Grape press box :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Puseci pljugu ugledao sam jednu zanimljivu stvar, presu za grozdje. Vidio sam da bi jedan dio toga mogao dobro posluziti za jedan poluotvoreni box. Kad sam jucer vidio Powerovu biljku dosla mi je zelja da isprobam jedan takav grow bez klasicne opreme u blizoj buducnosti. :)
Znaci dolje na slici je ta presa, stajala bi otprilike tako. Oblozio bi je Mylar folijom i izmedju ovih letvica napravio rupice za zrak. Gore iznad toga bi bio reflektor recimo sa HPS 250.I to je to, bez ventilacije.
Ova moja je 60cm visine, nebi bilo lose da je visa i malo sira, ali lako se to napravi.
Zanima me vase misljenje o tome. :thumb:

gp2.jpg
gp1.png
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Moze da prodje jedna biljka, ali da ti u prostoriji bude mrak ako radis fotoperiodne bijoze.I temp da ne pada ispod 15c.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Tako sam i mislio, u malu sobu, sobna temperatura provjetravanje prozorom. Moglo bi to biti ok. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mozes slobodno reflektor da postavis izmedju dve letvice, ja ga ne bih ni fiksirao znajuci sebe :) kod mene je visina 70cm i jos je otvoreniji nego to na slici. sa dve strane su plocice, sa trece folija za sajbnu a cetvrta je otvorena i nikad nemam potpun mrak. al ga koristim samo za vege i preflower fazu kod fotoperiodnih, posle selim u zatvoren/mracan prostor i 400w. automatike sam gurao u takvim uslovima do kraja i pod mh lampom, al sa hps je bolje cini mi se. tesko mi je da proverim jer mi ni jedan grow ne lici i ne tece kao prethodni, jbg. nisam se standardizovao :)