Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Nije ništa prejako ako baš ne ideš tjerat mak na konac. S organskim gnojivom je samo jako teško spalit biljku (ne i nemoguće). Ako si baš zapeo za pravu organsku, onda nabavi raznorazne oblike stajskog gnoja i kompostiraj. ;) Plantella organik je ok.
 
01.02.2012
38
3
0
47
LegalizeIT je napisao(la):
Ejjjj ljudi shta je sa plantelom - univerzalnom??? Je li ko koristio... Na pakovanju pishe 15 ml na 2 litre, ja sam stavio pola doze te, zalio bilje, nisam bash vidio nekog ekstremnog napretka... Ima li ko iskustva s time???
Ja ju nisam koristio.Koristim Substral i jako sam zadovoljan. Plantelu univerzal ne koristim samo zato sto sam procitao na forumu da su sve Plantele u redu osim Plantela Univerzal,koja se bas NE preporucuje. To sam procitao na ovom forumu.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Bio sam u vrtnom centru i tamo svega.Mineralno ovo mineralno ono,za cvet za list totalno me to zbunilo i na kraju uzmem Plantella Vrt organsko 100%.Da li je za vege ili cvijetanje nemam pojma.Piše da je za povrće,voće i balkonske biljke.Probat ću s tim makar otišlo sve u p... m....u.
 
01.02.2012
38
3
0
47
Idi u baumax i uzmi substral za pelargonije. Neces s tim pogrijesiti,a za cvijetanje uzmi Substral za kaktuse. Najjednostavnije i najpovoljnije. Isprobao sam. Prva dva zalijevanja koristi 50% gnojiva od preporucene kolicine,a onda kreni normalno 5-6ml na 1 litru. Zalijevaj jednom tjedno sa tom mjesavinom,provjereno.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
andre linoge je napisao(la):
Idi u baumax i uzmi substral za pelargonije. Neces s tim pogrijesiti,a za cvijetanje uzmi Substral za kaktuse. Najjednostavnije i najpovoljnije. Isprobao sam. Prva dva zalijevanja koristi 50% gnojiva od preporucene kolicine,a onda kreni normalno 5-6ml na 1 litru. Zalijevaj jednom tjedno sa tom mjesavinom,provjereno.
Hvala na info.Za sad ću probat s ovim što imam iako ne piše NPK pa vam javim rezultate.Ma što im inaće fali.Imaju Terra Magmu reguliranu vodu i sad će dobit organsko gnojivo tako da se nemaju što bunit :b_cowboy:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Sto mislite o bio bizz preparatima ( to mi je dostupno ovog trena ) ?
Ili ako neko mozda zna da li se i gdje kod nas(HR) moze kupiti Bio Canna(jako ga hvale po stranim forumima)
Ako se poljeva sa plantelom cvet smije li se s njime mjesati Hesijev P+ ako to uopce ima smisla...ostat ce mi pola litre P+ pa da znam da li da ga cuvam ili da ga poklonim nekome ...gnojivo mi je pri kraju pa razmatram opcije :) ...hvala
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Creative je napisao(la):
Sto mislite o bio bizz preparatima ( to mi je dostupno ovog trena ) ?
Ili ako neko mozda zna da li se i gdje kod nas(HR) moze kupiti Bio Canna(jako ga hvale po stranim forumima)
Ako se poljeva sa plantelom cvet smije li se s njime mjesati Hesijev P+ ako to uopce ima smisla...ostat ce mi pola litre P+ pa da znam da li da ga cuvam ili da ga poklonim nekome ...gnojivo mi je pri kraju pa razmatram opcije :) ...hvala

eksperimentiraj malo, pomiješaj pola doze plantele i pola doze hesi p+ pa ćeš vidjeti je li čemu vrijedno...
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
zar žuti nije plantella vrt? malo ste me podsjetili na babe u mom selu koje fantu zovu žuti, a colu crni sok :) aj se malo uozbiljite bemu pasa. kakvi plavi, žuti, zeleni? plantella ima tekuće željezo u plavom pakovanju, a i neko gnojivo za surfinije... zeleni je List, crveni Cvet, a žuti bi trebao bit Vrt.?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
od zutog valjaju samo banane ostalo...
izreke:
-vidi ga kak je zut, pravi zuco.(bez uvrijede)
-ma pusti ga, kaj ne vidis da je na zutom.
-kisel je ko limun(zuti)
-od jutra me pere neki zuti proljev.
-opaka bolest ,zutica
-.....:dada...