Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Upravo sam napisao u tvoj dnevnik i sada vidim da ti kolega isto govori.
Pošto je sada nastalo shanje napravi slurry test da vidiš jesi li zakiselio jako zemlju pa da se znaš ravnati za dalje. I izbaci taj limun
 

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Limun je plagronov limun kick kojeg imam već ohoho 16042538335592617243755727111705.jpg
I nisam zakiselio nego je lužnato vodu obično precizno skida ali ovo pk njesra diže! Možda se pk pokvario preko ljeta zbog vrućina, neznam.. ugl treba sad dupla doza kicka.. izgurat ću ovo do kraja i prelazim na AN. Ali nisu dobri za automate jer je powerplant pre jak za do kraja... kod mene u box više ne jer sadim samo automate
 
Poslednja izmena:

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Ispričali se zbog problema, zaključili da se vjerojatno pokvario preko ljeta i pitali da mi pošalju novo pakiranje što sam ljubazno odbio. Predložio sam im da naprave manja pakiranja jer nama običnim ljudima ne treba 500ml kad u max ide 3ml na 1l. Priča je završila
 

Koronaguy

Aktivan Član
01.05.2020
103
347
63
Pozdrav raja, nakon dugo vremena u jednom ducanu sam uspjeo naci calcij i magnezij ali su u odvojenim pakiranjima.. proizvodjac neki italijanski CIFO. Zanima me dali je neko od vas ovo koristio imal neko iskustvo?? Na proizvodu nema nikakve deklaracije ni kako dozirati, bar ja ne kontam na italijanskom.

Evo slika
20201102_110038.jpg
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Overdrive je odličan i tu ne možeš pogriješiti :thumb:

@Koronaguy jako malo ima informacija o tom gnjojivu, talijansko jeste i primjena mu je 1ml/l zalijevanjem a folijarno idu 2ml/l. Nisam primjetio da ga je ovdje neko koristio tako da ti je to lutrija :thumb:

Edit: @Jamrock ja sam ga uveo sedmicu ranije u upotrebu i pokazalo mi se super ali drži se tabele na početku to ti je najbolje dok malo ne ovladaš gradivom, evo tabela ispod :)

 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
@Koronaguy jako malo ima informacija o tom gnjojivu, talijansko jeste i primjena mu je 1ml/l zalijevanjem a folijarno idu 2ml/l. Nisam primjetio da ga je ovdje neko koristio tako da ti je to lutrija :thumb:

A ako ti se igra na sigurniju varijantu, @serviser je koristio kombinaciju epsomske soli iz apoteke (traži neku bez ikakvih dodataka tipa mirisi za kupanje i slično) i Plantella kalcija za paradajz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Koronaguy

Aktivan Član
01.05.2020
103
347
63
Kontam kupiti ova 2 pakiranja da probam. Cijena je magnezij 8e i calcij 12e. Po cijeni bi trebalo da valja ipak cu probati. Samo nisam siguran kad poceti sa dodavanjem jel citavu cvatnju ili od 4-5 tjedna ?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Kad se predjene na overdrive, da li nastavljati sa pantellom regularno ili treba prestati?
Edit: @Jamrock ja sam ga uveo sedmicu ranije u upotrebu i pokazalo mi se super ali drži se tabele na početku to ti je najbolje dok malo ne ovladaš gradivom, evo tabela ispod :)

advanced Nutrients shema - Google zoeken
Iz tablice dio za koji mislim da će pomoć u tvom slučaju
Overdrive works for you during the last third of your bloom phase, but you get tastier, higher quality crops if you stop all feeding several days before harvest and do a Final Phase flush.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.608
358
Overdrive uvedi u 5.tjednu cvata i daj ga 5. I 6. Tjedan, da je biljka 7.i 8.na vodi!
Daješ ga sa Plantellom, jer moraš davat neki NPK, ali slobodno u odvojenom zaljevanju!
Ako ti biljka cvate 9 tjedana, pomakneš za tjedan!
Inače, dobar booster i pomoći če ti sigurno, samo ga treba ubacit na vrijeme!
A ako ti se igra na sigurniju varijantu, @serviser je koristio kombinaciju epsomske soli iz apoteke (traži neku bez ikakvih dodataka tipa mirisi za kupanje i slično) i Plantella kalcija za paradajz.
Okolica Zagreba i Zagreb imaju puno kalcija u vodi, a Magnezij kupuješ pod Gorku sol(Epson solt) magnezijev sulfat. Ako te pita za što ti treba(ima sa dodacima), reci za ispiranje rane i dat če ti ovo 1604807433517250213856542173720.jpg
To se dozira na zrna, doslovno. Ja pomoču tds metra, mjerim ppm, ali ne ide niti prsrohvat u litru vode i treba pazit s time, jer brzo zezne biljke!

Tablice za Advanced nutrients su nula bodova!
Sve što oni napišu, može se koristit i u drugo vrijeme. Kao Rhino skin i ne kužim, zašto krajem vegetacije, nebi dao, da ojača biljku?
Kao daje se samo u cvatu. B-52, ista stvar. Vitamin b, zašto da ga dajem samo u cvatu, kad ga biljke obožavaju i u vegetaciji. Naravno, sve ovisi i o duljini vegetacije...
Dobre su tablice, ali nisu točne, pogotovo za Advanced nutrients