Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Dvije biljke ( 1.5 m) su prošli tjedan krenule s cvijetanjem i kreću se lagano a treća mnogo ranije. Ta treća ima kojih 2.5metra i dosta grana (topirana) sa po par vrhova na svakoj grani (izgledalo mi je kao božično drvce).

E sad, do sada nisam ni jednom gnojio i samo sam jednom uopće ovo ljeto zalio te biljke, pri sadnji šumska zemlja pomješana sa dugogodišnjim kompostom i pepelom. Nekako sam mislio da mi je za vegetaciju to dovoljno od prihrane i nisam se prevario pošto mi biljke niti jednom nisu pokazivale da im fali nešto od hrane.
A sada kad je cvijetanje počelo htio bih malo pomoći curama da udebljaju pa sam mislio prvo zalit mineralnom, melasom,ljuskama od jaja i pepelom. To bi bilo za početak a tjedan dana kasnije sam mislio GHE Ripen pošto piše "Ripen NPK 0-6-5 je sveobuhvatno biljno hranjivo, namijenjeno ubrzanju i poboljšanju procesa cvjetanja. Ripen djeluje na više razina: daje biljkama jak signal da dolaze do kraja svog života.".
Imate neki drugi savjet za povećanje budova i kvalitetniju cvatnju? Nebi koristio kemiju ako baš nemam drugog izbora zato sam i koristio 100%organic do sad..
POZZ.. nadam se kvalitetnom odgovoru,,hvala
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja ću ti jedino reći da izbjegavaš pepeo jer diže PH zemlje i vode u doticaju s njim. Što se tiče gnojiva koliko ja znam postoji i organska plantela.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
može pepeo vani, ne smeta biljkama... ja sam ga pred dvije godine čak pomiješao u rupama sa zemljom i nije bilo problema...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
@metalmaniac .. da,to se i savjetuje u dosta priručnika, ja sam čak prošle god posipao krug okolo biljki radi puževa i radilo je obogačivanje tla i nije smettalo ,dapače.. al ako se koristi nepravilno kod prihranjivanja ugljenom ili drvenim pepelom istina da sjebe ph..treba ti ph korektor ali mislim ako je out da nema veze..

INače to za ugljen sam vidio u čuo u epizodi strain huntersa malawi gold kad su u africi i govore kako tamo večina prihranjuje samo ugljenom..
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
Prosle godine Asef gnojivo za balkonsko cvece a ove godine Plantella cvet..razlika nije pretjerano velika al moram priznati da mi je plantella draza :)
Kroz vegu ne gnojim posto mi zemlja sama po sebi ima dosta hrane od pocetka.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
pepeo+voda+masnoca=sapun

Uporaba; kompostiran, da
za posipavanje pred gamadjo /stetocinama/, da

ostale variante ne upotrebljavam.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
mislim da je to isto njesra kao i Fosfor+ ali je malo drugačiji omjer, tj. malo je "jače" gnojivo...
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
BioCanna paleta bio gnojiva je sigurno najbolji izbor, mana im je slaba dostupnost cijelog kompleta, vecina growshopova ima samo osnovni Bio Flores te Bio Vega...Kalong tekuca gnojiva su mrak...šišmišev drek...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
za ovaj grow planiram se bakćat sljedećim

bio_plantella_vrt_1L.jpg


slavol.jpg