Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Cekaj da se javi netko sa vise iskustva u zemlji jer neznam kako funkcionira prelazak sa organskog na mineralno gnojivo al mislim da nebi trebalo biti nekih vecih problema
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ghost123123 je napisao(la):
i ovaj HESI BLOOM COMPLEX je bio djubrivo, koristio sam B.A.C. bloom stimulator, bio heaven i bio bloom, ostao bez blooma, pa me zanima sta bi moglo da ga zameni ???
Ajde prosvijetli me ..koji Hesi Bloom je Bio.??

edit:
Nas prijatelj Verona je imao Plagron i Hesi u istom growu..prije godinu,dvije (dvije cure na Plagronu- dvije na Hesiju ) pa je jednom prilikom ..greskom dao curama na Plagronu... Hesi ..i nije dobro zavrsilo..morao bi naci taj dnevnik pa cu ti zaljepiti...
 
15.02.2014
21
3
3
Hesi Bloom Complex sadrži mineralne i organske materije koje pomažu biljci da očuva nizak sadržaj EC-a uz održavanje visokog nivoa efikasnosti i aktivnosti zaostale hranljive materije .

Bloom Complex pruža sve neophodne hranljive materije za period cvetanja biljke.

Pored ishrane (azota , fosfora, kalijuma , magnezijuma , kalcijuma, mikroelemenata, itd) Hesi Bloom Complex sadrži i vitalne komponente (amino kiseline i vitamine) koji stimulišu razvoj biljke.

Kao rezultat ovakvog spoja, dolazi do stvaranja većeg broja cvetova, koji su bujniji.

Hesi Bloom Complex sadrži u sebi i korektor pH vrednosti čime se postiže veća kiselost vodenog rastvora, a što omogućava biljkama lakše usvajanje elemenata.

Sastav Hesi Bloom Complex:

N 4%
P 3%
K 5%
Takođe su prisutne i druge komponente, kao što su Magnezijum, Kalcijum, Mangan, Cink, tragovi Joda, sulfat, biljni šećeri, amino kiseline i vitamini.

Doziranje: 50ml na 10L vode

Bloom Complex se primenjuje tokom perioda cvetanja, putem vode.
mario339. u pravu si, najbolje je da se javi neko ko je vec imao iskustva, jer ne bi da zeznem stvar :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nesto si neprijateljski raspolozen....pa neznam dali ima smisla vise pisati ali zbog novih clanova a i onih koji neznaju Hesi nije Bio...klasicno mineralno gnojivo_Opet to mineralno neznaci da nije prirodno ,dapace ali o tome mogu na pp onim koje zanima.
Uglavnom da si se malo potrudio kao naprimjer ja ..nasao bi na forumu...vec smo imalu raspravu na tu temu.Google je cudo ;)
Zabrljati mozes samo ako reskiras a reskirat ces samo ako bude presao sa org na mineralno..e sada na tebi je da probas.
Ja nisam imao to iskustvo ali sam dovoljno dugo na forumu pa sam se susretao sa tim..i ponavljam ti da ta iskustva nisu bila dobra.
Neznam sta tu nije jasno ili smatras da nisam kompetentna osoba za dati odgovor (pomoc) Naravno iskustva su dobro dosla ..forum je edukativnog karaktera i takav treba ostati...ja sam ti samo htjeo skratiti muke i moja preporuka je da nastavis sa Bio gnojivima
Ne sa Hesijem ;)...evo prvi put da ja kezem...ne Hesi.
Hesi :cvetak
 
15.02.2014
21
3
3
nemoj me pogresno shvatiti, nisam neprijateljski raspolozen, izvini ako sam se pogresno negde izrazio :D ... od prodavca sam dobio preporuku da to moze zameniti bio bloom (naravno vec sam procitao na sajtu da se ne preporucuje kombinovanje bio i mineralno) i to me je zbunilo, zato sam se i obratio ovde :).. nisam u poziciji da rizikujem tako da cu poslusati tvoj savet, i iscimacu se da dobijim isto djubrivo kao i sto sam do sad koristio... a u ostalom, nece smetati ako par puta ne bude zalivena bio bloom-om ...
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Molim za pomoć oko izbora gnojiva :)

Ostao sam bez gnojiva pa moram hitno u kupovinu.Ovo je izbor gnojiva u najbližoj trgovini.
Znam da ima boljeg ali ovo mi je izbor i hitno je.

Biljke su u cvjetanju , završna 2-3 tjedna. Plantela cvijet se pokazala kao dobra, ali samo kao dobra, a ne odlična..

Rado bi ju promjenio u nešto bolje pa molim iskusne za pomoć

hvala :)


BHfYP56l.jpg

xqD1fVWl.jpg
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Koliko vidim ovaj izbor koji si pokazao da ima,najbolje da ipak ostanes pri crvenoj planteli jer je ona bolja od svih ovih sto imas za izabrati..ova gnojiva su daleko od odlicnih kako si ti sam rekao..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison
27.10.2014
6
1
3
29
Ja koristim trenutno u vegetaciji plantellu list al me zanima jel ja treba kad pomesam plantelu s vodom da smanjim ph tog rastvora sa ph korektorom? i tim zalivam jednom nedeljno jel tako?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
u pravilu se ph skida tek kad zamutis plantellu. navodno plantella podigne ph.
jednom tjedno da, osim ako biljke ne podnose tolko gnojiva, onda ili smanjis dozu ili ne gnojis tako cesto...ili oboje.
 
04.11.2014
9
15
3
Pozdrav,
Evo odlučio sam se za BioBizz gnojiva za prvi grow, pa ne zanima hoće li mi biti dosta za odraditi cijeli grow Bio Grow, Bio Bloom i Top Max i da li bi još što trebalo? Mislio sam Grow i Bloom uzeti od 1 litre a Top Max od 500 ml?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Koja je po vama zamjena za hesi?Koristim ga već jako dugo i relativno sam zadovoljan gnojivom no ipak bi ga promjenio za sljedeći grow.zanimljiv mi je ovaj power feeding od GHS-a
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ja testiram ghs ov powDer feeding na jednoj biljci, na ostalima je hesi. Nisam primjetio nikakvu razliku. prednost je jedino kaj kod hesija moras muckat miljon bocica i omjeri i ovo i ono...ovaj kaj ja imam je jedan prah za vege i cvjetanje pa je puno jednostavnije, al moras imat vagicu posto ide 1g/L.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Adv.Nut. sensi grow (A i B ) Bloom (A i B ) , hesi komplet i Adv.Nut. Jungle Juice koji je i za zamljeu i za hydro ( grow,micro i bloom ) + Big Bud
od stalih imam neki pripravak od koprive ,neem oil (zashtita )
-naravno da ne koristim sve zajedno...

a u planu su neke alge i/ ili neki bio kit/komplet (BioBizz najvjerojatnije ) + guano-ovisno o tome za koju i kakvu bio varijantu se odluchim.
+mozhda pojachati AdvNut. kolekciju nekim aminokiselinama+vitaminima i cal/mag rijeshenjem nekakvim.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
osim onih koja su predvidjena za mjeshanje tj.kombiniranje.
ali svakako da nije pametno mjeshati istovremeno gnojiva razlichitih proizvodjacha..
ili npr. ako imate hesi...a za cvjetanje ste nabavili neko drugo gnojivo-drugog proizvodjacha..nebi bilo loshe da napravite flush ili..josh bolje..da par zaljevanja koristite samo cistu vodu, prije nego predjete na drugo gnojivo-drugog proizvodjacha (osim ako ne znate shto radite tj...ako ste vech isprobali kombinaciju..ali i tada treba imati na umu da se strainovi razlikuju i po njihovoj potrebi za hranjivima )

a shto se mjeshanja gnojiva istog proizvodjacha tiche..za to postoje uputstva i tablice gnojenja..na kojima je chesto prikazano kako se neka gnojiva mogu ( chak i preporuchaju ) koristiti u kombinaciji...Adv.Nut. imaju tu prednost da su sva njihova gnojiva kompatibilna sa ostatkom njihovog programa gnojiva.. npr. ako imate grow A i B od kojih 1. ima formulaciju 3:0:0 a drugi 1:2:6 to vam daje moguchnost da biljci date npr. 4:2:6 tj.da bolje pogodite tochno ona hranjiva koja vasha biljka u odredjenom trenutku treba..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
05.11.2014
64
54
18
29
Amsterdam, Netherlands
Jel neko ima iskustva sa advanced nutrients ph perfect grow micro bloom setom? Posto planiram da koristim samo taj set u sledecem growu u dwc ako neko misli da jos nesto treba da dodam neka napise bilo bi mi od velike pomoci