Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.02.2013
8
0
0
38
Pozdrav svima,
zanima me koji je bolji tj. kvalitetniji starters paket za pocetnike:

[h=3]BioBizz Starters pack[/h] Sadrži: Bio Grow 1l,Bio Bloom 1l,TopMax 0,5l,RootJuice 250ml i BioHeaven 250ml

ili


[h=3]Hesi Starter Kit[/h]Kit sadrži: – 500 ml TNT Complex – 1 l Bloom Complex – 1 l Phosphorus Plus – 500 ml Power Zyme – 500 ml Root Complex – 10 ml
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.692
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
josojosin je napisao(la):
veliki pozdrav... ja koristim sad kad mi je biljka u fazi cvijetanja gnojivo SENSI BLOOM part A + part B. po 3ml part a + part b znaci 6ml na litru vode.jel to gnojivo ok?



2ml + 2ml je doza .


Sivijo
Hesi je lakši za korištenje,odličan za početnike .Sa Hesijem samo pratiš šemu i nema greške .
BioBizz je organski i malo slabiji , treba par growova da se uštimaš sa biobizzom , ali kada se uštimaš BioBizz + neki zaslađivač tipa Bud candy , floralicius, sweet .... majka Jamajka .
 
06.03.2013
3
3
3
...može savjet?
Znači imam od HESI - bloom i P+ da li bi trebalo i bilo dobro priskrbiti možda još štogod te što bi mi preporučili
Gore sam pročitao da bi mogao/trebao uzeti BIG BUD od AN što i namjeravam ako ide, a isto tako razmišljam da ne radim ekstremni flush već da uzmem onaj FINAL PHASE od AD ukoliko je to istina što je napisao mr. HazeSeeker
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
finger je napisao(la):
...može savjet?
Znači imam od HESI - bloom i P+ da li bi trebalo i bilo dobro priskrbiti možda još štogod te što bi mi preporučili
Gore sam pročitao da bi mogao/trebao uzeti BIG BUD od AN što i namjeravam ako ide, a isto tako razmišljam da ne radim ekstremni flush već da uzmem onaj FINAL PHASE od AD ukoliko je to istina što je napisao mr. HazeSeeker

Mudro zbori Creativni ali mozda bi bilo dobro uz Bloom i F+ imati i Super V i Power Zime...
 
06.03.2013
3
3
3
imam Supervit i nije mi problem izdvojiti ako je potrebno da u indoor uvjetima dobijem optimalni prinos i najbolje za biljku što 400w hps i dobra genetika može.

Priča o organskom i neorganskom je ok, ali u današnje vrijeme mislim da je bespredmetno. Najbitnije je dobro isprati i da onda sama pojede sebe i svu te nutrijente, a sušenje i cure daje krajnji vrh proizvod. Stoga mislim uzeti i koristiti sve što civilizacijska dostignuća nude.
Svi mi volimo krajnji produkt,a mislim da na sve dosad pretvoreno u dim ovo neće predstavljati problem.Naprotiv i uza sve korišteno mislim da će biti najzdravije dosad...ili barem s porijeklom made in dhaus
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
dosad sam bio na hesiju, cijeli set...jedno vrijeme i na tnt complexu dok ga je bilo, poslije plantella zelena i valentin za vegetaciju
supervit, root, powerzyme, bloom i fosfor su standardni dio ekipe i prezadovoljan sam rezultatima
no kako sam presusio sa skoro svime osim sa rootom i fosforom trebam obnovit gnojiva pa sam si pronasao nekakav low budget set gnojiva, pa i da malo promjena unesem

ovako sam ja to zamislio:

Advanced Nutrients Jungle Juice
Micro/Grow/Bloom
63kn/l

B52
100ml-41 kn

Slavol - cca 60 kn/l

znaci cirka 300 kuna me sve to izadje...jedino mi se cini da ovaj b-52 i slavol imaju slicnu primjenu?

mogu li jos iskoristit root i fosfor uz sve ovo navedeno?
kako izgleda da kombinacija, jel neko koristio jungle juice set?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Meni isto Hesija ostalo pack jos od prije 3 godine (zadnji grow) i to sam jedva otvorio tako da cu to prvo potrosit : )
A onda sam mislio isto nesto novo probat. Bio Cannu i Biobizz sam vec proso tako da mi se cini da je GHE sljedeci. Kad vec peglam po mineralnim gnojivima.
Mislim uzet samo Flora Grow i Flora Rippen posto Flora micro vec imam (to je 11 eura litra), i uz to ce bez problema ici Hesi root komplex i power zyme jer su po cijeni najbolji, cak i super vit i ostale pizdarije.

Nije sve stalo u jedan kadar : )

amefmb.jpg
339rr5w.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
MarcoPolo je napisao(la):
dosad sam bio na hesiju, cijeli set...jedno vrijeme i na tnt complexu dok ga je bilo, poslije plantella zelena i valentin za vegetaciju
supervit, root, powerzyme, bloom i fosfor su standardni dio ekipe i prezadovoljan sam rezultatima
no kako sam presusio sa skoro svime osim sa rootom i fosforom trebam obnovit gnojiva pa sam si pronasao nekakav low budget set gnojiva, pa i da malo promjena unesem

ovako sam ja to zamislio:

Advanced Nutrients Jungle Juice
Micro/Grow/Bloom
63kn/l

B52
100ml-41 kn

Slavol - cca 60 kn/l

znaci cirka 300 kuna me sve to izadje...jedino mi se cini da ovaj b-52 i slavol imaju slicnu primjenu?

mogu li jos iskoristit root i fosfor uz sve ovo navedeno?
kako izgleda da kombinacija, jel neko koristio jungle juice set?

Frende, ne treba ti uz jungle juice fosfor, a root može :) B52 i slavol nisu isto, al ne koristim ni jedno ,tako da... prouči još ;)

jungle_juice_mixing_instructions_bg.jpg
Tri komponente, mixaš prema tabeli i nema greške. Možda bi valjalo dodat fosfor, al ne ulazim u to... ja nisam :)
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
ja danas kupio sve od hesija, pocetnik sam i nadam se da ce to bit dovoljno za sve.. a uz to tu je sva oprema pocevsi od boxa ventilacije tajmera uutarnjeg ventilatora PH diametra i sve to a u boxu imam 3 white russian i 2 hevijuane koje napreduju polako a sa hesijem ocekujem jos veci napredak... i taj hesi nije bas jeftin u austriji tako da mislim da i kvaliteta nije losa a brate tu je i tabela i pomoc iskusnog prijatelja,, svu si srecu i uspjeh zelim tako i svima vama... P.S. ako upali hesi ne micem se s njega nikako :) pisss svima, jok peace, pissss braco ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam