Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....definitivno izbjegavaj te stapice......neko tekuce gnojivo.....mozes i plantelu cvijet uzet, dosta jeftina a radi posao.......
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Samo da postam, trenutno isprobavam Composana gnojivo s guanom... Smrdi po govnu i za razliku od Plave Plantele ne stvara se onaj zasuseni sloj... Tako da mislim da je prirodnije, a vidjet cemo kako ce utjecati na biljku. Ako ce nekog interesirati, postam u svoj dnevnik koji se nalazi u potpisu. :) Zivi bili, a evo i slika:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: PljugoGV
06.03.2012
40
3
8
37
sta mislite o gnojivu CVETAL tekuce gnojivo za zelene biljke namjenjeno je gnojenju sobnih balkonskih i ostalih lisnatih ukrasnih biljka sadrzi optimalan omjer tvari koje poticu bujni rast zelenih dijelova biljke . doziranje na 1 l vode ¸10 ml ( sadrzaj cepa )
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
bogenzo je napisao(la):
sta mislite o gnojivu CVETAL tekuce gnojivo za zelene biljke namjenjeno je gnojenju sobnih balkonskih i ostalih lisnatih ukrasnih biljka sadrzi optimalan omjer tvari koje poticu bujni rast zelenih dijelova biljke . doziranje na 1 l vode ¸10 ml ( sadrzaj cepa )

jbg. pa daj neki NPK odnos, sta ovako da mislim
edit: zapravo, mislim da se glupo zove ako je namenjen za vege
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
06.03.2012
40
3
8
37
PowerSeed je napisao(la):
jbg. pa daj neki NPK odnos, sta ovako da mislim
edit: zapravo, mislim da se glupo zove ako je namenjen za vege
npk 8-6-6 s mikrohranjivima sadrzi : 8,0% ukupnidusik (N)0,5 % nitrTNI DUSIK (N)7,5%amidni dusik,6,0% fosforov pentoksid (p2o5) topiv u vodi, 6,0%kalijev oksid,0,02% bakar, helatiran s edta 0,025% zeljezo,0,02 mangan 0,005%molibden,o,01 cink.. eto tako pise na boci..
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Pitanje za stiropor :

Moze li se koristiti bilo kakav - ja sam nasao od neke elektronike iz pakiranja, pa izrendao/smrvio čačkalicama. E sad, ima jako sitnih dijelova, pa sam se zabrinuo da bi mogao biti neki problem zbog toga ... Treba li koristiti neki kupovni, fini, pravilni okrugli ili je u redu ovakvo miksanje kao sto sam ja uradio?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
jel neko koristio FISH MIX od BIOBIZZA
( NPK 2.1 - 0.2 - 6.6)
dobio sam jednu malu bocu
pa cu joj dat sansu i probat odradit out u teglama bez kemije,
u kombinaciji s algama, melasom, kozjim i magarecim izmetom,
posto guerilla krece relativno brzo
pa ako neko ima iskustva s proizvodom, molim lijepo
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
VladTheInhaler je napisao(la):
Koristio sam jedino Plantellu bio, pošto se radi organskom gnojivu, teško je pretjerati s njim, jedino što mislim da je organika proporcionalna veličini posude odnosno količini zemlje koja se koristi (zbog razvoja mikroorganizama razgrađuju organsku prihranu).
iz tog razloga se pri zalijevanju dodaje melasa, tako hraniš mikroorganizme. samo gdje kupiti melasu na ovim prostorima :eek:hno:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
tinitus je napisao(la):
jel neko koristio FISH MIX od BIOBIZZA
( NPK 2.1 - 0.2 - 6.6)
dobio sam jednu malu bocu
pa cu joj dat sansu i probat odradit out u teglama bez kemije,
u kombinaciji s algama, melasom, kozjim i magarecim izmetom,
posto guerilla krece relativno brzo
pa ako neko ima iskustva s proizvodom, molim lijepo

Pozz

Ja sam koristio pre par g. biobizz gnoiva.
Koliko znam istoriju o njemu, u stara vremena su ribarskim gradicima ( nemogu se setiti zemlje predpostavljam holandija ) kada su iskopali rupu ubacili ribu unutra i na to posadili biljku ( ne konoplju ). Biljke su rasle kao lude. Neko se setio toga u biobizzu i tako je nastao Fish-Mix.
Jako malo se u pocetku koristi i puno znaci koju zemlju koristis. Ako ti zemlja ima hranljivih materija za 4-tiri nedelje bezpotrebno je, ako ima manje 1 do 2 nedelje onda koristis jednom max dva puta. Kazu da u cvetanju moze folijarno da se hrani ja nisam previse mi je smrdelo pa nisam hteo da ih prskam po plodovima.
Nazalost kompanije koje proizvode gnoiva za nasu dragu biljku imaju toliku ponudu svega i svacega da covek prosto nezna sta da koristi, kada, koliko. Obicno imaju dve vrste gnoiva za rast i cvetanje a desetine nekakvih pomagala, dodataka, enzima, bustera itd. Zato je bitno svatiti proces zivota biljka i njihovih potreba. Daju sve te kompanije neke tablice ali te tablice su zato da odprilike znas sta kako.
Ja sam moj prvi grow pre desetak g. spalio doslovno sa biobizzom bas zbog kompleta koji mi je prodavac uvalio ( prvi i zadnji put bio u prodavnici ). Malo ovoga malo onoga a bez prakse ( gracko dete jos ni cvece nisam nikada zasadio ) neznam biljke i njihove potrebe i kako to funkcionise i spalio. Mislio prvo da je gnoivo pokvareno ali vremenom citajuci i uceci o biljkama kako sta usao u fazon.
Imas dnevnik od mismrkvica ona je koristila biobizz ali samo osnovu i super joj je ispalo.
Jako je dobro gnoivo bio dosta ga hvale na stranim forumima al ako neznas kada sta treba biljkama mozes imati i od zlata kad nece uspeti bilje.

Fish·Mix™ » Biobizz

Melasu koristim dva puta u uzgoju.
Prvi put kada sa BioCanna gnoiva prelazim na GHE Ripen i to tri do cetiri nedelje pre berbe. Velika supena kasika u 7,5 l vode sa 5 biljki, korigovan PH 6,3.
Drugi put kada ispiram zemlju desetak dana pre branja.
Melasa sluzi da bi se bakterije ubile u zemlji, dala potreban secer za pumpanje plodova i plod imamo bolji miris. Nedaje se tokom citavog growa.
Ja dajem melasu za kolace i kupljena u obicnoj prodavnici.