veličini posude odnosno količini zemlje koja se koristi (zbog razvoja mikroorganizama koji razgrađuju organsku prihranu). U principu, jako mi je teško govoriti o efikasnosti ove ili one prihrane u zemlji jer ima svakakvih mješavina. U Compo Sana zemlji, na primjer, nisam uopće trebao koristiti prihranu, samo sam zalijevao vodom, s tim da u toj zemlji ima previše N, da sad idem ponovo sa tim dodao bih perlita i treseta. U jeftinim dućanskim miksevima zemlje, s druge strane, nema magnezija, u to sam se bolno uvjerio prvi put kad sam gajio i usrao sav apollo 11 f2 koji sam imao. Šmrc.
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Meni stara gnoji trešnje sa stajskim gnojivom i mogu ti reći da trešnje kad jedeš smrde na govna ha ha
Kakve su to *****rije da biljka promjeni miris kad je gnojiš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hosimir
22.01.2011
32
6
0
38
rasmc je napisao(la):
Meni stara gnoji trešnje sa stajskim gnojivom i mogu ti reći da trešnje kad jedeš smrde na govna ha ha
Kakve su to *****rije da biljka promjeni miris kad je gnojiš

Pa nisu *****rije. Ako laže koza ne laže rog. Nego, kako objašnjavaš onda ovo gnojivo:

Adv. Nutrients Bud Candy gnojivo 1L ( 43,50 € )


100 % organsko gnojivo za cvjetanje; za optimalnu regulaciju ukusa, mirisa, velicin i kolicine biljaka na hidrokulturi.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
njrnjava je napisao(la):
a niti ta plantella ti nije loše gnojivo, uzmeš ono žuto...
Jel to Plantella Vrt? Jel bolja za vege od P List?


jeste plantella vrt, organsko gnojivo... neznam dali je bolje od Plantele lista, ali je jako dobro gnojivo..
na bazi morskih algi.... radi na tome da jača plodove... znači ona bi po meni išla nakon zelene plantele...

plantella-bio-biognojilo-za-931241_1024x768.jpg



P.S. što se tiče okusa i mirisa na bazi gnojiva.. kod marihuane je drugačije nego kod trešanja, jasno da se osjeti okus ako se dobro ne napravi curing... nakon curinga neće više biti gorkog i gadnog okusa...

kod trešanja je drugačije... a i tebi keva ne gnoji trešnje svako malo, nego samo kad se sadi... molim vas da ne pokrećete glupave rasprave...


P.S.S.... kad smo već na temi, ja koristim Slavol za vegetaciju, a biobizz komplet za kasnije... grow, bloom, topmax
 

Joxim_HR

Aktivan Član
22.02.2009
63
568
83
meni se biljke počele sušit, tj počeli us mi listovi biti žuti i lagano otpadati, nakon 22 dana u cvatu, savjet nekih iskusnijih growera je da mi biljka ima premalo hrane. Sad da probam spasit stvar moja draga majka mi dala ove štapiče BIOPON ! Ona veli da ih koristi več godinama svako prolječe kad iz podruma izvadi pelagonije koje su totalno jadne i osušene ubaci te štapiće u teglu i kroz par dana budu ko nove. U pakiranju se nalazi 30 komada, jedan štapić traje 2 mjeseca, a za teglu od 21 cm promjera treba stavit 4 štapiča, znači meni treba ca 6 komada po tegli.

SASTAV: npk 8:10:15 . Naziv i sadržaj hranjiva: Makrohranjiva % (m/m) N= 8% (3,3% amidni dušik 4,7% amonijski dušik) fosfor - (V) - oksid (P2O5) zopivi u vodi = 10%, kalijev oksid topivi u vodi =15 % biopon.jpg

ima možda ko od prisutnih iskustva s gore navedenim ?
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Osobno nemam iskustva s istim, ali savjeti su većinom - tekuće gnojivo..dakle izbjegavanje granula, štapića i sl..možda pričekati odgovor nekog iskusnijeg..