Grow Room ili box??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Kako se temperature penju a temp u boxu raste planiram praviti poboljšanje postojećeg boxa dim.90/50/140 ili čak uklanjanje postojećeg i pravljenja Grow rooma u sobi u kojoj je box dim. 90/150/220... Soba ima manji prozor koji bi služio za ventilaciju i tu počinju moja pitanja..
Inače ovih dana u boxu dok je zatvoren prozor uz dva fi 100vent za upuh i ispuh i mali unutrašnji vent se kreće od 30-32 C...kad je prozor otvoren malo se spusti ali svi znamo zašto ne smijem otvoren prozor drzat....
1. Zanima me kontrola temp kada bi stavio jači vent na spomenuti prozor za upuh i aluflex cijevima ga sproveden na dno boxa a ispuh ostavim kakav je?
2.ili da ulozim u t vent i filter i montiran na prozor.. On bi služio za ispuh tako da upuh bi bio pasivan(kad Otvorim vrata od sobe)
Na obje varijante mislio sam box rasklopit i ostaviti samo gornji poklopac zbog vent i reflektora. Nisam mislio povećavati mjere grova jer lampu ne mjenjam(250hps)
Sve planiram ubrzo jer ovaj Grow sam izduro al biće jos toplije...
Znam da je prioritet vrući zrak izvuci al zanimaju me mišljenja drugih...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ja bi stavio neki t vent sa filterom na prozor, a na dnu vrata napravio rupu i stavio neki možda kupaonski, ima onih od 70-80kn i spojit ga na kratko alu-crijevo radi light trapa :)

Imam sličnu prostoriju malo veću koja će biti growroom kad kuća bude samo moja jednog dana :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mozhda bi mogla varijanta sa skidanjem poklopca boxa upaliti..poshto se topli zrak penje gore...kod mene je neshto vechi box ...ali je i lampa jacha...a nemam toliko visoke temp. a poklopac tj "krov"boxa je otvoren...lampa visi sa lanca koji je zasharafljen u zidove..+ ct imam na koji sam montirala jaki PC vent...
pa eto..mozhda ti to da ideju...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
ideja zle vjestice mi se cini ok. ako imas tu mogucnost. ak ne ja bi definitivno iso na jaci vent ili 2 na vrhu iznad zarulje da mice to van.
a dolje pasivan upuh ili 2 sa crijevima da vuce sa tog prozora...iz vana.
u mom mini boxu se pokazalo da ventovi za upuh dole stvaraju stetu heheh....taj koji mi je bio za upuh sam stavio gore da vadi van i skinuo sam puno. ako box dihta dobro, ti ventovi bi morali napravit dovoljan potlak da ti pasiva bude super...i jos ak imas prozor...mora radit :)
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Ja bi grow room....cool tube + centrifugalni ventilator + filter ....smanjiš temperaturu i ukloniš neželjene mirise. Centrifugalni ventovi su obično jači od ulaznih aksijalnih ventova...Ispuh 280 m3/h .cca. 40-47 dbA glasnoće.. Ove svoje ulazne ostavi.. Znači samo bi morao malo uložit i napraviti apgrejd.
 
04.04.2014
267
230
43
Kod mene je slicna situacija, 30-32 C ispod 250W CFL-a kada su lampe upaljene, ali koliko vidim biljcice se jos uvek ne bune. Ispod reflektora duva jedan PC vent od 8 cm. Na dnu box-a za intake 2 PC venta isto od 8 cm. Jedino sto mi pada na pamet je da onaj vent ispod reflektora zamenim vecim kako bih dodatno povecao strujanje vazduha. Kada se spoljne temperature budu jos malo podigle ukljucicu klimu koja i inace radi tokom leta u toj prostoriji tako da ce to biti to. Bitno mi je da je vlaga sve vreme u granicama normale (40-50%), a tesim se time da im je u box-u ipak ugodnije nego da su na nekom outdoor čelopeku.